telegram

Національний мультипредметний тест (НМТ) в Україні: комплексний огляд і 5 порад, як готуватися

Система освіти будь-якої країни відіграє вирішальну роль у формуванні майбутнього її громадян. Щоб переконатися, що учні здобули необхідні знання, багато країн запровадили стандартизовані програми тестування. Однією з них є національне мультипредметне тестування (НМТ) в Україні. 

Метою НMT є оцінка ефективності системи освіти. Воно є обов’язковим для всіх старшокласників України, що планують продовжувати навчання.  Також потрібне для покращення системи освіти та розробки стратегій для розв’язання цих проблем. Широко відоме як зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). 

Уперше проведено 2004 році з метою підвищення якості освіти в Україні й з того часу стало важливою частиною системи освіти. Останніми роками дещо змінилися структура та спосіб проведення. 

НМТ оцінює знання старшокласників з різних предметів, зараз охоплює такі, як українська мова, математика (обов’язкові); історія та іноземні мови й інші предмети на вибір.

Результати НМТ використовують для оцінки ефективності системи освіти, визначення напрямів її вдосконалення, визначення кількості вступників до ЗВО. 

Критерії НMT оцінюють загальну академічну успішність учнів і допомагають визначити сфери, де студентам може знадобитися додаткова підтримка. Однак впровадження НMT постало перед труднощами, включаючи занепокоєння щодо надійності тесту та тиску, який він чинить на випускників і вчителів щодо виконання. Його проведення в сучасних умовах узагалі  пов’язане з ризиком, оскільки в Україні війна. 

Ті хто зараз за кордоном переймаються, чи зможуть вони в країні тимчасового перебування скласти тестування. Ряд країн уже підтвердив, що можливою буде участь принаймні в основній сесії, а деякі визначилися, що проведуть і додаткову. Це, як правило, ті, де найбільше переселенців.

Національне мультипредметне тестування (НМТ) в Україні, як готуватися: 5 порад, ОНЛАЙН ШКОЛА 977

Як готуватися до НМТ: 5 основних пунктів

Підготовка до іспиту може бути надзвичайно важкою, але за умови належного планування та підготовки ви можете досягти успіху. 

1.  Першим кроком у підготовці до іспиту НMT є ознайомлення з форматом і змістом іспиту. Іспит охоплює різноманітні предмети, зокрема математику, українську мову та інші науки. Є обов’язкова частина, а є те, що оберете для себе самостійно.

Ви повинні дослідити зміст іспиту та типи питань, які будуть на ньому. Це включає розуміння тем, які будуть висвітлені, і типи запитань, які постануть перед вами. Іспит зазвичай охоплює широкий спектр предметів. Важливо ретельно переглянути кожен і зрозуміти ключові концепції, що будуть перевіряти.

Це дасть вам уявлення про те, чого очікувати, і допоможе більш ефективно підготуватися. Про систему тестування читайте в нашій статті.

Після того, як ознайомитеся з форматом і змістом, створіть розклад навчання та потренуйся складати тестування за попередні роки. Отже, наступні пункти плану:

2. Розробіть навчальний графік, який дозволить вам переглянути весь необхідний матеріал хоча б за кілька тижнів або, що краще, місяців до іспиту.

3. Потренуйтеся виконувати зразки тестів і вікторин, щоб визначити сфери, на яких вам, можливо, потрібно приділити більше уваги, і за потреби зверніться за допомогою чи додатковими ресурсами.

4. Повторюйте найскладніше із вивченого за день, за тиждень, за місяць. Так інформація потрапить в довгострокову пам’ять.

5. Не залишайте все на останній день, потрібно буде виспатися, щоб зі “свіжою” головою прийти на іспит. Інформація засвоюється, поки ви спите, тож безсонна ніч напередодні екзаменів не піде на користь, скільки б ви не прочитали.

  Дотримуючись цих вказівок, ви можете збільшити свої шанси скласти іспит і досягти своїх цілей.

   

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 4]
  Автор: Софія
  Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Читайте також