telegram

10 порад: як школярам позбутися страху перед іспитами | “Школа 977”

Страх перед іспитами – усними чи письмовими – у школярства досить розповсюджений. І хоча це нормальне явище, та все ж воно може негативно вплинути на виконання роботи. Наше завдання як дорослих – допомогти впоратися з цим стресом. Батьки повинні зробити так, щоб їхня дитина не боялася контрольних та іспитів, і в цій статті ми розкажемо, які заходи можуть вжити дорослі, аби страх перед відповідальною роботою максимально нівелювати.

Порада № 1: повноцінний сон

Це правило діє як для дорослих, так і для дітей – перед важливою справою потрібно добре виспатися. Для нормальної роботи мозку потрібно спати по 8-9 годин на день. Завдання батьків – взяти під контроль сон дитини, тим паче якщо вона схильна до нічного способу життя.

Порада № 2: план підготовки

Часта помилка багатьох школярів – починати вчити предмет за 2-3 дні до іспиту. Складіть план занять з предмета, який потрібно здати, визначте, що дитина вже знає, а з чим найбільші труднощі – з того і починайте. В плані підготовки має бути й час для повторення вже вивченого. Правильно розподілене навантаження сприяє кращому засвоєнню матеріалу, і це допомагає дитині почувати себе більш упевненою на іспиті.

Порада № 3: правильне харчування

Є продукти, які знижують рівень стресу. Тому їх потрібно додати в раціон. Це горіхи, молочна продукція, шоколад, апельсини, полуниця, пекінська капуста. Також мають бути складні вуглеводи, вони спонукають мозок виробляти більше серотоніну, так званий “гормон щастя”.

Порада № 4: дихання

Розкажіть дитині про важливість правильного дихання: в період, коли накочується хвилювання, потрібно зробити глибокий вдих і довгий видих, повторюючи вправу до тих пір, поки паніка не пройде.

Порада № 5: ніякого “накручування”

Поясніть дитині, що в разі невдалого іспиту не буде ніяких жахливих наслідків – нічого фатального не трапиться. Можна навіть порозмірковувати на тему того, а що станеться, якщо іспит провалиться – запевніть учня чи ученицю, що це ще не кінець усього, і це трапляється.

Подолати страх перед іспитами, Школа 977

Порада № 6: шпаргалки

Зробіть шпаргалки, які будуть з дитиною. Вона не повинна ними скористатися, але її має заспокоїти сама думка, що у неї є “рятівний круг”. Окрім того, під час написання шпаргалок відбувається свого роду повторення матеріалу.

Порада № 7: своєчасно зберіть речі

За день до іспиту зберіть все, що необхідно – зошити, ручки та інше школярське приладдя, а також одяг. Так дитина набуде спокою в тому, що на іспит вона вирушає у повній готовності, зовсім нічого не забувши.

Порада № 8: душ

Перед тим, як вирушити на іспит, потрібно прийняти душ. Відомо, що проточна вода знімає нервову та фізичну напругу. Якщо немає змоги це зробити, то можна вмити обличчя, щоб трохи заспокоїти емоції.

Порада № 9: вода на іспиті

Дайте дитині пляшку води на іспит. Кілька ковтків води промочить пересохле горло та заспокоїть тремтіння рук. Коли людина починає пити воду, вона перемикається на процес ковтання, і якоюсь мірою це її відволікає від тієї події, яка призвела до нервового збудження. Під час ковтання заспокоюється дихання і зменшується частота серцебиття.

Порада № 10: групове заняття

Підготовка до іспиту разом з однокласниками – можна спробувати цей варіант, щоб залишатися на зв’язку зі своїми друзями. Групове вивчення допомагає заналізувати, що важливо або що не взято до уваги. Тут діє приказка про те, що одна голова – добре, а дві – краще.

Висновок

Для подолання паніки перед іспитом потрібно однаково уважно ставитися до всіх нюансів: як до безпосередньо підготовки, вивчення матеріалу, так і до фізичного стану. Правильне харчування, здоровий сон – це все знижує рівень стресу та допомагає мати хороше самопочуття безпосередньо на іспиті.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також