Підготовка вчителів у “ШКОЛІ 977”
Чи може бути так, щоб якісну освіту давали люди, які не розвиваються постійно й самі? Ми звикли, що школа є місцем, де навчаються діти. От тільки й учителям та учителькам необхідно завжди бути в курсі всіх новинок, бо молодь зараз за допомогою інтернету й сама може знайти багато цікавої, а деколи й провокативної інформації, тож зацікавити дітей не так і просто.
Учитель чи учителька потрібні, щоб відсортувати зерно від полови, тобто потрібний матеріал від «фейків» та неперевірений даних, які на кожному кроці у мережі, де публікує хто завгодно. Щоб навчити аналізувати та мислити критично, і вже точно НЕ лише «як я кажу!». Принаймні так у «ОНЛАЙН ШКОЛІ 977» кожен може висловити власну думку.
Штучний інтелект підкорює простори інтернету, та з ним потрібно бути обачними. Про нього знають діти, а тому мусять бути в курсі всіх хитрощів і педагоги та педагогині. Справжні геймери будуть у захваті від ігрового підходу, а тим, хто розсіяний і деколи неуважний, в пригоді стануть інтерактивні завдання. Цікава наочність не дозволить відволіктися на сторонні теми навіть маленьким лінивчикам. Для активних і працелюбних більше практики та проблемно-пошукових і творчих завдань.
Та де ж знайти ресурси, щоб підібрати найбільш якісні вправи? Відео українською, щоб не було безглуздих помилок чи неякісного зображення? Де можна розмістити увесь урок і додати в презентацію не лише ефекти переходу, а й, наприклад, 3D-сцену чи тести, що відкриються просто в ній під час перегляду? Звідки вчителям і вчителькам знати про це все. Чи варто говорити про зміни в підході до викладання, нові методичні рекомендації та поступову інтеграцію. Стільки новинок, за якими лише встигай! От і доводиться також навчатися.
НАВЧАННЯ НЕ ЛИШЕ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ І ШКОЛЯРОК
У “ШКОЛІ 977” пройшли курси, що дозволили переконатися, які круті та професійні люди працюють у нас.
– Чат GPT чи генератор унікальних зображень.
– Штучний інтелект і створення презентацій.
– Віртуальні дошки з новими ефектами.
– Ресурси для створення власних інтерактивів та вебквестів.
– Уже готові цікавинки до уроків та ресурси для підготовки до НМТ.
– Навіть авторські сайти, комікси та театри!
– А віртуальна лабораторія чи мандрівка музеєм просто з вашого дому?
Ми поділилися досвідом і збагнули, що колеги роблять неймовірний внесок у розвиток української освіти й справді захоплюються предметами, які викладають. Не лише розповіли, а й показали, як застосовувати практично. Що може бути краще для уроків, аніж учитель, що любить свою справу? Хіба що учень, який має жагу до знань)) А розпалити в серцях дітей інтерес в силі лише завзяті та творчий педагоги й педагогині. Тож вчимося безперестанно разом із ним, адже все найкраще – для дітей.