telegram

Дистанційна освіта в Україні: хто на неї має право?

Згідно з заявою пресслужби Міністерства освіти України, вітчизняні школи не мають права відмовляти в зарахуванні дитини чи її переведенні на дистанційну форму навчання. Те, як діти будуть опановувати шкільну програму, повністю залежить від батьків або інших законних представників школярства.

Хто має право на дистанційну освіту

Дистанційна форма – формат освіти для учнів та учениць, які в силу різних обставин не мають змоги відвідувати школу очно. Це може бути збройний конфлікт, стан здоров’я, проживання за кордоном, екологічна катастрофа, епідеміологічна ситуація інші причини. Також навчатися онлайн мають право ті, хто не бажає відвідувати школу з міркувань безпеки. Якщо навчальний заклад, в якому дитина навчається на даний момент, не має дистанційної форми, то батькам потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу, в якій наявне дистанційне навчання. Для онлайн-навчання немає територіальних меж, тому не обов’язково, щоб школа знаходилась у тому самому населенному пункті, що й учень/учениця.

Окрім того, право на дистанційну освіту, окрім дітей шкільного віку, мають:

  • Студенти вищих навчальних закладів – вони можуть обирати дистанційну форму навчання для окремих курсів або навіть для отримання повноцінної освіти, якщо навчальний заклад надає такі можливості.
  • Особи, які працюють – вони можуть отримувати дистанційну професійну освіту та підвищувати свою кваліфікацію відповідно до своєї професійної галузі.
  • Інші категорії громадян – такі як безробітні або особи похилого віку, вони також мають право навчатися дистанційно.

Про що повинні пам’ятати батьки

Дистанційна форма передбачає інший розподіл відповідальності сторін за освітній процес зі збільшенням її в сторону батьків. Мова йде про технічне забезпечення (доступ до інтернету, пристрої для підключення до нього) та дотримання дитиною графіка навчання. Невиконання даних умов може бути підставою навіть для позбавлення батьківських прав.

Заклади освіти в свою чергу повинні додержуватися вимог трудового законодавства стосовно забезпечення педагогічних працівників необхідними технічними засобами під час дистанційного навчання або виплачувати компенсацію за використання власних засобів.

Дистанційна освіта в Україні: хто на неї має право? Школа 977

Висновок

Умови воєнного стану ставлять перед освітою в Україні численні виклики, але дистанційне навчання може вирішити багато з них. Однак для досягнення необхідних навчальних результатів учнів та педагогічних працівників потрібно спільно зусилля, а також підтримка держави. 

Ліцензійні умови для приватних закладів освіти повинні бути переглянуті, зокрема тих, які надають повну загальну середню освіту виключно у дистанційній формі. Наразі дистанційним школам бракує чіткого правового статусу, що призводить до різних підходів органів управління освітою та правової невизначеності. Щоб видати офіційні документи, дистанційна школа повинна бути внесена в загальний реєстр, як, наприклад ТОВ “ОНЛАЙН ШКОЛА 977”.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також