telegram

Все про сімейне (домашнє) навчання в Україні в 2021 році

Про сімейне навчання ходить багато чуток. Хтось її вважає екстернатом, хтось порівнює з заочною формою навчання. Тому багатьом батькам важко зрозуміти що з це таке та чи підійде сімейна освіта для їх дитини.

Нижче Онлайн Школа 977 розкладе все по поличках та допоможе з вибором форми дистанційного навчання.

Що це сімейне або домашнє навчання?

Сімейна або домашня форма освіти чи хоумскулінг (homeschooling) — це дистанційна форма навчання, яка передбачає, що весь освітній процес для учня самостійно організовують його батьки.

Навчатися за такою формою можуть учні, чиї батьки бажають та готові самостійно організовувати освітній процес в домашніх умовах. Разом з тим учень має бути зарахованим до певного освітнього закладу, який буде відстежувати його прогрес у навчанні. Сімейне навчання в Україні можливо у будь-якому регіоні. 

Під час сімейного навчання важливим є рівень знань дитини, щоб вона не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання 4 рази на рік. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

 • рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 14 класів);
 • своїм рішенням перевести учня на очну форму (для учнів 511 (12) класів).

До того ж, школа сприяє організації процесу навчання. Учні на сімейній формі навчання отримуватимуть шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів. Вчителі допоможуть скласти індивідуальний план навчання для дитини та нададуть рекомендації щодо подальшого навчання.

Ми надаємо демо-доступ до всіх наших матеріалів, щоб ваша дитина могла спробувати та обрати оптимальний для неї режим дистанційної форми навчання. Приєднуйтесь:

Чим сімейне навчання відрізняється від інших форм дистанційної освіти?

Нагадаємо, що в Україні існують три форми індивідуальної (дистанційної) форми навчання — сімейна (домашня) освіта, екстернат та педагогічний патронаж.

Найчастіше сімейну освіту плутають з екстернатом. Наголошуємо, що на екстернаті навчаються діти, які не можуть відвідувати школу з поважних причин.

Ми вже опублікували статтю про екстернат у нашому блозі. Там ви знайдете хто може навчатися на екстернаті та більше деталей про нього.

На сімейній формі навчання можуть навчатися діти, без певної поважної причини.

А педагогічний патронаж абсолютно відрізняється від сімейного навчання. Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня, який за станом здоров’я не може відвідувати школу щодня. А сімейне навчання не передбачає навчання з вчителем.

Як перевести дитину на сімейне (домашнє) навчання в Україні?

Батьки також мають написати заяву щодо навчання дитини за сімейною дистанційною формою навчання. До заяви не потрібно, додавати певні документи для підтвердження, чому дитина не буде ходити до звичайної школи.

Сімейне навчання з Онлайн Школою 977

Сімейна освіта на те й сімейна, бо передбачає, що саме батьки відповідальні за навчання дитини вдома. Певні родини мають своє бачення та дійсно займаються зі своїми дітьми за зручним графіком . Це дуже цікаво, про таких батьків варто написати окрему статтю.

Та будьмо чесними, це нелегка робота: планувати та навчати дитину шкільним предметам. Іноді діти не сприймають батьків, як вчителів та не можуть зрозуміти тему чи завдання. Не хвилюйтесь, це нормально.

Тоді можлива співпраця між дистанційною школою та родиною. В таких випадках, батьки звертаються до дистанційних шкіл, які допомагають з навчанням дітей. Онлайн Школа 977 не виняток.

Ми маємо три варіанти навчання для дітей на сімейній дистанційній формі освіти:

 • Пакет “Екстерн” — це самостійне навчання за нашими навчальними матеріалами та відеоуроками.
 • Пакет “Учень” —  це навчання на онлайн-уроках у вигляді відеозаписів, у вільному режимі з доступом до всіх навчальних матеріалів. За необхідності можна відвідувати консультації з учителями.
 • Пакет “Онлайн-учень”  — це навчання на онлайн-уроках за розкладом у реальном часі. Дитина бере активну участь на уроках, спілкується з вчителем і однокласниками, та вирішує завдання на віртуальній дошці.

З досвіду Онлайн Школи 977, можемо сказати, що всі варіанти дистанційного навчання є ефективними для учнів на сімейній формі навчання. Вибір пакету залежить від особистих цілей учня.

У висновку

Сімейна освіта в Україні є найбільш доступною індивідуальною дистанційною формою навчання, бо не потребує певних причин для переходу. Та не забувайте, що в такому випадку, навчання повністю лягає на плечі батьків. Ваш вибір —  чи ви самі займаєтесь з дитиною, чи комбінуєте різні підходи, які пропонує дистанційна Школа 977.

У свою чергу, Онлайн Школа 977 гарантує якісне навчання для дітей на сімейній формі освіти. Ми робимо все можливе, щоб наші учні отримували практичні знання та отримували гарні оцінки.  Залишити заявку

  • Заповніть поля та залиште заявку
  • Дочекайтеся нашого дзвінка - зателефонуємо з 8:00 до 20:00
  • Відповімо на всі питання та підберемо найкращий формат навчання
  Click to rate this post!
  [Total: 3 Average: 4.7]
  Автор: Проект 977
  Ми не любимо гучних слів, але з самого початку і до цього дня Школа 977 є першим навчальним закладом в Україні, який проводить онлайн-уроки в режимі реального часу.
  2 Комментариев к “Все про сімейне (домашнє) навчання в Україні в 2021 році”
  1. Нікіта :

   Чи можна організувати навчання дитини без прямої участі батьків, щоб батьки підбирали самі відео уроки, а дитина сама по ним вчилася,?

   1. sofiіa sofiіa :

    Добрий день! Звісно! Можливо навіть не пібирати відео, ШКОЛА 977 зробить це за вас!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Читайте також