telegram

Хоумскулінг в Україні та у світі

Що таке хоумскулінг?

Хоумскулінг це навчання в домашніх умовах, коли не потрібно відвідувати загальноосвітню школу. Такий спосіб здобувати знання популярний в багатьох країнах світу, поширений у США та Європі. Поширений і в Україні.

Не плутаємо з анскулінгом.

Хоумскулінг це коли дитина опановує всі необхідні знання й отримує відповідні навички. Просто ви самі обираєте, як наповнити програму, що вивчити спершу. Часто для цього долучають професійних учителів. Наприклад, у ШКОЛІ 977 можна отримати набір навчальних матеріалів та консультуватися з педагогами.

Анскулінг не передбачає вибору конкретної програми для навчання. Це орієнтація на пізнавальні інтереси дитини, тож швидкість, профіль та рівень засвоєння інформації підлаштовують під них. Щось вивчаєте поглиблено, чомусь приділяєте зовсім мало уваги. Це теж не відмова від освіти, але є нюанси.

Анскулинг дозволений не у всіх країнах навіть у Європі. Якщо ви хочете, щоб дитина отримала офіційний документ про здобуття повної середньої освіти в Україні, то потрібно пройти контроль знань й підтвердити, що вона засвоїла шкільну програму МОН. За умов анскулінгу це неможливо.

Чи законно в Україні не відвідувати школу?

 • Закон «Про освіту» підтверджує право навчатися вдома, але дитина повинна бути оформлена в школі для того, щоб мати можливість отримати потім документи державного зразка.
 • Для забезпечення індивідуальної форми здобуття освіти можна використовувати технології дистанційного навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.

В Україні нетрадиційне навчання це:

 • дистанційне;
 • мережеве;
 • домашнє навчання;
 • екстернат;
 • педагогічний патронаж (супровід педагога зі школи).

  Дистанційне, мережеве навчання — це інституційна форма. Інші з вказаних — індивідуальне.

  Хто обирає хоумскулінг?

  • Діти, що займаються спортом, акторством чи подібним. Вони не можуть ходити на усі уроки, а наздоганяти, якщо пропускають заняття, буває важко.
  • Ті, що живуть за кордоном. Пристосуватися до нових умов буває нелегко. Незнання мови, різниця систем освіти часто не дозволяють відвідувати місцеву школу. Може бути потреба чи бажання отримати документи про здобуття української середньої освіти.
  • Учні й учениці, що не можуть відвідувати школу за станом здоров’я.
  • Діти з релігійних сімей. Якщо батьки прагнуть убезпечити дитину від можливих негативних впливів, розвивати в любові до Бога, гармонії.
  • Мотивовані самоорганізовані, що не планують витрачати на навчання весь вільний час, самостійно встигають більше. Хочуть обирати індивідуальний напрямок.
  • Творчі талановиті діти, для яких шкільної програми замало.

  Як перейти?

  Перейти досить просто: пишете заяву в своїй школі про бажання перейти на домашню або екстернатну форму навчання. При цьому дитина повинна бути оформлена (в тій же школі або в іншій ліцензованій, як, наприклад, ОНЛАЙН ШКОЛА 977).

  Де оформитися?

  Якщо ви незадоволені місцевим закладом, то обирайте дистанційний. Завдяки сучасним онлайн-школам можна не перейматися незалежно від того, де проживаєте. Наприклад, хоумскулери Києва можуть навчатися в онлайн-школі Дніпра. Або взагалі перебувайте за кордоном, але не припиняйте навчальний процес.

   Так само значно простіше отримати необхідні матеріали в онлайн-школі, бо зазвичай не потрібно купувати додатково підручники чи спеціальні зошити з окремих предметів. Вони є в електронному вигляді.

  Не має значення: державна чи приватна школа, екстернат або індивідуальний графік, дистанційне чи домашнє навчання.

  Хоумскулінг, Школа 977

  У скільки обійдеться хоумскулінг?

  Вартість домашнього навчання буде залежати від програми, яку ви оберете. Коли визначитеся із профілем, вам можуть знадобитися додаткові матеріали чи курси. Якщо порівнювати з постійними витратами на  обіди дитини  у звичайній школі, форму, зошити й інше, то можна сказати, що навчання утам теж передбачає фінансові інвестиції. Репетитори можуть знадобитися й дітям, що обрали традиційне навчання. Тож різниця в цьому не така вже й суттєва.

  Чи потрібно відмовлятися від кар’єри, щоб навчати дитину вдома?

  Вам не обов’язково залишати улюблену роботу, якщо хочете перевести дитину на домашнє навчання. За умови, що програма складена правильно, час розраховано відповідно до біоритмів дитини та мети, залишається лише самоорганізація. Коли з цим виникають проблеми, вам знову допоможе онлайн-школа, де є уроки за графіком.

  Соціалізація

  Дехто вважає, що хоумскулери мало спілкуються за межами сім’ї, постійно перебувають в чотирьох стінах. Це не так, процес домашнього навчання передбачає відвідування гуртків, таборів, роботу з репетиторами. Ігри з однолітками теж є частиною життя домашників.

  Підтримують хоумскулінг школи, що дають планування й матеріали, консультують чи співпрацюють з організованими групами батьків або неліцензованими альтернативними школами.

  Якщо ви обираєте  онлайн-уроки, то можна спілкуватися з вчителями та однолітками щодня, просто за допомогою технічних засобів. Камери, мікрофони, інтернет — і вас бачать і чують, а процес наближається до уроків звичайної школи. Ви не переймаєтеся за якість освіти, впевнені, що дитина в безпеці. 

  Перевірка знань

  Думка, наче результати домашників гірші, ніж в інших, — міф. Просто більше уваги можна приділити індивідуальним задаткам.

  Потрібно підтверджувати рівень, щоб отримати документи про закінчення відповідного класу. Хоумскулери теж пишуть контрольні та складають ДПА.

  Наприклад, у місцеву школу доведеться прийти. Є можливість здати роботи дистанційно. У ШКОЛІ 977 ДПА онлайн.

  “Екстерни” виконують 1 контрольну на рік з кожного предмета. Можуть консультуватися з учителями час від часу. 

  Хочете, постійно розуміти рівень? Обирайте пакет “Учень”, тоді впродовж усього року будете отримувати звіти про успішність, консультації щотижневі.

  “Онлайн-учні” на дистанційному навчанні працюють чітко за графіком. Оцінювання впродовж року. Є консультації та онлайн-уроки.

  Хочете самостійно: від планування до вивчення? Теж можливо, але контроль в школі, за якою закріплена дитина, обов’язковий.

  Історія та сучасність

  Першою системою освіти було саме домашнє навчання. З появою шкіл у батьків виникла можливість скинути із себе цю відповідальність. Уже в другій половині XIX століття через незадоволення рівнем знань воно знову відроджується.

  Зараз хоумскулінг виступає альтернативою загальновідомій системі та знаходить все більше прихильників. Це гарантований захист від нецікавого викладання уроків; булінгу та іншого травматичного досвіду.

  Сучасні методи й засоби навчання дозволяють не перевантажувати батьків і водночас створювати комфортні умови для дітей. Це не дивина, а одна із популярних форм виховання й навчання, що є індивідуальним вибором батьків та дітей.

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]
  Автор: Софія
  Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Читайте також