Школа – місце для соціалізації, чи для освіти?
Дистанційні школи почали з’являтись ще до ковіду, але з 2020 року, мабуть, кожен школяр встиг випробувати на собі онлайн освіту, а хтось взагалі ніколи не переступав поріг офлайн-школи. У цій ситуації складно однозначно сказати: добре це чи погано, тому розберімося.
Дитячі психологи, зокрема Оксана Науменко, впевнені, що в дистанційному навчанні є дуже багато плюсів для формування особистості дитини:
- вона не змушена йти за натовпом\підлаштовуватись під думку більшої частини групи
- дитина не зіштовхується з постійним порівнянням з іншими дітьми, яке часто виникає в офлайн-класах: а от твій сусід по парті написав контрольну краще, ніж ти, бо він уважніший; твій однокласник поводиться добре, на відміну від тебе, і т. ін. Таких ситуацій ніколи не буває у нашій дистанційній ШКОЛІ 977. Якщо, наприклад, ваша дитина навчатиметься за пакетом “Онлайн-учень”, то вона гарантовано отримає безпечну, здорову атмосферу на уроках та підтримку вчителів, а ви, як батьки, зможете бути спокійні.
Ще одним великим плюсом дистанційної школи є те, що батьки можуть обирати, у який онлайн-клас посадити свою дитину та які предмети обрати для вивчення. Навіть якщо ваші син чи донечка навчається в іншому закладі, або, наприклад, за кордоном, то у ШКОЛІ 977 вони можуть відвідувати не усі уроки, а лише деякі предмети.
Уникнення порівняння з іншими дітьми та потреби йти за натовпом, дозволяють дитині вчитись зосереджуватись на собі, на власних бажаннях і цілях. Звичайно ж , за допомогою батьків. Однак залишається одне питання — як правильно соціалізувати дитину, яка навчається онлайн?
Соціалізація дітей підліткового віку в школі проходить простіше, бо зазвичай вони вже приблизно розуміють, які предмети їм подобаються, чого вони хочуть, і т. д. Також підлітки вже в стані самі організувати своє дозвілля й спілкування з друзями.
Що стосується соціалізації молодших школярів, то тут багато що залежить від батьків. Для початку, їм потрібно привчити своїх дітей до дисципліни й до організації власного часу. зЗазвичай, на звикання до такого формату навчання може піти 2 чи 3 місяці.
А якщо говорити про процеси соціалізації, то ось що радять психологи:
- запишіть дитину на різні позакласні гуртки або заняття спортом: там вона не лише зможе спілкуватися з однолітками, але й одразу потрапить у коло спілкування зі спільними інтересами;
- намагайтеся самі більше часу проводити з дитиною, не залишати її надовго саму: допомагайте з домашніми завданнями, ходіть у кіно\дивіться разом серіали, читайте книги тощо.
Важливо пам’ятати, що основна мета школи не соціалізувати дитину, а дату їй освіту, а от функції виховання — це вже більше завдання родини.