telegram

6 способів мотивувати ваших дітей на дистанційному навчанні

Дистанційне навчання передбачає освоєння шкільної програми учнем чи ученицею поза шкільним класом – переважно в домашніх умовах. От тільки дитина має багато чинників, що відволікають, а також є підсвідома впевненість, що часу достатньо. Та це не так, тому школярство потрібно стимулювати й заохочувати до навчання. Ми дамо 6 корисних порад щодо того, як мотивувати дітей на дистанційному навчанні, і які допоможуть покращити успішність.

Заохочення школярства на дистанційному навчанні: 6 способів

1. Винагороди

Це те, що однаково добре працює як з дітьми, так і з дорослими. Але є ризик, що успішність буде безпосередньо залежати від того, є нагорода чи її немає. Дорослі, коли не отримують заробітну плату, припиняють працювати. А діти без винагороди не хочуть навчатися. Вона може бути несистемною, час від часу. Тому доцільно її чергувати просто зі словесною підтримкою, схваленням.

2. Будьте на стороні дитини

Розмова віч-на-віч є потужним мотиваційним чинником для успішного дистанційного навчання. Ви можете запитати учня чи ученицю, чи впораються вони з завданням, проявити співчуття. Тобто, потрібно бути на одній стороні, а не протистояти. За можливості уникайте слова “повинен / повинна”. Не зайвим буде поцікавитись у дитини після виконання завдання, як вона почувається і взяти за правило робити це постійно. 

3. Розбивайте завдання на невеликі частини

Коли діти бачать об’ємні завдання, у них може початися невелика паніка. Звісно, що ні про яку внутрішню мотивацію тут не йдеться. Але батьки можуть зарадити цьому, розбивши велике завдання на маленькі частини, а також склавши план роботи – спочатку виконуй ось це, а потім – ось це. І якщо старші учні можуть (у більшості) робити це самостійно, то молодшим потрібна допомога.

4. Давайте можливість вибору

Надавши вибір, ви даєте дитині відчуття контролю. Робити завдання з літератури чи математики. Тобто, вибір не “виконувати / не виконувати”, а чим саме зайнятися. Принаймні, так школярі обирають з того, що їм цікавіше чи здається менш складним, відповідно у них вища мотивація це робити.

5. Розвінчайте міф про вроджений талант

Якщо відштовхуватися від того, що існують вроджені таланти, то невдачі на початках можуть пояснювати саме тим, що немає здібностей. А це здатно суттєво знизити мотивацію. Тому батькам важливо сфокусуватися на потрібності практики й повторень, на тому, що саме вони є запорукою успіху, а не талант. Це доведено багатьма дослідами – дитина, яка звикла вважати себе неталановитою, може демонструвати хорошу успішність, якщо авторитетний дорослий доводить важливість саме практики.

6. Власний приклад

Якщо ви змушуєте дітей виконувати домашні завдання в той час, як самі сидите в телефоні, то у вас нічого не вийде. Діти копіюють поведінку дорослих, яких поважають. Почитайте книжку або займіться роботою, якщо її особливість це дозволяє вдома. Якщо ні – розкажіть про свою професію, чим вона важлива, чому саме її ви обрали. Дитина принаймні розумітиме, що ви не лише говорите їй, що від неї треба, а й дієте самі.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також