telegram

Дистанційне навчання: що це? Які форми має?

В Україні дедалі більш популярним стає дистанційне навчання. Та не всі батьки розуміють, що це та які форми існують в Україні. Наша онлайн-школа навчає дітей на дистанційній формі освіти, ми точно зможемо все роз’яснити та допомогти з таким важливим вибором.

Уже розказували про екстернат. Зараз же пояснимо, яке загалом буває дистанційне навчання.

Що таке дистанційне навчання і яким воно буває?

Дистанційне навчання — це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в зручний час.

З “Положення про дистанційне навчання”:

В Україні під дистанційним навчанням розуміється індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Тобто дистанційне навчання — це форма навчання, при якій учень навчається за межами школи та отримує всі документи державного зразка від закладу освіти.

Форми дистанційного навчання

Дистанційне навчання — це загальний термін, який об’єднує декілька форм освіти:

 • Екстернат — це дистанційна форма навчання, під час якої дитина оформлена у звичайній школі, але навчається вдома. Існують певні групи учнів, які можуть перейти на цю форму освіти, але не всі.
 • Сімейна форма навчання — це дистанційна форма навчання, під час якої дитина навчається вдома, але оформлена у звичайній школі. Будь-які учень чи учениця можуть перейти на цю форму навчання.
 • Педагогічний патронаж — це дистанційна форма навчання, під час якого вчитель навчає дитину в неї вдома. Оформлення можливе за станом здоров’я та за висновком спецкомісії.
 • Заочна форма навчання передбачає періодичне відвідування закладу під час сесій, проте таких шкіл дуже мало.

Ми ж пропонуємо дещо розширені можливості, що наблизять спосіб навчання до такого, як у звичайній школі, а деколи навіть дадуть більше можливостей.

У випадку з “ОНЛАЙН ШКОЛОЮ 977”, ви отримаєте такі форми навчання:

 1. Пакет Екстерн самостійне навчання за нашими матеріалами. Підійде для тих, хто обрав сімейну форму навчання чи власне екстернат. Різниця у тому, що перші (домашники) пишуть контрольні 4 рази на рік, а не один.
 2. Пакет SoloУчень навчання за гнучким графіком за нашими відеозаписами уроків та з можливістю консультуватися із вчителями та учительками за необхідності.
 3. Пакети “Standard” та “MAX” (більше занять) навчання на онлайн-уроках у режимі реального часу.
 4. Є такоє пропозиція для дітей, що навчаються в закордонних школах. У табель переносимо частину оцінок з основної школи (залежно від предметів). Укаїнську ж мову, наприклад, можете вивчати в нас. Пакет “Ми з України”.

Цікавитеся дистанційним навчанням? Ми надаємо демодоступ до наших матеріалів, щоб ваша дитина могла спробувати та обрати оптимальний для неї режим дистанційної форми здобуття освіти. Приєднуйтеся:

Переваги дистанційного навчання

 • Індивідуалізоване навчання

Під час дистанційного навчання дитина може навчатися самостійно або під контролем батьків, індивідуально з репетиторами або в онлайн-класах з однокласниками, як в “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977”.

 • Якісне навчання без прив’язки до місцеперебування

Дистанційне навчання на те і дистанційне, що дитина не прив’язана до певної школи. У маленькому селищі чи за кордоном, дитина все ж буде здобувати якісну освіту.

 • Навчання за допомогою сучасних інформаційних технологій

У реальному житті активно використовуємо інноваційні технології, тож від школи резонно очікувати, що вона буде готувати учня чи ученицю до життя в сучасному світі. Дистанційна “ШКАЛА 977” саме над цим і працює.

Не секрет, що багато дітей тільки при виді товстих книжок, ховаються якомога далі. Але відео в ютубі чи інстаграті дивиться кожен, саме таку інтерактивну освіту використовують у дистанційному навчанні.

В “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977” учителі готують цікаві презентації та інтерактивні матеріали. Наприклад, відео, тести, практичні завдання, квести та інше. Можна зазирнути в телеграм для підготовки до НМТ, адже ми серйозно ставимося до того, що важливо для вас і розуміємо, що сучасні діти потребують інноваційних підходів.

Недоліки дистанційного навчання

 • Самостійна робота.

Багатьох лякає дистанційне навчання через самостійну роботу, але у звичайних школах вона також є — у вигляді домашнього завдання, контрольних та самостійних.

Переходячи на дистанційне навчання, дитина повинна сама опрацьовувати весь шкільний матеріал — це її відповідальність. Але чи не самостійність є важливим фактором для успішного майбутнього наших дітей?

 • Дисципліна.

Учасне підключення до уроків, належний вигляд, хоча перебуваємо вдома, культура поведінки з іншими. Дисципліна має бути й у виконанні завдань та вчасному поверненні робіт педагогам і педагогиням. І так, від цього не втекти.

Менеджери супроводу можуть нагадати про урок і зателефонувати, якщо виникнуть проблеми з підключенням, та саме дитина повинна навчитися відповідально ставитися до того, що робить.

Рекомендований графік допоможе розпорядитися часом раціонально, та ви можете коригувати розклад, якщо займаєтеся самостійно. Тож відповідальність на дитині.

І все ж, чи не на користь це? У дорослому житті дисципліна необхідна. Постійна прокрастинація призводить до  проблем, коли вже немає куди відкладати. Вміння наполегливо виконувати роботу, що вимагає зусиль та не завжди цікава це потреба, якщо не бути готовими, то потім доведеться стресувати.

Так само із заняттями спортом, лише постійність допоможе набути здорову звичку. Коли ж один раз постаратися, а потім закинути все марно. Ми хочемо навчити розвивати “здорові звички”.

 • Нестача спілкування.

Якщо дитина дуже активна і потребує постійного спілкування з однолітками, дистанційна форма навчання може не підійти їй. Хоча за нормою вікового розвитку, психологи тут з нами погодяться, до 7-9 років розвиток дитини найкраще проходить у сімейному колі серед дорослих.

Також для деяких родин є пріоритетною можливість самостійно формувати кола спілкування своїх дітей, щоб розуміти, яка особистість у них розвивається, як формується її світогляд. Хочуть розуміти, що не буде шкідливого впливу сторонніх. Такі батьки, аби забезпечити належний рівень соціалізації, обирають певні секції, гуртки, релігійні заходи чи подорожують з дітьми упродовж навчального року.

Як перейти на дистанційне навчання?

Особливих труднощів з переходом на дистанційне навчання немає. Важливо обрати форму навчання, яка вам підходить. Для сімейної — підтвердження для переходу не потрібні, а для екстернату необхідні.

В “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977” батьки можуть обрати один з варіантів дистанційного навчання. Також, є можливість перейти з одного пакету навчання на інший (наприклад, з пакета “Екстерн” на пакет “MAX” чи навпаки). Це не потребує особливих зусиль, лише заповнення додатка до договору.

Висновок

Дистанційна освіта має достатньо форм, які відрізняються між собою. Основною метою батьків є чітко розуміти потреби дитини та обрати для неї найзручнішу.

“ОНЛАЙН ШКОЛА 977” навчає учнів усіх класів на різних формах дистанційної освіти. Якщо ви маєте бажання перевести дитину на дистанційне навчання або у вас є запитання, звертайтеся до нас.  Залишити заявку

  • Заповніть поля та залиште заявку
  • Дочекайтеся нашого дзвінка - зателефонуємо з 8:00 до 20:00
  • Відповімо на всі питання та підберемо найкращий формат навчання
  Click to rate this post!
  [Total: 3 Average: 4.7]
  Автор: Проект 977
  Ми не любимо гучних слів, але з самого початку і до цього дня Школа 977 є першим навчальним закладом в Україні, який проводить онлайн-уроки в режимі реального часу.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Читайте також