telegram

Чи можливе дистанційне навчання й що потрібно для цього?

Дистанційне навчання можливе й уже поширене в багатьох країнах. У різних навчальних закладах це деколи основний спосіб роботи, а деколи один із можливих варіантів. Дистанційна освіта стала легшою та ефективнішою завдяки розвитку технологій, які дозволяють здійснювати відеоспілкування та передавати  інформацію завдяки інтернету.

За допомогою онлайн-конференцій, відеоуроків чи навчальних відеозаписів, електронних підручників та інтерактивних завдань, цікавих навчальних платформ учні можуть вивчати матеріал дистанційно. Їм не потрібно виходити з дому чи іншого приміщення. Вони можуть спілкуватися та співпрацювати з педагогами та іншими учнями  через спеціальну онлайн-платформу.

Крім переваг є й недоліки

Дистанційне навчання має переваги, а саме: гнучкість графіків, зручність і доступність для учнів з різних регіонів і навіть країн, можливість взаємодії зі спільнотою викладачів з куточків світу. 

Однак важливо пам’ятати, що онлайн-навчання не для всіх. Деякі можуть відчувати себе невмотивованими або не мати необхідної самодисципліни для успішного проходження перевірки знань. Дехто лінується й потребує додаткового контролю кураторів чи батьків. Дистанційне навчання може бути менш ефективним для деяких дітей, які потребують більшої особистої уваги вчителів і прямої взаємодії з іншими студентами.  Оскільки вони самі відповідають за своє навчання та розклад, то вчителі не стануть видзвонювати кожного та змушувати підключати, не завжди вимагатимуть вмикати камеру. Діти не повинні користуватися цим на зло собі.

Що потрібно для онлайн-навчання

  1. Комп’ютер або інший пристрій із доступом до інтернету. Це може бути, наприклад, настільний комп’ютер, ноутбук, планшет або навіть смартфон. Головне мати доступ до інтернету для завантаження матеріалів та для здійснення відеодзвінків. З його допомогою можна дистанційно здати роботу та отримати оцінку.
  2. Швидкість інтернету: якщо вам потрібно брати участь в онлайн-уроках або завантажувати великі файли, то потрібна відповідна швидкість інтернету. Як правило, не менше 23 Мбіт/с.
  3. Для деяких платформ дистанційного навчання потрібні спеціальні програми чи дозволи. Наприклад, вам може стати в пригоді Zoom, Skype, Google Meet або інший додаток для відеозв’язку.   Може знадобитися доступ до онлайн-курсів, електронних підручників, навчальних платформ із завданнями та іграми.
  4. Для успішного онлайн-навчання вам достатньо базових комп’ютерних навичок: знань про електронну пошту, веб-браузер, завантаження та відкриття файлів, створення скріншотів тощо.
  5. Вільний час і самодисципліна. Дистанційне навчання може вимагати більше незалежності та концентрації, ніж традиційне в класі. Тому важливо вміти планувати час, дотримуватися розкладу, пристосовуватися.

Кому корисне дистанційне навчання

  1. Онлайн-навчання корисне для людей з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть відвідувати традиційні уроки в навчальних закладах чи інших місцях.
  2. Люди, які знаходяться далеко від навчальних закладів теж “виграють”. Онлайн-навчання корисно для людей, які знаходяться далеко, тому мають обмежений доступ до традиційної освіти.
  3. Онлайн-навчання вигідно для студентів, які відсутні через хворобу, подорожі тощо. Вони можуть переглядати відеозаписи курсу та інші матеріали в будь-який вільний час.
  4. Учні, які хочуть більшої гнучкості теж обирають дистанційку. Деяким може бути зручніше навчатися онлайн. Це і можливість обрати місце для навчання, і шанс вибрати курси з різних предметів, які не пропонують в школі.
  5. Мотивовані діти. Якщо плани на майбутнє вже чіткі. Онлайн-навчання може бути дуже корисним для мотивованих і незалежних. Вони можуть обирати теми, які їх цікавлять, і навчатися у власному темпі.

 Дистанційне навчання дає багато переваг та можливостей, та не можна забувати й про відповідальність. Це комфортно, швидко та економить час і зусилля, дає можливість займатися тим, що любиш. Однак дистанційне навчання може вимагати від дітей більшої дисципліни та контролю. Головне  розвивати в собі ці якості.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також