Плюси й мінуси онлайн-репетиторства. Як нівелювати недоліки?
Онлайн-репетиторством зараз нікого не здивуєш. Технології дозволяють, а обставини змушують переходити до нього. У такого підходу є прихильники та противники. Тож у цій статті ми розберемо, які є переваги в онлайн-навчанні з репетитором, і які воно має недоліки.
Переваги навчання з репетитором онлайн
Спочатку перерахуємо очевидні плюси онлайн-формату:
- Дитина під час навчання знаходиться в комфортних умовах, на своїй території. Це також дозволяє батькам контролювати процес.
- Немає прив’язки до конкретного місця, для навчання вам потрібен лише гаджет з камерою – ноутбук, планшет чи навіть телефон – та інтернет.
- Економія коштів: як мінімум, не потрібно витрачати гроші на проїзд до репетитора, це й економія часу, який не витрачається на дорогу. Окрім того заняття з репетитором онлайн, як правило, коштують дешевше, ніж очні.
- Через те, що для інтернету немає меж, то репетитор може бути із будь-якого міста, адже відстань – не перешкода.
- В умовах війни онлайн-репетиторство – чи не найбезпечніша форма отримання знань для школярства.
- Усі матеріали можна зберігати в електронному вигляді й за необхідності користуватися ними під час заняття. Це дозволяє відійти від роздруківок.
- Ми стали забувати про коронавірус та інші респіраторні хвороби, а вони нікуди не ділися самі собою. Тому дистанційне репетиторство – це мінус один чинник ймовірності вірусного захворювання.
Недоліки навчання з репетитором онлайн
Такий формат занять має й певні мінуси:
- Не скрізь і не у всіх є якісний інтернет або достатньо потужний пристрій, тож це може впливати на якість освіти.
- Не всі репетитори, які працюють очно, можуть так само якісно викладати дистанційно, так що, можливо, доведеться певний час витратити на пошуки підходящого спеціаліста.
- Ринок онлайн-викладачів різко виріс, багато хто пішов у цю сферу, у тому числі й недостатньо компетентні репетитори.
- Так що ще раз: потрібно пересвідчитись в якості спеціаліста, перш ніж довіряти йому свою дитину та платити гроші.
- Обирайте не абикого, а перевіреного педагога, наприклад, з онлайн-школи, що гарантує безпеку та грамотний підхід. Наприклад, “ШКОЛУ 977”.
У нас був такий випадок, що його хочеться розказати…
Телефонує мама, шукає репетитора. Предмет – математика, середні класи, точно не пам’ятаю. Мама розказує, що дитина займається з дуже сильним викладачем, кандидатом наук, викладачем в столичному ЗВО, і все “дуже і дуже”.
Питання: чому мама шукає щось у нашій школі? Тому що потрібно щось змінити, бо в дитини немає результатів від репетиторських занять, і ще до цього бажання вчитися почало зникати зовсім.
Я розумію, так буває в підлітковому віці. Також і не всі предмети легкі й приємні. Ми домовляємося про один пробний урок з нашим вчителем.
Результат здивував нас: дитина виявилася талановита, але зовсім не навченій математиці. Ми геть не розуміли чим і як займався репетитор із хлопчиком до нас.
Результат здивував і маму, бо дитина попросилася на заняття до нашого вчителя. Це був інтерес на відміну від того повного небажання вчити математику, що було на заняттях у титулованого викладача Київського ЗВО.
То ж запрошуємо вас подивитися на процес відбору наших вчителів, щоб зрозуміти чому так вийшло.
Запрошуємо вас в нашу онлайн-школу – гарантія безпеки та грамотний підхід.
Висновок
Як бачимо, переваги у дистанційного репетиторства справді вагомі. І це в той час, як мінуси доволі відносні. Зараз придбати більш-менш пристойний ноутбук в змозі більшість сімей, так само як і забезпечити нормальний інтернет. А щодо вибору хорошо підготовленого репетитора, то тут достатньо звернутися в спеціальний освітній заклад, який має запропонувати пробний урок. Ви можете обирати з кількох шкіл і взяти найкраще для своєї дитини. До речі, наша школа теж пропонує репетиторство – запишіться на пробне заняття та переконайтеся, що в нас працюють справжні фахівці та чудові педагоги.