Грант на навчання: як забрати свій шанс на освіту мрії?

Якщо ти серйозно налаштований чи налаштована увірватися у світ якісної освіти, прокачати свій інтелект і здобути перспективну спеціальність — настав час діяти! Вступна кампанія 2025 вже за кілька місяців, а це означає, що варто чітко розібратися, як отримати грант на навчання та скласти НМТ-2025 так, щоб двері до найкращих університетів відчинилися перед тобою навстіж.
НМТ-2025: що важливо знати?
Національний мультипредметний тест (НМТ) — твій ключ до вступу. У 2025 році він міститиме чотири предмети: українську мову, математику, історію України та один додатковий предмет на вибір. Проте є один важливий нюанс: аби взяти участь у вступному відборі, потрібно набрати мінімальні бали:
- Математика, іноземна мова, фізика — від 5 балів.
- Хімія — від 6 балів.
- Українська мова, географія, біологія — від 7 балів.
- Історія України — від 8 балів.
Якщо простіше, то потрібно правильно відповісти на 15 % запитань з кожного предмета.
Якщо балів не вистачає, на жаль, участь у вступі буде неможлива. Тож варто підготуватися серйозно: круті навчальні матеріали, топові курси, пробні тести — усе це допоможе тобі впевнено йти до мети.
Можна записатися на курси чи індивідуальну підготовку в “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977”, де вже не перший рік дистанційно готують до НМТ. Наприклад, випускниця Манойло Діана 2024 року здобула грант завдяки цій підготовці та змогла компенсувати значну суму, що планувала витратити на навчання.
Конкурсний бал і вступ на бюджет
Здається, прохідний бал — це головний виклик? Насправді ні! Потрібно набрати не просто мінімум, а достатньо для бюджету:
- Медицина, право, міжнародні відносини та ще кілька престижних спеціальностей — мінімум 150 балів.
- Для всіх інших спеціальностей — від 130 балів.
Якщо твоя мета — бюджет, тоді тобі потрібна стратегія: розрахуй, які предмети тягнути на максимум, а де можна отримати просто хороший результат. Пам’ятай про конкуренцію, мінімум не гарантує бюджетне місце, потрібно показати справді гарні результати.
Якщо бюджет не цікавить, то орієнтуватися потрібно на вимоги конкретного закладу, але точно потрібно не менше 100 балів. Та навіть ті, хто вступив на контракт може розраховувати на повернення частини коштів, витрачених на навчання. Це дозволяє сучасна система грантів.
Грант на навчання: хто може отримати?
Якщо не вдалося пробитися на бюджет — не біда! Гранти на навчання у 2025 році дадуть можливість компенсувати витрати на контракт. Але є умови:
- Обираєш одну з підтримуваних спеціальностей (освіта, природничі науки, інженерія, сільське господарство, транспорт, безпека). Набираєш 140+ балів із двох профільних предметів НМТ. Уточнімо: йдеться не про середній бал, а про результат за два окремі предмети.
- Якщо твій вибір — економіка, міжнародні відносини, стоматологія, готельно-ресторанний бізнес чи туризм, то знадобиться 170+ балів за два предмети для гранту. На ці спеціальності великий попит, тож пробитися тут важче.
- Від 150 балів за два предмети — на всі інші спеціальності.Ті, хто на бюджеті, не розраховують на отримання грантів. Кошти не можна використовувати на свій розсуд, вони надходять на спеціальний рахунок і відразу переходять університету для часткової оплати навчання.
Пріоритети вступу: куди і скільки подати заяв?
Один із найважливіших аспектів вступу — правильно розподілити свої шанси. У 2025 році ти можеш подати:
- до 5 заяв на бюджет;
- до 10 заяв на контракт.
При цьому важливо розуміти, що в кожній заяві потрібно вказати пріоритетність. Чим вищий пріоритет ти ставиш, тим важливішою для тебе є ця освітня програма.
Як це працює? Якщо твій конкурсний бал достатній для кількох обраних спеціальностей, тебе зарахують туди, де стоїть найвищий пріоритет із твоїх можливих варіантів. Тож варто стратегічно підійти до вибору й проаналізувати свої шанси, щоб не втратити можливість вступити на найкращий для себе варіант!
Заяву можна буде скасувати пізніше, якщо передумаєш вступати в ЗВО, куди планував чи планувала. Тоді університет, що в пріоритеті був на другому місці, перейде на перше.
Зверни увагу, що деякі університети об’єднуються, уточни цю інформацію, щоб не вийшло, що після вступу навчатимешся не там, де очікувалося.
Якщо точно не плануєш навчатися в певному університеті, то краще не подавати туди заяву, щоб інші могли використати свій шанс на бюджетне місце. Звісно, мати запасний варіант потрібно, але зосередься в першу чергу на тому, що важливо для тебе.
Грай наперед: як виграти своє місце в університеті?
-
А це може знадобитись: Курси підготовки до НМТ Готуйся до НМТ з найкращими вчителями
Прокачай свою підготовку — курси, тести, симуляції НМТ-2025. Наприклад, від “ШКОЛИ 977” допоможуть підготуватися навіть за кілька місяців.
- Вибери стратегію вступу: бюджет, грант або контракт.
- Монітор актуальну інформацію — зміни у вступних правилах трапляються.
- Роби ставки на перспективу: топові спеціальності дають більше можливостей у майбутньому.
- Розподіли пріоритети заяв — щоб не втратити шанс вступити туди, де хочеш.
Твоя освіта — це твій інвестиційний проєкт. Грант на навчання — це можливість стартувати в професійному світі без фінансового тиску. Аби досягти цього, потрібно лише одне: діяти вже зараз. Ти готовий або готова виграти цю гру? Тоді вперед!
Гранти на навчання у 2025 році: умови та можливості
Гранти на навчання – це чудова можливість для вступників здобути якісну освіту без значних фінансових витрат. У 2025 році в Україні діятимуть різні грантові програми, що допоможуть абітурієнтам покрити витрати на навчання.
Хто може отримати державний грант у 2025 році?
Державні гранти – покривають частково вартість навчання тих, хто вступили на контракт здобувати першу вищу освіту й набрали потрібну кількість балів.
- 140+ балів із двох профільних предметів НМТ, якщо обрати одну зі спеціальностей, що мають державну підтримку (освіта, природничі науки, інженерія, сільське господарство, транспорт, безпека).
- 170+ балів за два окремі предмети, якщо вступник обирає спеціальності з високим конкурсом (економіка, міжнародні відносини, стоматологія, готельно-ресторанний бізнес, туризм).
- 150+ балів за два предмети для інших спеціальностей.
Державний грант не впливає на студентів, які вступають на бюджет – для них зберігається повне покриття вартості навчання державою.
Минулого року вступники могли отримати:
- Грант першого рівня – 15 000 грн на рік (для тих, хто набрав від 150 балів із двох предметів НМТ).
- Грант другого рівня – 25 000 грн на рік (для тих, хто набрав від 170 балів із двох предметів НМТ).
Суму гранту визначають за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності, тож вона може відрізнятися.
Як отримати державний грант на навчання?
Щоб претендувати на грант, необхідно:
- Успішно скласти НМТ-2025 – отримати необхідну кількість балів для обраної спеціальності. У цьому допоможуть курси підготовки до НМТ в “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977”.
- Подати заяву на навчання до університету, що пропонує грантову підтримку.
2025 року очікуємо певних змін у процедурі отримання гранту, а саме спрощення:
- 5 вересня не потрібно подавати заяву на грант.
- Студенти отримають сповіщення через Дію про грант.
- Через Дію можна підтвердити бажання отримати кошти.
- Заяву на грант через електронний кабінет подавати не буде потрібно.
- Гроші надійдуть одразу до університету, спеціальний рахунок студенту відкривати не буде потрібно.
Орієнтовно з 15 вересня кошти повинні надходити, але МОН уточнять пізніше дату. Державний грант надається на весь період навчання, але виплати здійснюються двічі на рік.
Основні дати вступної кампанії 2025
- 1 липня — старт реєстрації особистих електронних кабінетів вступників.
- 3-25 липня — період реєстрації на співбесіди та творчі конкурси.
- 8-31 липня — проведення співбесід та творчих конкурсів.
- 19-31 липня — приймання заяв на вступ.
- До 5 серпня — оприлюднення списків вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет.
- До 8 серпня документи на бюджет потрібно подати.
- До 9 серпня — зарахування вступників на бюджетні місця.
- Від 10 серпня — рекомендації до зарахування коштом грантів.
- До 17 серпня — переведення на вільні бюджетні місця студентів, що зараховані на контракт.
- До 18 серпня — зарахування вступників, які отримали гранти на навчання.
- Від 19 серпня до 30 серпня — зарахування вступників на контрактну форму навчання.
На що варто звернути увагу?
- Дедлайни подання заяв – важливо вчасно подати документи на грант.
- Документи для подання – крім результатів НМТ, можуть знадобитися додаткові матеріали.
- Конкурсний відбір – у разі великої кількості претендентів грант отримують ті, хто набрав найвищі бали.
- Пріоритетні спеціальності – медицина, реабілітація, освіта, інженерія та наукові галузі отримують додаткові коефіцієнти.
- Обмеження – не допускається одночасне навчання за двома чи більше освітніми програмами за державним або регіональним замовленням та/або за кошти фізичних та/або юридичних осіб на умовах повної або часткової оплати навчання коштом коштів державних грантів.
Гранти на навчання – це реальна можливість здобути освіту своєї мрії без фінансових труднощів. Головне – своєчасно підготуватися та правильно вибрати спеціальність, щоб максимально використати свої шанси!