telegram

10 цікавих способів допомогти дітям мислити нестандартно

Стимулювання розвиток нестандартного мислення варто і дорослим, і дітям, адже це дозволить знаходити креативні рішення та розв’язувати проблеми з легкістю. Замість того, щоб депресувати, можна спробувати знайти відшукати вихід зі складної ситуації. Замість того, щоб діяти банально й поринати в рутину, можна вигадати способи нестандартно виконувати навіть буденні справи.

Для дітей активізація процесів нестандартного мислення є важливою частиною гармонійного розвитку. Саме тому ми вирішили підібрати 10 цікавих способів, як це зробити.

1. Гра в асоціації

Спонукайте дітей проводити паралелі між різними поняттями, знаходити спільне навіть у тому, що здається несхожим. Думати, які є асоціації між предметами, словами чи ідеями.

Наприклад, запитайте в дитини, як можна асоціювати “ліс”, “море” і “коня”. Далі просто дозвольте уявити все, що вдається: морського коника чи зелені водорості. Навіть якщо це буде нереалістично, дитина повинна спробувати пов’язати явища, процеси, речі.

Є навіть настільна гра, в якій потрібно знаходити асоціативні відповідності між ключами-картками й “фантомами-картками”, на яких зображено відомих людей або мультяшних персонажів.

Таким чином ми розвиваємо уміння аналізувати, порівнювати, вибудовувати асоціативні ряди.

2. Гра у “Що це?”

Покажіть дітям абстрактні малюнки чи фотографії. Завдання полягає в тому, щоб описати зображене. Деколи нас дивує наскільки різні можуть бути погляди.

Ця дидактична гра може бути такою: учасникам та учасницям 

роздають порожні картки. Фішки-картинки потрібно перемішати.

Тоді варто обрати тему: ”Фрукти”, “Тварини”, “Фільми”.

Батьки чи ведучий або ведуча беруть одну фішку-зображення, та показують, запитуючи: “Це хто, це що?”.

Якщо знає відповідь, то потрібно відповісти якомога швидше й забрати фішку собі. Виграє той, хто першим без помилок назвав зображення.

Суть в тому, щоб закрити всі свої картки раніше за інших.

3. Гра зі схожою назвою, але іншим підходом “Що, якщо…”

Це можливість планувати й придумувати різні сценарії. “Що, якщо замість літака люди зможуть літати, як птахи?” “Що, якщо люди навчаться плавати, як риби?”.

Запитання не лише допоможуть розвивати нестандартне мислення, а й підкажуть, як би вчинила дитина в конкретній ситуації. Наприклад: “Що, якщо до тебе підійде незнайомець і дасть цукерку? Ви збагнете, чого очікувати від дитини й знатимете, чи потрібно повчити безпечній поведінці з чужими людьми.

4. Творчі завдання

Творчість може бути якою завгодно: складання історій, ліплення, малювання. Головне — запропонувати дітям творче завдання, що буде вимагати нестандартного підходу.

Наприклад, намалювати картину, а на ній зобразити світ, у якому тварини можуть говорити. 

Вигадати й сконструювати модель нового виду транспорту.

5. Літературні ігри

Прочитати та переказати зміст повинні вміти усі, але, що, коли ми запропонуємо дитині пофантазувати та придумати історію за поданим початком?

Залучайте дітей до читання казок та історій, а потім попросіть їх розгадуватити головоломки чи створювати ментальні мапи, малювати епізоди з твору.

10 цікавих способів допомогти дітям мислити нестандартно, Школа 977

6. Мистецтво та ремесла

>Не лише література може надихнути на творчість. Давайте дітям можливість проявити думки через мистецтво. Зобразити свій день, якби вони були на іншій планеті. Показати кольорами почуття в той момент. Заохочуйте створювати щось унікальне з підручних матеріалів.

 7. Мозковий штурм

Такий прийом вчителі використовують в школі, коли хочуть швидко опитати. Влаштовуйте дитині мозковий штурм, коли потрібно швидко видумати нестандартне розв’язання проблеми чи новий спосіб використання певної речі. 

Наприклад, придумати незвичайне застосування для виделки.

Дати аркуш з порожніми квадратиками та попросити за хвилину намалювати в кожному кружечок і доповнити його так, щоб вийшла картинка.

8. Рольові ігри

Грати в рольові — значить навчитися бачити ситуації з різних поглядів думати креативно, аналізувати уявну ситуацію, розвивати навички вирішення проблем.

Приклади ігор: “Шукач скарбів”, “Шеф-кухар”, “Учитель”, “Лікар”, “Будівельник”, “Ведучий”, “Ресторан”, “Магазин”.

9. Експерименти

Так-так! Вулкан із харчової соди залишить багато вражень та дозволить дитині уявити, як усе відбувається в реальному світі. 

Серветка розфарбована маркерами чи фломастерами + вода — і можна побачити таємний напис чи простежити, як рідина зі склянки піднімається завдяки тому, що її поглинає папір.

Проводьте прості  наукові експерименти, щоб сприяти  розвитку логічного й творчого мислення.

10. Питання без відповіді, їх називають проблемними

Коли однозначно не можна відповісти, немає упевненості, усе залежить від індивідуальних поглядів. Відповідь неоднозначна. Така ситуація може збити з пантелику, але викликати допитливість і сприяти глибшому аналізу та роздумам. Важливо, щоб дитина вчилася аргументувати вибір.

Буде цікаво: 6 цікавих порад від “ШКОЛИ 977”

Отже, є безліч ігор та завдань, що допоможуть вам провести день цікаво та розвивати в дітях креативність та творчий підхід, навчать мислити нестандартно. Найважливіше не забувати про них, і не потрібно десятків дорогих іграшок, нехай дитина придумає кілька ігор з однією. От вам і нестандартний підхід.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також