Національний мультипредметний тест (НМТ) в Україні
Зараз в Україні ЗНО замінив національний мультипредметний тест (НМТ).
Він обов’язковий, щоб перевірити знання й з’ясувати, хто зможе потрапити на бюджет чи принаймні подолати пороговий бал. Попри певні суперечки стосовно формату, нарешті відомо, як приблизно він буде виглядати. Не потрібно писати твори, але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово. Також тести та завдання на відповідності.
Кожен предмет оцінюють окремо, і вступники повинні пройти всі розділи, щоб отримати оцінку.
Предмети на НМТ
НМТ охоплює українську мову, математику, один предмет на вибів: історію України, іноземну (англійську, німецьку, французьку або іспанську), біологію, фізику, хімію.
Час
На виконання завдань виділено 180 хвилин. Тож так припадає по 60 хвилин на кожен предмет. Варто зауважити, що абітурієнти самі вирішують, як розподілити час.
НМТ, як і минулого року, проходитиме в один день у дві зміни.
Дата тестування 2023 поки невідома, але буде дві сесії – основна й додаткова.
Місце проведення
Національний мультитест буде проходити в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях. Їх створять у навчальних закладах в Україні. Ще вони будуть у деяких країнах, де багато переселенців.
Пороговий бал
Для вступу на контракт у 2023 році пороговий бал буде 10% правильних відповідей з кожного предмета.
Пороговий бал для вступу на бюджет буде різний залежно від спеціальностей. Для більшості достатньо набрати 130 балів, для спеціальностей “Право” та “Міжнародні відносини” — 140 балів, для “Медицини” та “Стоматології” — 150 балів.
Оцінювання
За окремі предмети можна отримати різну кількість балів. Максимум такий:
- українська мова – 45;
- математика – 32;
- історія України – 54;
- іноземна мова – 32;
- біологія – 46;
- хімія – 40;
- фізика – 32.
Структура тестів
Кожен блок складається з різнорівневих запитань. Їх кількість та тип залежить від предметів.
НМТ з української мови
30 завдань: 10 з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 — з однією правильною відповіддю з п’яти, і 5 — на встановлення відповідності. Не потрібно писати твір чи мотиваційний лист в рамках тестування.
НМТ з математики
22 завдання, а саме: 15 тестів, 3 завдання на встановлення відповідності, ще є 4 завдання, де потрібно вписати відповідь.
НМТ з історії
2023 року історія України не є обов’язковим предметом. Питання будуть охоплювати другу половину XVI – початок XXI століття. Це більше, ніж минулого року.
Всього 30 завдань. З них — 20 тестів з однією правильною відповіддю, 4 завдання на встановлення відповідності, 3 – на встановлення хронологічної послідовності та 3 завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. Останні два формати колись були на ЗНО, але вперше на НМТ.
НМТ з іноземної мови
32 завдання: 5 тестів, 11 завдань на встановлення відповідності, ще 16 на заповнення порожніх місць у тексті.
НМТ з біології
30 завдань: 24 тести, 4 завдання на встановлення відповідності, 2 з вибором трьох правильних відповідей.
НМТ з хімії
30 завдань: 22 тестових завдання, 2 завдання на встановлення відповідності, 6 з короткою відповіддю.
НМТ з фізики
20 завдань: 12 тестів, 2 завдання на встановлення відповідності, 6 з короткою відповіддю.
Вступна кампанія 2023
Можна подати не більше 20 заяв на вступ, з них 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата враховувати не будуть, але матиме значення регіональний коефіцієнт.
НМТ в Україні — це привілей, який дозволяє абітурієнтам продемонструвати свої знання з предметів. Він є найточнішим способом перевірити, чого навчилися випускники. Це важливо при вступі до закладу вищої освіти.
Національні іспити є найбільш справедливим і ефективним способом перевірки знань учнів середньої школи з усіх навчальних галузей. Вони стандартизовані по всій країні та мають завдання різних рівнів складності, тому показують, на що здатні майбутні студенти. НМТ в Україні є критичним для вступу до університету та для успіху в майбутній кар’єрі.