telegram

Що таке дистанційне навчання

Інтернет та цифрові технології змішали поняття онлайн та дистанційного навчання. Назви обох версій передбачають навчання поза класом за власним розкладом. Тепер для всіх охочих здобути освіту, нові знання, основним питанням є не форма навчання, а його якість, тривалість та актуальність отриманих знань.

Онлайн-навчання – це отримання знань та навичок за допомогою комп’ютера або іншого гаджета, підключеного до інтернету, у режимі “тут і зараз”. Ця форма навчання також відома як електронне навчання. Вважається логічним продовженням дистанційки. Слово «онлайн» якраз і передбачає спосіб набуття знань та спілкування учнів з вчителями.

Онлайн-навчання: дистанційне та електронне навчання 

Онлайн-навчання або електронне навчання – це форма навчання, що відбувається з використанням електронних засобів. Воно включає як дистанційне, так і змішане навчання. Порівняно з очним навчанням, онлайн-навчання менш витратно, не забирає багато часу, якщо зорганізовано правильно, але теж втомлює. Потребує самостійності й зосередженості. Однак такий вид навчання має багато переваг, таких як найкраще запам’ятовування знань та швидше виконання завдань.

Онлайн-навчання доступне всім, незалежно від того, де ви живете. Цей тип навчання зручний тим, що завдання можна виконувати з будь-якого місця будь-коли. Онлайн-навчання надає платформу для самостійного навчання, яка адаптована до потреб та інтересів учнів й учениць. Це дозволяє просуватися у своєму власному темпі та ефективно вчитися так, як вам зручно.

Електронна освіта має багато переваг

  • По-перше, це економніше, оскільки для виконання завдання онлайн потрібно менше грошей, часу та зусиль, ніж при особистому спілкуванні. Не купуєте масу зошитів: на кожен урок два для роботи, один для контрольних, один як чернетка. Багато завдань можна виконувати онлайн: вправи, інтерактивні тренажери, тести, віртуальні дошки…
  • Це також екологічніше, оскільки не потребує стільки ресурсів, скільки фізичні заняття.
  • Крім того, онлайн-класи часто будуються на коротших заняттях із частими завданнями, оскільки це допомагає учням здобувати знання набагато краще, ніж якби вони були розподілені на більш тривалі періоди. Дітей тут менше, тому простіше відповідати.

Онлайн-класи також мають свої недоліки – можливо, найбільш помітним є те, що складніше взаємодіяти, неможливий тактильний контакт, що важливо для соціального аспекту.

На уроках фізкультури учні щодня спілкуються зі своїми інструкторами та однокласниками. Бігають, штовхаються, коли грають.

На перервах розмовляють, якщо, звісно, не залипають в телефонах. Можуть вийти у шкільний двір чи їдальню разом, так діляться досвідом. Спостерігають за поведінкою дорослих та їх стилем спілкування між собою та з учнями. Це корисний досвід. Дистанційники ж найчастіше в перервах між уроками самі, вони сидять у соціальних мережах чи грають в ігри. Хоча спілкування не виключено: є чати й відеозв’язок.

Не думайте, що ніхто не може взаємодіяти, окрім вчителя. Онлайн-класи не набагато менш соціальні, оскільки завдання діти не завжди виконують поодинці. Сучасні технології дозволяють працювати спільно, дискутувати, ділитися на групи навіть онлайн. Виконувати разом проєкти не менш цікаво.

Онлайн-освіта стала надзвичайно популярною у всьому світі, оскільки вона дає безліч переваг, яких немає у стандартному навчанні в класі. Вчителі можуть легко зв’язатися зі своїми учнями незалежно від того, де вони перебувають і в який час доби потрібно це зробити, маємо на увазі різницю в часі, а не те, що серед ночі доведеться виконувати завдання.

Діти можуть легко розподіляти навчання, і можуть працювати без втручання вчителів або батьків, коли захочуть. Дистанційне навчання, діти, Онлайн Школа 977

Чи можуть бути перспективи дистанційного навчання

Коронавірус мине, Україна переможе у війні, а онлайн-навчання продовжить розвиватися. Навіть тоді, коли традиційні школи продовжать працювати як раніше, потреба в дистанційній освіті не зникне.

Дистанційне навчання знижує витрати на освіту завдяки масштабованості цифрового навчання.

Онлайн-ступені стають все більш поширеними – є навіть акредитовані онлайн-коледжі. Вони можуть відмовитися від дорогих витрат на інфраструктуру та зосередитись на навчанні. Кількість онлайн-шкіл постійно зростає. А заразом і конкуренція.

Онлайн-освіта – це можливість навчатися та отримувати необхідні знання, не відвідуючи навчальний заклад, у будь-який зручний для вас та вашого викладача час. Основним завданням дистанційного навчання дітей є розвиток творчості та інтелекту за допомогою відкритого доступу до всіх освітніх ресурсів та програм, у тому числі безплатних у мережі Інтернет.

Онлайн-освіта тільки покращуватиметься в майбутньому, оскільки технології забезпечують доступність і якість навчальних матеріалів.

Онлайн-навчання пропонує гнучкий графік та дозволяє працювати з дому

Онлайн-навчання також дозволяє вам планувати навчання та навчатися у будь-який час, не виходячи з дому та усамітнившись. Це також економить час дітей, яким раніше доводилося далеко добиратися до школи та назад.

При дистанційному навчанні ви не витрачаєте час на дорогу, можете займатися у зручний для вас час і проходити ті ж теми швидше, ніж у звичайній школі, тому що навчальний план зорієнтований насамперед на основні предмети, окремі може бути подано як проєктні курси, додаткові дисципліни чи виключено узагалі. Не витрачаєте час на теорію з трудового навчання, наприклад.

У більшості онлайн-курсів можна скласти власний розклад. Так і в онлайн школах, якщо обрати певний пакет навчання, де буде вільний чи гнучкий графік. Для тих, хто навчається паралельно у двох школах, це стане в пригоді.

Дистанційне навчання може бути зручним для школярів

Можна виділити такі основні форми дистанційного навчання: онлайн та офлайн.

Дистанційне навчання може бути доступнішим, ніж традиційна освіта.Стали поширеними технології дистанційного навчання з використанням інтернету як для розробки індивідуальних курсів, так і для загальної освіти.

Дистанційне навчання може бути гнучкішим, ніж традиційна освіта.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також