telegram

Дитина не може зосередитися. Які причини проблеми з концентрацією уваги у дитини?

Концентрація на вивченні нової інформації є одним із ключових елементів успішності дитини в школі. Чим краще учень чи учениця вміє концентруватись, тим легше засвоюється новий матеріал. Стійка увага на предметі починає формуватися з 9 років, але і школярству молодших класів це потрібно. Тож як підвищити концентрацію дитини? Про це ми й поговоримо, але спочатку про причини.

Чому дитина втрачає концентрацію

Найрозповсюдженіші причини того, що у школярства втрачається увага, такі:

  • Складність завдання – обирайте вправи для дітей відповідно до їх віку;
  • Відволікаючі чинники – телевізор, телефон, ігрові приставки, хатні тварини;
  • Погане харчування – особливо впливає сніданок, головний прийом їжі;
  • Порушення сну – дитина має спати не менше 8 годин;
  • Особисті проблеми – найчастіше сімейні, намагайтесь відмежовувати школяра від них;
  • Відсутність мотивації – якщо ви не можете знайти її самостійно, то варто звернутися до спеціалістів;
  • Недостатня фізична активність – фізична млявість погіршує концентрацію;
  • Неорганізоване робоче місце та навчальні матеріали – наведіть лад з підручниками, зошитами, приберіть стіл, за яким дитина навчається.

А тепер дамо декілька порад, як позитивно вплинути на концентрацію школярів.

Не квапте дитину

Коли батьки роблять домашнє завдання з дитиною, вони не мають нагадувати, що потрібно виконати ще одне ДЗ по іншому предмету, і додавати, що часу обмаль. В такі моменти увага малечі перемикається на цей самий предмет, який ще потрібно встигнути зробити за сьогодні. Чим складніше завдання, тим більше часу потрібно на завдання – не поспішайте і не нагадуйте про те, що час добігає кінця. Нагадаєте про математику під час читання – дитина думатиме про математику.

Причини проблеми з концентрацією уваги у дитини та способи зосередитися, ШКОЛА 977

Приберіть все, що відволікає

Сучасні діти багато часу проводять з телефоном, тож це перше, що потрібно забрати – принаймні, на час навчання. Якщо це домашні умови (як при дистанційному навчанні), і є певні елементи інтер’єру, які відволікають увагу (постери, декор, прикраси) – заберіть це. Спробуйте провести експеримент над собою – що особисто вас може відволікати в приміщенні, і почніть з цього.

Відпочинок повинен бути

Як правило, після відрізку високої концентрації настає зворотне – розконцентрація. В початкових класах у дітей втрата уваги спостерігається вже через 30-40 хвилин фокусування, під кінець третього класу цей показник дещо збільшується – до 50 хвилин.

Очевидно, що дітлахам потрібен перепочинок, і тут можна застосувати так званий метод помідора: після 25 хвилин напружених занять необхідно взяти тайм-аут на 5 хвилин. В ці хвилини відпочинку можна випити води, зробити невелику руханку, та головне – ніякої мозкової активності.

Вправи на увагу

Це дуже просто. Дайте дитині будь-який предмет і попросіть розказати про нього протягом однієї хвилини. Потім заберіть цей предмет, сховайте якомога далі, і попросіть розказати про нього ще більше, детальніше.

Спробуйте таблиці Шульте – таблиці, в яких в хаотичному порядку розміщені числа. Для дітей це невеликі таблиці на 15-20 чисел. А завдання таке: якомога швидше знайти в таблиці всі числа в порядку зростання або ж, навпаки, спадання.

Цікава вправа “Кольори”: на аркуші або екрані зображені слова – назви кольорів. Самі назви мають не той колір, який означає слово (наприклад, “зелений” написано червоним шрифтом). Дитина має назвати вірно саме колір слова.

І ще одна гра – “Що на столі”. На столі розкладаються різні предмети, дитина розглядає їх 10 секунд, потім заплющує очі й розповідає, де, що і в якому положенні знаходиться на столі.

Кодове слово. Придумайте кодове слово – будь-яке – і в момент, коли ви помічаєте, що концентрація дитини погіршується, ви його вимовляєте. Тобто, функція коду – привернути увагу та повернути до того, чим дитина займалася. Звичайно ж, перед цим оберіть кодове слово разом.

Є багато причин для відволікання й порушення концентрації, тож потрібно підібрати дієвий метод, що допоможе зосередитися на завданні в потрібний момент.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також