telegram

Як підготується до НМТ (ЗНО): корисні поради

Як підготуватись до НМТ (ЗНО)? Коли починати готується? Чи потрібний репетитор?

Жоден випускник не скаже, що почав надто рано підготовку до НМТ (ЗНО), а ось що це було надто пізно — часто можна почути. Тому починаємо за рік, а краще за два, щонайменше за півроку. Добре, коли рівень підготовки у самій школі високий. Онлайн Школа 977 пропонує своїм учням повну програму навчання, згідно з рекомендаціями МОН України, і ви без проблем зможете скласти тестування.

Що таке НМТ та ЗНО і навіщо потрібні

Зовнішнє незалежне оцінювання — це комплекс тестових, логічних та творчих завдань, спрямованих на визначення рівня освіти учнів середніх наукових установ. Оцінювання проводиться за 200 бальною шкалою. Сума балів з усіх предметів враховується для вступу до вищого навчального закладу.

ЗНО скасували, а точніше замінили НМТ. Національний мультипредметний тест є різновидом зовнішнього незалежного оцінювання, що проводиться у тимчасових екзаменаційних центрах у комп’ютерному форматі та охоплює питання з кількох предметів.

НМТ — спрощений варіант ЗНО, комплексний тест.

Обов’язковий блок НМТ складатиметься із чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • однієї з іноземних мов (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мова).

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України чи іноземної мови.

Предмети обираються за бажанням, або за визначенням ВНЗ за напрямок майбутньої освіти.

Структура та програма тестування залишається схожою на ту, що була у 2022 році,

але обов’язкових предметів не 3, а 4. Є можливість здати тестування з додаткових.

Тестові завдання НМТ складуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

Коли НМТ (ЗНО) у 2023 і як відбуватиметься

НМТ, ЗНО, Школа 977

Тестування пройде у червні – липні 2023 року в рамках основної та додаткової сесій. У додатковій сесії зможуть взяти участь вступники, які з поважних причин не здали тестування під час основної сесії.

Сергій Шкарлет зазначив: “Спочатку учасники протягом 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин і проводитиметься в іншій день”.

Часу залишається дедалі менше, бо питання, як підготується до НМТ (ЗНО), потрібно вирішувати вже зараз і готувати всі необхідні документи, а головне – повторювати матеріал.

Коли починати готується

Для того щоб точно оцінити точно час, необхідний для підготовки до НМТ (ЗНО), визначаємо кількість та обсяг тем, які необхідно вивчити. Завантажуємо програму з вибраного предмета та виділяємо час для проходження кожної теми. Краще скласти чіткий розклад із зазначенням конкретних дат. Наприклад, з 4 листопада по 11 листопада я навчаю “Одноклітинні організми”.

Не всі теми можна зрозуміти, просто вивчивши теорію чи формули, часто необхідний підхід з іншого, практичнішого боку. Тому закладаємо додатково час на перегляд навчальних відео або консультації з учителями, фахівцями чи однокласниками.

Чи потрібний мені репетитор

Підготується самостійно до НМТ (ЗНО), можливо, це не квантова фізика, але треба тверезо оцінити себе, свої сили та ситуацію. Пропонуємо чесно відповісти на такі запитання:

Чи вистачить мені сили волі, наполегливості, посидючості та мотивації до кінця підготовки? Чи не кину цю справу через тиждень/місяць?
Скільки часу лишилось у мене для підготовки до НМТ (ЗНО)?
Пройдіть тестове тестування або тестування за 2021, 2022 роки. Визначте свій рівень підготовки до НМТ (ЗНО).
Поставте мету: скільки балів вам необхідно набрати.

Далі ще раз оцінюємо вихідні дані та ціль, якщо все сходиться й ви впевнені у власних силах – уперед.

Рекомендуємо купити книгу “Збірник підготовки до ЗНО” (жовто-блакитний). Там є вся необхідна теоретична частина та тести у форматі НМТ та ЗНО. Тільки часто робота з одним джерелом набридає, тому краще пошукати додаткові джерела необхідної інформації (сайти, мобільні програми, ігри, пробні тестування).

Коли поруч є людина, яка може спрямовувати, підказувати та контролювати — цей процес набагато швидший та ефективніший. Репетитор, який проходив цей шлях неодноразово, сам здає тестування щороку, знає, що на вас чекає — точно допоможе. Він не дасть лінуватися, пропускати теми, які “ну ніяк не заходять”.

З репетитором на вас чекає чіткий план, спеціально підібрана, необхідна саме для вас інформація у стислому та зрозумілому форматі, проаналізована програма, оптимізований процес навчання, відпрацьовані способи запам’ятовування. Це ідеальна формула, коли часу мало, але потрібний найкращий результат, коли перед очима постійні питання: “Як встигнути? Як підготується до НМТ (ЗНО) добре?

Нагадуємо, що з урахуванням труднощів, щоб мінімізувати ризики, мешканцям окупованих, прифронтових територій, краще вибрати онлайн-підготовку до здачі НМТ (ЗНО).

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також