Дистанційне навчання: що це? Які форми має?

3020
27/02/2020
[Total: 2   Average: 4.5/5]

В Україні все більш популярним стає дистанційне навчання. Та не всі батьки розуміють що це і які форми існують в Україні. Онлайн Школа 977 навчає дітей на дистанційній формі освіти, ми точно зможемо все роз’яснити та допомогти з таким важливим вибором.

Ми вже розказували про дистанційне навчання та його форми , а саме про екстернат.

На черзі дистанційне навчання.

Що це?

Дистанційне навчання — це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в зручний час.

З “Положення про дистанційне навчання” :

В Україні під дистанційним навчанням розуміється індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Тобто, дистанційне навчання — це форма навчання при, якій учень навчається за межами школи та отримує всі документи державного зразка від закладу освіти.

Дистанційне навчання: форми

Дистанційне навчання — це загальний термін, який об’єднує декілька форм освіти.

 • Екстернат — це дистанційна форма навчання, під час якої дитина оформлена у звичайній школі, але навчається вдома. Існують певні групи учнів, які можуть перейти на дану форму освіти. Більше інформації про екстернатну форму навчання в нашій статті.
 • Сімейна форма навчання – це дистанційна форма навчання, під час якої дитина навчається вдома, але оформлена у звичайній школі. Будь-який учень може перейти на цю форму навчання.
 • Педагогічний патронаж– це дистанційна форма навчання, під час якого вчитель навчає дитину в неї вдома. Оформлення можливе за станом здоров’я та за висновком спецкомісії.
 • Заочна форма навчання передбачає періодичне відвідування закладу під час сесій, проте таких шкіл дуже мало.

Дистанційне навчання має наведені форми навчання.

Переваги дистанційного навчання

 • Індивідуалізоване навчання. Під час дистанційного навчання дитина може навчатися самостійно або батьками, індивідуально з репетиторами або в онлайн-класах з однокласниками, як в Онлайн Школі 977.
Дитина навчається дистанційно Онлайн Школа 977

У випадку з Онлайн Школою 977, ми маємо дві головні форми навчання:

 1. самостійне навчання за нашими навчальними матеріалами
 2. навчання за онлайн-уроками з вчителем у режимі реального часу.

В обох формах навчання, учні спілкуються з вчителями у чаті чи на онлайн-уроках, викладачі допомагають кожному з його питаннями. Таке навчання прекрасне, тим що класи невеликі та вчитель може поспілкуватися с кожним індивідуально.

 • Якісне навчання без прив’язки до місцезнаходження. Дистанційне навчання на те і дистанційне, що дитина не прив’язана до певної школи. У маленькому селищі чи за кордоном, дитина все одно буде отримувати якісну освіту.
 • Навчання за допомогою сучасних інформаційних технологій. В реальному житті активно використовуються  інноваційні технології, тож від школи резонно очікувати, що вона буде готувати учня до життя в сучасному світі. Дистанційна Школа 977 саме над цим і працює.

Не секрет, що багато дітей тільки при виді товстих книжок, ховаються якомога далі. Але відео ютубі дивиться кожен, саме таку інтерактивну освіту використовують у дистанційному навчанні.

В Онлайн Школі 977 проходять онлайн-уроки в реальному часі з участю учнів,а вчителі готують цікаві презентації та інтерактивні матеріали. Наприклад, відео, тести, практичні завдання та інше.

Недоліки дистанційного навчання

 • Самостійна робота.

Багатьох лякає дистанційне навчання через самостійну роботу, але у звичайних школах вона також — у вигляді домашнього завдання, контрольних та самостійних.

Переходячи на дистанційне навчання, дитина повинна сама опрацьовувати весь шкільний матеріал — це її відповідальність. Але чи не самостійність є важливим фактором для успішного майбутнього наших дітей?

 • Нестача спілкування.

Якщо дитина дуже активна і потребує постійного спілкування з однолітками, дистанційна форма навчання може не підійти їй. Хоча за нормою вікового розвитку, психологи тут з нами погодяться, до 7-9 років розвиток дитини найкраще проходить у сімейному колі серед дорослих.

Також для деяких родин є пріоритетною можливість самостійно формувати оточення своїх дітей, щоб розуміти яка особистість і світогляд у них розвиваються. Такі батьки обирають певні секції, групи, релігійні заходи чи подорожують з дітьми протягом навчального року.

Як перейти на дистанційне навчання?

Особливих труднощів з переходом на дистанційне навчання немає. Головне обрати форму навчання, яка вам підходить. Для сімейній форми навчання — підтвердження для переходу не потрібні, а для екстернату  — навпаки необхідні.

В Онлайн Школі 977 батьки можуть обрати один з варіантів дистанційного навчання: пакет “Слухач”, “Екстерн” або преміальний пакет “Учень”. Також, є можливість перейти з одного пакету навчання на інший (наприклад, з пакета “Слухач” на пакет “Учень” або “Екстерн”, чи навпаки). Це не потребує особливих зусиль, лише заповнення додатку до договору.

Отже

Дистанційна освіта має достатньо форм, які відрізняються між собою. Головною метою батьків є чітко розуміти потреби дитини та вибрати для неї найзручнішу форму навчання.

Онлайн Школа 977 навчає учнів 1-11 класів на різних формах дистанційної освіти. Якщо ви маєте бажання перевести дитину на дистанційне навчання або маєте питання з цієї теми, звертайтесь до нас.

Дистанційна освіта в умовах карантину стрімко набирає популярності. Онлайн Школа 977 вирішила внести ясності у цю тему та розповіла про усі форми такого навчання: екстернат, сімейна, заочна форма та педагогічний патронаж.