telegram

Екстернат: що це і чим він прекрасний!

Багато батьків чули про екстернат, щось на кшталт: вчишся вдома та здаєш контрольні в школі. Але чи так це?

Онлайн Школа 977 може докладніше про це розповісти, адже у нас навчаються діти на екстернаті.

Що таке екстернат в Україні?

Екстернат – це вид навчання, коли учень числиться в школі, але навчається вдома. При цьому здає всі річні контрольні в школі (одну контрольну в рік з кожного предмета), вчиться за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу.

Також, ДПА та ЗНО школяр здає зі своїми однокласниками.

Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх.

Згідно до Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах на нього можуть перейти тільки:

 • Учні з особливими потребами;
 • Діти-спортсмени або ті, які займаються мистецтвом;
 • Учні, що випереджають шкільну програму;
 • Діти, які часто переїжджають у зв’язку з відрядженнями батьків або живуть за кордоном.
 • Учні, які проживають на на тимчасово окупованій території чи на неконтрольованій території України.
 • Діти-іноземці або учні без громадянства, які проживають на території України.
 • Учні, які не завершили здобуття загальної середньої освіти або є випускниками минулих років і не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та /або не пройшли атестацію.

Екстернат є відмінним варіантом для багатьох сімей: дитина може навчатися вдома і не залежати від школи. Зверніть увагу, що при екстернаті контроль успішності школяра повністю лягає на плечі батьків. Зізнатися, у багатьох у такій ситуації можуть виникнути проблеми.

Ми надаємо демо-доступ до всіх наших матеріалів, щоб ваша дитина могла спробувати та обрати оптимальний для неї режим дистанційної форми навчання. Приєднуйтесь:

Самостійне навчання

Навчання на екстернаті дітиБудь-яка форма навчання має переваги і недоліки. Головна особливість екстернату – це самостійне навчання.

Дитина приходить у школу тільки на невеликі консультації з вчителем (приблизно по 15 хвилин згідно з графіком, затвердженим керівником навчального закладу, в сумі не більше трьох годин протягом навчального року), це не уроки і не репетиторські заняття. При цьому весь матеріал школяр проходить самостійно або з батьками, а потім в кінці року здає контрольні.

Тобто, навчання повністю лежить на плечах школяра і без контролю батьків тут не обійтися.

Екстернат в онлайн-школі

Давайте будемо чесні, не всі батьки зможуть проконтролювати навчання своєї дитини. У дорослих і так багато справ, а тут ще завдання з математики, вірші з літератури і таке інше.

Екстернат в онлайн-школі хлопчикВ такому випадку, до навчання дитини підключаються дистанційні школи або репетитори. Великий плюс онлайн-шкіл в тому, що вони допомагають відразу з усіх предметів, а не як репетитори, тільки з окремими.

З дистанційною школою дитині легше вчиться самостійно, адже у неї є додаткові матеріали, записи онлайн-уроків і головне чат з вчителем. Також можуть бути онлайн-уроки з учителем в реальному часі, які є “фішкою” Онлайн Школи 977.

Так навчання буде проходити легше і без постійної присутності батьків.

Як перейти на екстернат?

Перейти на екстернат не так і важко. У школу потрібно віднести заяву про бажання перевести дитину на екстернат і надати потрібні документи.

Більше інформації про необхідні документи можете прочитати у “Положенні про екстернат в загальноосвітніх навчальних закладах”.

Потім вже справа за батьками, або вони займаються з дитиною або ж доручають це онлайн-школам.

На закінчення

хлопчик дистанційне навчанняЕкстернат має свої переваги і недоліки. З різних причин він підійде не кожному, але варто спробувати, якщо дитина не може відвідувати школу. Але, не забувайте, що є і інші форми дистанційного навчання, які більше підійдуть дитині.

Лише додамо, що Онлайн Школа 977 займається навчанням школярів на екстернаті та інших формах освіти.

Ми допомагаємо дітям вчитися самостійно або в онлайн-класах з одноліткам, стежимо за їх успішністю і завжди готові підтягнути знання індивідуально з учителем.

   Залишити заявку

  • Заповніть поля та залиште заявку
  • Дочекайтеся нашого дзвінка - зателефонуємо з 8:00 до 20:00
  • Відповімо на всі питання та підберемо найкращий формат навчання
  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]
  Автор: Проект 977
  Ми не любимо гучних слів, але з самого початку і до цього дня Школа 977 є першим навчальним закладом в Україні, який проводить онлайн-уроки в режимі реального часу.
  1 Комментарий к “Екстернат: що це і чим він прекрасний!”

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Читайте також