Зупиніть булінг: вчителям та вчителькам

Що робити, якщо ви дізнаєтеся про булінг у класі? Як допомогти постраждалим, як зупинити агресію? Що потрібно, аби запобігти булінгу? Інструкція протидії для вчителів і вчительок.
Як виявити булінг та що робити?
- Спостерігайте за стосунками учнів у класі. Спілкуйтеся з ними, налаштовуйте на розмову загальними питаннями.
- Застосуйте метод «розстановки сил».
Можна провести психологічний тест, що дозволить з’ясувати, чи є в класі діти, які уникають спілкування з іншими. Попросіть повідомити прізвища тих, кого вони вважають найкращими друзями (серед однокласників). Інші діти не повинні бачити результат. Так легко помітити, кого «забули», не згадали зовсім.
Проаналізувавши комунікацію в колективі, з’ясуєте, хто жертва, а хто агресор. Побачите неформального лідера та “невидимку”.
- Не дозволяйте агресивним учням чи ученицям зривати уроки. Для цього в Школі 977 розроблено систему заходів.
- Не можна перебивати інших учасників і учасниць уроку.
- Діти не повинні вживати непристойні вирази і жести, залякувати, знущатися, принижувати. дискримінація будь-якою ознакою є неприпустимою формою поведінки.
- Під час уроків не можна шуміти, відволікатися самому й відволікати інших від занять сторонніми розмовами, іграми та сторонніми справами.
- Якщо учень чи учениця навмисно заважає іншим учасникам уроку, працюючи дистанційно, маєте право відключити його або її мікрофон і /чи камеру.
- Потрібно реагувати на коментарі та розповіді дітей про агресивну поведінку та повідомлення їхніх батьків.
- Необхідно проводити виховні бесіди. Більше уваги приділяти дітям, які піддаються тиску та тим, що поводиться агресивно.
- Встановити емоційний контакт і з’ясуйте, наскільки серйозна проблема. За потреби, порадьте професійну психологічну підтримку.
- З адміністрацією школи варто обговорити план дій.
- Важливо миттєво реагувати, якщо бачите спрямований проти конкретних учнів чи учениць булінг.
Попередьте про відповідальність.
Якщо булінг серйозний, то час для радикальних заходів.
Відповідальність
Стаття 173-4 адмінкодексу України передбачає накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи (від 20 до 40 годин). За повторне порушення – накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи (від 40 до 60 годин).
Інструкція протидії булінгу, щоб ви були в безпеці:
Зупини булінг: постраждалим, свідкам, тим, хто проявляє агресію
Булінг можна зупинити. Усе у ваших руках! Онлайн Школа 977 надасть професійну допомогу.