Летнее чтение. Внедряем мировой опыт.

 • – Летнее чтение! Вы серьёзно?!

Это была моя реакция на предложение учителя в нашей американской школе в Мэриленде, США. После учебы всем детям предлагали несколько недель занятий Английским чтением.

Я подумала про себя так. “Уважаемые, лучше бы вы на лето, предложили поучить дополнительный язык, скажем, испанский, потому что у вас половина страны здесь, на испанском языке говорить. Почему вы даете читать по-английски? Да, и вообще предлагалось чтение с 1 до 12 класса. А что вы делаете в школе, как не обучение чтению?

Поговорив с учителями моих детей, я решила все таки пойти на эту программу. Так как , мы семья, которая приехала из Украины, и мы должны были улучшить… знания и навыки английского языка, вот почему на лето на Английское чтение за дополнительные деньги пошли местные, я не поняла.

Однако.

Я уже говорила, что преподавание языка принципиально отличается у нас и в США:

Мы учим правила и применяем их, выполняя упражнения на уроках языка. Они же не учат их, но пишут эссе каждую неделю.

– Мы отмечаем красным цветом все, что не так с позиции учителя. Они же не черкают красным ! Они простым карандашом, отмечают знаки и слова, с предложением что лучше это исправить.

Мы читаем депрессивные, но классические произведения писателей, разбираемся в глубоких , даже для многих взрослых темах.Они же читают детские, а затем подростковые интересные истории, напечатанные большим шрифтом, чтобы читать быстрее.

Мы читаем через не хочу и не могу. Они читают много, потому что интересно, и читая видят правописание и привыкают к нему. Помните, что те из нас, кто много читал, писали правильно и не зная правил.

Так вот, мои дети на летней программе проработали много умений, стали свободнее и быстрее читать, их учили обращать внимание на детали, создавать визуальные картины, привыкать к новым словам. Они изучали ораторское искусство, читали вслух и общались по темам своих приключенческих книг.

Мое последнее слово было:

Благодарю летнее чтение! Мои дети полюбили читать.

Так, мы внедряем американскую практику летнего чтения в Украине в формате онлайн занятий.

Приглашаем детей 1-5 классов присоединиться к этой программе Подробнее

 

– Летнее чтение! Вы серьёзно?! Это была моя реакция на предложение учителя в нашей американской школе в Мэриленде, США. После учебы всем детям предлагали несколько недель занятий Английским чтением. Я подумала про себя так. “Уважаемые, лучше бы вы на лето, предложили поучить дополнительный язык, скажем, испанский, потому что у вас половина страны здесь, на испанском Читать статью полностью…

Лучшие психологи

Часто люди нехтують своїм фізичним здоров’ям, вкрай рідко звертаючись до лікарів, а про своє психологічне здоров’я дбають лише одиниці, хоча часто саме проблеми з ним є причиною фізичних хвороб.

За даними Мінсоцполітики,   від різних нервових розладів страждає кожен третій житель нашої країни. У ВООЗ прогнозують, що до 2020 року нервово-психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які спричиняють втрату працездатності.

Такі невтішні цифри змушують:

 • усвідомити, що завдання кожної сучасної людини – дбати про душевну рівновагу;
 • не боятися у разі необхідності звертатися по допомогу;
 • не пускати  на самоплив симптоми перевантаження чи депресії, бо кожен з нас ризикує власним благополуччям та можливістю жити повноцінно.

 

Консультація  психолога ,для пострадянської людини,  ще  є чимось надзвичайним, і  досить часто асоціюється з походом до лікаря, а до лікаря в нас ходять, тільки у разі серйозного захворювання.  Не розуміючи, що психолог – не лікар, він не ставить діагнози,  не лікує, не призначає ліки, да й і працює він з психологічно  здоровими людьми, які є клієнтами, а не хворими.

Психологія – не є наукою, і це пояснює величезну кількість психологів, які з будь-якої шпарини пояснюють нам як  жити, любити, виховувати дітей і т.д., вкрай часто не опираючись на здоровий глузд та бодай якусь доказовість.  Як наслідок, не допомагають впоратись з життєвими труднощами та проблемами а поглиблюють їх.

Тому ми поставили собі за мету , допомогти нашим читачам зорієнтуватись у величезному просторі психологічних джерел інформації, і зробили добірку психологів, які на нашу думку, якщо не допоможуть, то точно не зашкодять.

Критерії їх відбору :

 • адаптивність до реальності нашого життя, що б не зводилось до того, що людина з Беверлі-Хіллз радить людині з Жажкова  вийти із зони комфорту;
 • здоровий глузд та доказовість принципів психології;
 • визнання та практичний досвід психолога.

До нашої добірки увійшли 3 психолога, і так сталося, що всі вони чоловіки:

 • Михаїл Лабковський
 • Михаїл Літвак
 • Павел Зигмантовіч

Михаїл Лабковський

Рекомендуємо

Сайт : https://labkovskiy.ru/

Блог : https://snob.ru/profile/29516/blog

Ютуб канал :  офіційний – Michael Labkovsky

інші : О психологии популярно ,Телеканал «Доктор», Психология для всех.

Соціальні мережі: FBInstagram , Twitter.

Книги: Хочу і буду. Прийняти себе, полюбити життя, та стати щасливим.

 

Біографія

Відомий практикуючий психолог на тенетах колишнього СНД, стаж роботи його вже перевалив за 30 років.  Першу освіту отримав МДУ ім. Ломоносова, закінчивши  психологічний факультет за спеціалізацією “Загальна, вікова і сімейна психологія”. Крім того, Лабковской отримав юридичну освіту,  у сфері сімейного права. Почав з роботи вчителем у школі, пізніше, в цій же школі обіймав посаду дитячого психолога. Тому він як ніхто розуміє проблеми у сфері освіти.

Пізніше він приїздив до Ізраїлю, де отримав другу ступінь по психології і продовжив професійну діяльність на посаді консультанта, що працює з сімейними парами на стадії розлучення. Працював штатним консультантом при столичній мерії по роботі з важкими підлітками.

Відомим він завдяки роботі на радіо Ехо Москви, де він щосуботи вів програму «Дорослим про дорослих». Наразі продовжує її вести на радіостанції «Дощ» , окрім цього відомий психолог проводить багато публічних лекцій,  веде постійну авторську колонку на порталі «Сноб», а також є активним дописувачем соціальних мереж.

Основні принципи на яких базується психологія Лабковського втілені у 6 правил, котрі, він невпинно повторює  практично на кожній своїй лекції. Він  стверджує, що люди з високою самооцінкою, які люблять  і приймають себе такими, якими вони є, свідомо чи несвідомо будуть дотримуватися ось цих правил.

 1. Робити виключно те, що подобається.
 2. Не робити того, чого не хочеться.
 3. Говорити відразу про те, що не подобається.
 4. Не відповідати, коли тебе не питають.
 5. Відповідати тільки на поставлене запитання.
 6. При з’ясуванні відносин говорити виключно про себе.

Відомі вислови:

«Коли стюардеса демонструє вам рятувальні засоби, що вона говорить про кисневі маски? «Якщо ви подорожуєте з дитиною, забезпечте маскою спочатку себе, потім дитину». У цьому вся фішка. Всі намагаються допомогти дитині, залишаючись» абсолютним психом. Так це не працює. Якщо хочете, щоб дитині було добре, зробіть спочатку щось зі своєю головою.

«Кишенькові гроші повинні бути у дитини вже років з шести. Не великі, але регулярні  суми, якими він розпоряджається сам. І дуже важливо, щоб гроші не стали інструментом для маніпуляції. Не треба контролювати, на що дитина їх витрачає, і ставити суму траншей в залежність від його успішності і поведінки.»

«Для нормального розвитку психіки і мозку у дитини має бути вільний час, зовсім вільний. Обов’язково.»

«Якщо дитина психічно здорова, то в змозі сама робити уроки. Просто поки ви за неї відповідаєте, контролюєте і мало не самі все робите – це ваша проблема. Якщо перестанете – уроки стануть проблемою дитини. Як ви думаєте, що буде, якщо ви перестанете сидіти поруч? – Я боюся, він нічого не робитиме! Ви боїтеся-і це головна причина всього, що відбувається. Ви цілими днями обслуговуєте свої страхи, а це тільки погіршуєте ситуацію.»

«Школа менше, ніж життя, і її треба винести за рамки ваших відносин з дитиною.»

«Найправильніше, найважливіше і, напевно, найважче – навчити дитину любити свою зовнішність просто за те, що це його унікальна зовнішність. І такої більше немає ні у кого. І відучити жаліти себе і скаржитися.»

Михаїл  Літвак

Рекомендуємо

Сайт : http://litvak.me/

Ютуб : Клуб КРОСС

Соціальні мережі: FB

Книги: Психологічне айкідо, Чоловік і жінкаПринцип сперматозоїду, Як виховати генія.

Біографія

Михаїл  Літвак – психолог, психотерапевт ,  кандидат медичних наук , автор  більше 30 книг з практичної і популярної психології, загальний тираж яких склав більше 5 мільйонів екземплярів, і ряду наукових статей  присвячених питанням психотерапії, психології спілкування.
Закінчив Ростовський державний медичний інститут, служив лікарем в  радянській  армії.. Працював лікарем-психіатром в психіатричній клініці психіатрії і наркології, а також викладав в університеті. З 2000 року займається громадською, письменницької та просвітницькою роботою.

Став загально відомим після розробки концепції системи вирішення конфліктів у взаєминах людей, що отримала назву «психологічне айкідо».

Відомі вислови:

«Важко переносить неспроможність своїх дітей той, хто сам не зробив своєї справи.»

«Якщо хтось із благодійників-визволителів дорікнув тебе в невдячності, відразу ж з’ясуй, скільки коштує ця послуга, розрахуйся і більше не май з цією людиною справи.»

«Складна у спілкуванні людина влаштована примітивно, проста – складно. До примітивної слід пристосуватися, складна до тебе пристосується сама.»

«Духовно бідна людина погано переносить самотність і спілкується для того, щоб брати. Духовно зріла людина добре переносить самотність і спілкується для того, щоб віддати.»

«Відповідальність за результат спілкування бери на себе.»

«Якщо ви легко змінюєте свою думку про людину під впливом чуток, пліток і домислів, Ви тим самим зізнаєтеся у власній дурості.»

«Немає чоловічої чи жіночої логіки, є вміння або невміння грамотно мислити.»

«Хочеш привернути до себе увагу – здивуй. Хочеш, щоб про тебе довго думали, – розлютися. Хочеш, щоб з тобою довго спілкувалися, – виклич інтерес.»

«Веди себе вдома як у гостях, спілкуйся з дружиною як з нареченою, з підлеглими – як з начальником, з учнями – як з вчителями.»

Павел Зигмантовіч

Рекомендуємо

Сайт: https://zygmantovich.com/

Ютуб: офіційний канал –  Павел Зыгмантович

Соціальні пережі: FB.

Книги: Таємниці взаємовідносин , або як любити довго та щасливо, Від хлопчика до мудреця. Чоловічі таємниці, Психологія навиліт. Ч+Ж. 6 секретів щасливих стосунків від самого категоричного психолога у світі .

Біографія

Практичний психолог , став відомим завдяки тому, що займається популяризацією доказової  психології. Закінчив Білоруський Державний Педагогічний Університет імені М. Танка, факультет психології, відділення соціальної психології. Працює бізнес тренером в організації, яка надає консалтингові послуги. Також створює авторські програми з психології, займається приватною практикою, та випускає книги. Є активним дописувачем у соціальних мережах, а також веде канал на Ютубі.

Позиціонує як самого категоричного психолога в світі, розвінчує міфи про наявність у людей інстинктів, поділу на інтровертів та екстравертів, а також аудіалів  візуалів та  кінестетиків, дію 25-го кадру, та «справжніх» жінок та чоловіків.

Відомі вислови:

«Доросла людина  на те й доросла, щоб забезпечувати себе самостійно, не важливо – чоловік ти чи жінка.»

«Кожна людина хоче побути слабкою – це такий спосіб повернутися в минуле, в дитинство. Коли про нас дбали, коли нас опікали і вирішували всі наші проблеми буквально клацанням пальців.»

«Подяка – це і є створення безпечного і живильного середовища. Коли ви дякуєте партнеру, ви вирівнюєте рівень вкладів, і ваш союз знову стає партнерським.»

«Чи вірно, що чоловік повинен для жінки виступати добувачем, а жінка повинна просто його надихати? Це велика і дуже важлива тема, так що моя відповідь буде не менше великою і ґрунтовною. І почну здалеку. Якщо людина (і чоловік, і жінка) не заробляє достатньо грошей, це відбувається через дві причини: не вміє або не хоче.»

«На жаль, ми не знаємо, де ми впадемо і де потрібно стелити солому. Ми можемо мінімізувати ризики, але виключити їх повністю неможливо.»

Дитячий психолог 

 

Психолог сприяє збереженню та посиленню психічного здоров’я. Особливо це необхідно дитині, психіка якої тільки формується, тому і пошкодити її досить легко.

Для нашої  онлайн школи «Проект 977»  наявність психолога вкрай важлива, розуміючи необхідність психологічної підтримки як дитини та і її батьків ми впроваджуємо послуги професійного психолога.  Бо хто як не фахівець допоможе і дитині і батькам адаптуватись до нової школи, інноваційних підходів та методів навчання, навчить школярів самоорганізації, а також впоратися зі стресом та напругою та знайти порозуміння з  шкільним колективом та батьками.   Використовувати всі «психогігієнічні штучки» повинні вміти всі сучасні діти, починаючи з першачків.

Консультації ведуться по двом напрямків :

–           Для першачків: Оцінювання рівня готовності дитини до школи; Детальніше

–           Для діючих та потенційних учнів: Широкий спектр вирішення проблем. Детальніше

Запис на консультації на сайті, або ж за телефонами:

067-911-9804 (мобільний, вайбер),

093-1033-419 (мобільній та телеграм),

099-1500-977 (мобільний та whatsapp).

 

Тож, які психологи імпонують саме вам? Які книги або вислови з психології вас вразили?   Чекаємо, на коментарі.

 

З любов’ю, команда онлайн школи «Проект977»

Часто люди нехтують своїм фізичним здоров’ям, вкрай рідко звертаючись до лікарів, а про своє психологічне здоров’я дбають лише одиниці, хоча часто саме проблеми з ним є причиною фізичних хвороб. За даними Мінсоцполітики,   від різних нервових розладів страждає кожен третій житель нашої країни. У ВООЗ прогнозують, що до 2020 року нервово-психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки Читать статью полностью…

Позашкільна соціалізація дитини. Скаутський рух.

Соціалізація дитини вкрай важлива. При переході на дистанційне навчання батьки часто хвилюються через соціалізацію своїх дітей. Вважається, що саме в школі дитина отримує необхідні навички спілкування:  поводження у колективі, їй прививаються культурні норми та людські цінності, а дистанційне навчання цьому не сприяє.

Насправді, це не зовсім так. Вкрай рідко оточення, в яке потрапляє дитина за велінням випадку, сприятливо на неї впливає. У той час як дистанційна школа підвищує роль батьків, гуртків та секцій. які відвідує дитина, у формуванні особистості її цінностей та норм, – це надає можливість «відфільтрувати» марну, а часом шкідливу, культурну інформацію.

Один з варіантів успішної соціалізації  —  є відвідування гуртків за інтересами.

Тож, давайте більше дізнаємося про діяльністю різноманітних скаутських організацій. Деякі вихованці-скаути стали відомим політиками, біснесменами , артистими, громадськими та культурними діячами.

Так, сьогодні, 12 квітня, Україна відзначає День скаута. Наші вітання вам всім!

Скаутський рух — є міжнародним неполітичним молодіжним рухом, метою якого є підтримка фізичного, розумового і духовного розвитку молоді, аби вона була суспільно активною у суспільній діяльності. Скаутинг є найпоширенішою у світі самовиховною організацією дітей та молоді, оскільки у скаутингу виховувати означає не навчати, а залучати дитину до того, щоб вона навчалась сама. Що таке скаутінг?

Насправді скаутських організацій багато, розповімо про декілька з них.

Пласт — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства. Більше інформації про організацію.

Пласт є найбільшою молодіжною організацією України, яка об’єднує 8500 членів різного віку. Сьогодні 137 осередків Пласту діють у всіх областях України. Є осередки в Аргентині, Канаді, Австралії, Словаччині, Польщі, а також в США. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізує різноманітні соціальні та виховні програми.

Інша відома скаутська організація. «Слідопити» (Pathfinders) — цеподібна до Пластунів християнська американська організація, що працює в багатьох містах та селах України років вже понад 20 років . Тут теж вчать навичкам виживання в дикій природі, а також багатьом різним повсякденним вмінням: від сантехнічних задач, як полагодити кран до сурдоперекладу, від катання на велосипеді до шиття чи вивчання англійської мови.

Найвідоміші пластуни сучасності: єпископ Української греко-католицької церкви Борис Гудзяк, руйнівниця медичних міфів в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, колишній президент України Віктор Ющенко, одна з найвідоміших телеведучих України, ведуча ТСН Юлія Бориско, народні депутати України Віктор Кривенко, Ярослав Маркевич, лідер гурту «Тартак» та «Був’є» Олександр Положинський, який навіть присвятив пісні «Мій лицарський хрест», та «Легіон» та багато інших відомих людей.

Також відомі такі скаутські організації :

Соціалізація дитини вкрай важлива. При переході на дистанційне навчання батьки часто хвилюються через соціалізацію своїх дітей. Вважається, що саме в школі дитина отримує необхідні навички спілкування:  поводження у колективі, їй прививаються культурні норми та людські цінності, а дистанційне навчання цьому не сприяє. Насправді, це не зовсім так. Вкрай рідко оточення, в яке потрапляє дитина за велінням випадку, Читать статью полностью…

Що робити батькам, щоб витягнути дитину з кругообігу боргів по навчанню?

відставання

Багато з батьків стикалися з проблемою відставання в школі. Це неприємно і конфліктно для всіх. Хочемо поділитися практичною інструкцією щодо вирішення такої проблеми. Вона стане у пригоді не тільки учням дистанційної школи, а всім хто хоче “підтягнути хвости” у навчанні. Ми не раз стикались з ситуаціями, в яких родина відкладала навчання саме в дистанційній школі на місяці, а потім приходили до нас, з проханням наздогнати програму.

 

Причини такої ситуації можуть бути абсолютно різні:

 • накопичення не засвоєного матеріалу,
 • пропуски шкільних занять через хворобу,
 • проблеми з однокласниками,
 • відсутність викладача з певної дисципліни.

 

Найчастіше батьки реагують різко – тиждень без телефону і комп’ютера. Знайомо? 😉 Але на практиці таких підхід рідко допомагає… І Найголовніша проблема може бути не в тому, що дитина не хоче, а в тому, що він просто не може самостійно повернутися в колишній ритм.

 

План дій для батьків

 

Крок 1: Зрозуміти причини

 

Перше, що потрібно зробити – це з’ясувати причини такої поведінки вашої дитини. Як сказано вище, причин може бути достатньо багато, а можуть бути ті, про які ви навіть не здогадується. Є навіть такі, як перехід до 5-го чи 9-го класу, депресія, конфлікти в школі чи дома, а часто і одне, і друге, і третє.

 

Важливим є те, що дитину потрібно не наказувати за таку поведінку, а розібратися у ситуації. Тоді стане зрозуміло, чи є за що наказувати, або які заходи потрібні для вирішення даної проблеми.

Слід зауважити, що зараз йде розмова саме про тих дітей, які справлялися з навчанням до теперішнього часу. У цій статті не розповідається про дітей, що з самого початку не були зацікавлені у навчанні. Це інша зовсім інша, досить непроста тема.

 

Крок 2: Підготовка

 

Обов’язковий етап, без нього все скотиться до пункту 1.

 

 1. Напевно найважливіше, що треба зробити – домовитися. Заручитися довірою та згодою вашої дитини на допомогу їй у даній проблемі. Впоратися з цією ситуацією без бажання дитини не вийде.
 2. Якщо дитина починає впадати у відчай, впевнена, що у неї нічого не вийде – потрібно дізнатися, наскільки великі наслідки, а також зменшити збитки. Для цього рекомендується запитати класного керівника, з’ясувати, які завдання не здані, чи можна виправити погані оцінки, а також, хто з вчителів готовий допомогти вашій дитині закрити “хвости” та займатися додатково.
 3. Потрібно зібрати всі підручники, атласи, зошити та конспекти з необхідних предметів. Перевірити чи всі матеріали наразі у вас, чи не дали покористуватися однокласнику. Якщо потрібні конспекти яких немає – дізнаємося в класі, у кого можна взяти переписати чи скопіювати.
 4. Докупити чисті зошити, яких не вистачає, а також провести ревізію рюкзака. Іноді саме у портфелі можна знайти загублені домашні завдання чи листки з конспектами.
 5. М’яте і рване, якщо воно потрібне – підклеюємо, розгладжуємо, обертаємо. Чуже повертаємо.

Тепер, коли ви подолали важкий етап, звикли до незворотності подій, – ви зробили деякі рухи в бік світлого майбутнього. Це надає ентузіазму.

 

Крок 3: Планування

 

Тепер, коли ми оцінили, наскільки величезний слон, якого нам треба з’їсти, потрібно розділити його на шматочки і зрозуміти, в якому порядку, і з якою швидкістю його треба поїдати.

 

Разом з дитиною робимо перелік справ, які потрібно зробити. Це може бути планер над робочим місцем, заповнений розклад у блокноті або список справ на холодильнику. Справи радимо розділити на термінові, менш важливі, останні. Дуже важливо кожному завданню поставити бажаний та крайній термін.

 

Будуючи плани, треба закладати в них додатковий час на похибки, невдачі, хвороби, непередбачені обставини. Плани дуже рідко виконуються так, як треба, і часто змінюються в процесі. Останнє перевірено на власному досвіді.

 

Крок 4: Реалізація

 

Запускаємо наш план дій в реальне життя, точніше воно вже в дії, з чим вас і вітаємо!

 

Іноді навіть до кінця першого тижня можна закрити деякі борги – це зазвичай підвищує мотивацію і настрій дитини. Пізніше можуть виявитися певні пропуски в знаннях. Тоді буде потрібно внести певні корективи, враховуючи нові обставини. З вечора або з ранку обговорюємо з дитиною завдання на майбутній день. Коли день закінчується – аналізуємо, що вийшло, а що ні і яка допомога потрібна.

 

Стежимо за самопочуттям і настроєм дитини. Радіємо успіхам. Дозволяємо собі і йому маленькі радості, коли щось виходить. Не дозволяємо (дуже важливо) собі зауважень типу «тільки все це треба було ще в минулому році робити і без мами» або «ось можеш же, якщо захочеш».

 

Розуміємо, що легко не буде – ні батькам, ні дитині, ні вчителям. Але варіант «плюнути на все і будь що буде» розглядати не потрібно. Втім,  можна перевести дитину на дистанційне навчання, але і тут потрібно наздогнати.

 

Якщо план взагалі не працює, дитина чинить опір бурхливо або пасивно, не робить того, про що домовилися, не справляється з навантаженням, не може робити уроки, не утримує уваги – краще порадитися з психологом і лікарем.

 

Крок 5: Регулярно підводимо підсумки

 

В процесі закривання боргів по навчанню не забувайте час від часу говорити про те, що вдається краще, а що гірше. Що йому допомагає зосереджуватися, стежити за часом, укладатися в терміни, як йому краще працюється, що йому вдається самому, де він відчуває себе впевнено.

 

Все це допомагає дитині зрозуміти самого себе, навчитися справлятися зі своїми проблемами самостійно. Це великий і важкий процес, завдяки якому дитина може отримати певні навички щодо самоорганізації, самостійності, прийняття рішень. Але вам не потрібно стрибати від самого початку до теми самостійності, ви, як батьки, відповідаєте за те, щоб НАВЧИТИ дитину цьому.

 

Вирішенню великих і складних проблем краще вчити, поки ціна провалу не дуже висока. І пам’ятати, що всяка криза – це можливість для зростання, а невдача – це привід чогось навчитися. З дна ями, коли падати далі нікуди, залишається лише шлях наверх.

 

Стаття написана за матеріалами.

Багато з батьків стикалися з проблемою відставання в школі. Це неприємно і конфліктно для всіх. Хочемо поділитися практичною інструкцією щодо вирішення такої проблеми. Вона стане у пригоді не тільки учням дистанційної школи, а всім хто хоче “підтягнути хвости” у навчанні. Ми не раз стикались з ситуаціями, в яких родина відкладала навчання саме в дистанційній школі Читать статью полностью…

Домашнє завдання: ранчо, першоцвіти, Червона книга, охорона.

Преподаватели и ученики в нашей школе – это просто находка.

У учителей стоит задача не передавать знания, а максимально стараться показать эти знания в практике. Конечно, это задача не всем по вкусу, поэтому у нас остаются именно такие учителя.

И вот: простое домашнее задание по естествознание Никиты Жилина со 2 класса.

Спасибо за интересные уроки и родителям и учителям.

Преподаватели и ученики в нашей школе – это просто находка. У учителей стоит задача не передавать знания, а максимально стараться показать эти знания в практике. Конечно, это задача не всем по вкусу, поэтому у нас остаются именно такие учителя. И вот: простое домашнее задание по естествознание Никиты Жилина со 2 класса. Спасибо за интересные уроки Читать статью полностью…

Вы рискуете: вашего ребенка выгонят из заграничной школы / ВУЗа (ч.1)

{:ru}

Хочу для своего ребенка всего самого лучшего! Понятно.
Вложимся всей семьей, чтобы он отучился заграницей и остался там работать! Тоже понятно.
Почему он поучился пол года/ два года/ отучился и вернулся без работы сюда?!
 
Эта статья для тех родителей и детей, которые не хотят наткнуться на такую проблему.
 

Почему стоит прочитать и поверить свои шансы

Потому что у меня, автора, есть свой опыт обучения с самыми разными иностранцами и их выводы и наблюдения, а наш бизнес совсем не в том, чтобы вы поступили куда-либо.
 
Совершенно нормально иметь цель обучиться, а потом жить и работать в другой стране. Когда кто-то с детства занимается подготовкой и реализацией такой задачи, то такой человек, если Бог даст, получает желаемое.
 
 

Что стоит учитывать, когда вы готовитесь к обучению и работе заграницей.

 
Надо подготовиться и принять разницу в системах образования.
 
Речь не о документальном оформлении или системе оценивания, хотя и это тоже стоит изучить заранее. Главное, все же, избежать следующего:
 

ОШИБКА 1

Многие говорят, что обучение за границей проще, программа – чепуха, нашей и в подметки не годится. Будущие ученики слушают и настраиваются, что главное поступить, а там все пойдет как по маслу и без особых усилий.
 
Это ошибочное мнение. Посмотрите внимательно на реальность, люди в этих странах работают по специальности, ведут всемирно известные бизнесы и создают интересные продукты и услуги. Каждый согласится, что совсем не украинцы с россиянами стоят во главе каждого такого бизнеса. То есть зарубежное образование готовит детей и молодежь к успешному старту карьеры.
 
Обучение за рубежом – другое.
 
Признаем реальность. Обучение за рубежом – другое. Оно другое, и чтобы его получить – тоже надо прилагать усилия… чтобы закончить и быть востребованным местными работодателями.
 

ОШИБКА 2

У нас прекрасная система образования, советская подготовка известна на весь мир, наши знания – очень глубокие, у меня все будет ОК, главное поступить. Смотрим пункт 1 и добавляем следующую реальность.
Учиться в западном мире – это получать практичные знания. Вы можете удивляться в начале, что там на уроках такая простая математика, или говорить, что вообще ничего не дают, но правда в том, что там не дают общие теоретические знания, на которые наши вузы тратят по 2-3 года. На западе учат более специализировано. Программы учитывают много самостоятельного обучения, и ориентируются на существующие уже есть инструменты. Студентам дадут теории на максимум(!) 30 минут и потом научат пользоваться инструментами. У нас – дадут теорию на 3 занятия и не скажут об инструментах, потому что: а) не знают, б) потому что инструменты платные и т.д.
 
Ваши знания, привезенные из дома не перекроют необходимости трудиться, много учиться самостоятельно и следовать правилам.
 
Итого, тем, кого интересует научная сторона образования, – выбирайте большие вузы с научной деятельностью и именем, там есть глубокая и интересная наука. Все, кто хочет быть практиком, – настраивайтесь, потрудившись выйти с набором и знаний и инструментов для настоящего времени, ваши глубокие знания по математике могут так и не понадобиться, но отработанная в наших школах математическая смекалка однозначно будет нужна.
 

ОШИБКА 3

Нас со школы учат собирать информацию из интернета, копируя куски в свои рефераты, курсовые и дипломы. Не хочу говорить о ГДЗ (готовые домашние задания). Дети копируют и не особенно переживают, потому что никто все это и не читает.
 
Там не так.
 
Во-первых, ваши работы будут читать. Во-вторых, однозначно автоматически проверят на плагиат и «чужого текста» там должно быть, ну, максимум 15%, и оформлен он должен быть как цитаты.
 
Решение: надо научить ребят понятию плагиат и подготовить как надо работать.
Не единичны случаи отчисления из вузов студентов, приготовивших задания по системе Копи-паст. Никто об этом открыто не говорит, многие договариваются и поступают на второй заход, наученные на личном опыте работают по правилам. Но опасность существует.
 
Уже сейчас начинай тренироваться высказывать мысли на бумаге. Пиши сам, пересказывай то, что прочел. Учись делать свои выводы.
 
В нашей школе мы запустили проект онлайн обучения в американской школе. Я вам скажу, что поначалу нашим 7-классникам не очень нравятся требования американцев. Надо время, чтобы и навык пришел писать, а не копировать. Но это – другая тема.
 
Много уже получилось написать, хотя и дальше есть что сказать. Большой эффект окажет и на учебу и на трудоустройство знание местного языка. Скажется ментальность и воспитание, они – незаметные субстанции, но, поверьте, эффект оказывают колоссальный. Думаю, в следующий немного об этом поговорить.

{:}{:uk}

Хочу для своего ребенка всего самого лучшего! Понятно.
Вложимся всей семьей, чтобы он отучился заграницей и остался там работать! Тоже понятно.
Почему он поучился пол года/ два года/ отучился и вернулся без работы сюда?!
 
Эта статья для тех родителей и детей, которые не хотят наткнуться на такую проблему.
 

Почему стоит прочитать и поверить свои шансы

Потому что у меня, автора, есть свой опыт обучения с самыми разными иностранцами и их выводы и наблюдения, а наш бизнес совсем не в том, чтобы вы поступили куда-либо.
 
Совершенно нормально иметь цель обучиться, а потом жить и работать в другой стране. Когда кто-то с детства занимается подготовкой и реализацией такой задачи, то такой человек, если Бог даст, получает желаемое.
 
 

Что стоит учитывать, когда вы готовитесь к обучению и работе заграницей.

 
Надо подготовиться и принять разницу в системах образования.
 
Речь не о документальном оформлении или системе оценивания, хотя и это тоже стоит изучить заранее. Главное, все же, избежать следующего:
 

ОШИБКА 1

Многие говорят, что обучение за границей проще, программа – чепуха, нашей и в подметки не годится. Будущие ученики слушают и настраиваются, что главное поступить, а там все пойдет как по маслу и без особых усилий.
 
Это ошибочное мнение. Посмотрите внимательно на реальность, люди в этих странах работают по специальности, ведут всемирно известные бизнесы и создают интересные продукты и услуги. Каждый согласится, что совсем не украинцы с россиянами стоят во главе каждого такого бизнеса. То есть зарубежное образование готовит детей и молодежь к успешному старту карьеры.
 
Обучение за рубежом – другое.
 
Признаем реальность. Обучение за рубежом – другое. Оно другое, и чтобы его получить – тоже надо прилагать усилия… чтобы закончить и быть востребованным местными работодателями.
 

ОШИБКА 2

У нас прекрасная система образования, советская подготовка известна на весь мир, наши знания – очень глубокие, у меня все будет ОК, главное поступить. Смотрим пункт 1 и добавляем следующую реальность.
Учиться в западном мире – это получать практичные знания. Вы можете удивляться в начале, что там на уроках такая простая математика, или говорить, что вообще ничего не дают, но правда в том, что там не дают общие теоретические знания, на которые наши вузы тратят по 2-3 года. На западе учат более специализировано. Программы учитывают много самостоятельного обучения, и ориентируются на существующие уже есть инструменты. Студентам дадут теории на максимум(!) 30 минут и потом научат пользоваться инструментами. У нас – дадут теорию на 3 занятия и не скажут об инструментах, потому что: а) не знают, б) потому что инструменты платные и т.д.
 
Ваши знания, привезенные из дома не перекроют необходимости трудиться, много учиться самостоятельно и следовать правилам.
 
Итого, тем, кого интересует научная сторона образования, – выбирайте большие вузы с научной деятельностью и именем, там есть глубокая и интересная наука. Все, кто хочет быть практиком, – настраивайтесь, потрудившись выйти с набором и знаний и инструментов для настоящего времени, ваши глубокие знания по математике могут так и не понадобиться, но отработанная в наших школах математическая смекалка однозначно будет нужна.
 

ОШИБКА 3

Нас со школы учат собирать информацию из интернета, копируя куски в свои рефераты, курсовые и дипломы. Не хочу говорить о ГДЗ (готовые домашние задания). Дети копируют и не особенно переживают, потому что никто все это и не читает.
 
Там не так.
 
Во-первых, ваши работы будут читать. Во-вторых, однозначно автоматически проверят на плагиат и «чужого текста» там должно быть, ну, максимум 15%, и оформлен он должен быть как цитаты.
 
Решение: надо научить ребят понятию плагиат и подготовить как надо работать.
Не единичны случаи отчисления из вузов студентов, приготовивших задания по системе Копи-паст. Никто об этом открыто не говорит, многие договариваются и поступают на второй заход, наученные на личном опыте работают по правилам. Но опасность существует.
 
Уже сейчас начинай тренироваться высказывать мысли на бумаге. Пиши сам, пересказывай то, что прочел. Учись делать свои выводы.
 
В нашей школе мы запустили проект онлайн обучения в американской школе. Я вам скажу, что поначалу нашим 7-классникам не очень нравятся требования американцев. Надо время, чтобы и навык пришел писать, а не копировать. Но это – другая тема.
 
Много уже получилось написать, хотя и дальше есть что сказать. Большой эффект окажет и на учебу и на трудоустройство знание местного языка. Скажется ментальность и воспитание, они – незаметные субстанции, но, поверьте, эффект оказывают колоссальный. Думаю, в следующий немного об этом поговорить.

{:}

{:ru} Хочу для своего ребенка всего самого лучшего! Понятно. Вложимся всей семьей, чтобы он отучился заграницей и остался там работать! Тоже понятно. Почему он поучился пол года/ два года/ отучился и вернулся без работы сюда?!   Эта статья для тех родителей и детей, которые не хотят наткнуться на такую проблему.   Почему стоит прочитать и Читать статью полностью…

Как понять готов ли мой ребенок к школе?

Такой вопрос задает себе каждая заботливая мама: «Не рано ли нам в школу?», «Не долго ли мы задержались?», «Готов ли мой ребенок к школе?»

В один прекрасный день, сидя на детской площадке, мы начинаем сравнивать знания своего ребенка со сверстниками. В ходе сравнения приходим к каким-то выводам (обычно не утешительным) и скорее заказываем прописи. Срочно уводим малыша с детской площадки и начинаем «мучить наукой».

Процесс обучения может занять разное время, в зависимости от терпения мамы и старания детёныша. Но в итоге у нас есть ряд ожиданий:1 ребёнок напишет ровные палочки, 2 запомнит буквы и 3 цифры, в этом случае то мы считаем, что он готов к школе. Возможен сценарий с развивающим центром или репетитором, но в итоге наши конечные ожидания похожи.

А вот само понятие готовности к школе намного шире и включает в себя несколько других, очень немаловажных показателей, которые родители и некоторые педагоги не всегда учитывают.

Пример первый

Девочка Маша (7 полных лет) из-за болезненности посещала детский сад редко, но очень много занималась дома с бабушкой. В конце года Машины палочки были ровнее всех в группе ее садика, она знала конец большинства сказок, умничка! Однако она все еще не умела находить общий язык с ровесниками. Именно поэтому в первом классе ей было тяжело адаптироваться, что очень огорчало бабушку.

Пример второй

Мальчик Коля (полных 7) пошел в школу «с огорода», так как летом жил в селе. Он ходил в обычный сельский садик. Как вы догадываетесь, Коля никогда не посещал никаких развивающих занятий и репетиторов. Все лето провел на пляже, спал в сене, пас коров, гонял кур и гусей и нашел еще массу интересных способов побездельничать. Ни книг не прописей в глаза не видел, и когда он пошел в первый класс (один с Машей), то удивительно быстро схватил материал и стал одним из лучших учеников в классе, опередив Машу.
Казалось бы парадокс:
Маша домашний и обучавшийся ребенок, Коля нет, а он учится лучше Маши!

У этого парадокса есть вполне здравое объяснение, и заключается оно в том, что в понятие «готовность» входят не только учебные способности, но и социальные навыки, психологическая и физиологическая готовность, а так же накопленный за годы жизни опыт.

Ребенок может прекрасно читать и считать, но иметь проблемы с пространственным мышлением, не уметь обобщать предметы или исключать лишнее, причем проблемы могут лежать именно в нехватке сенсорного опыта.

Другой вариант: будучи развитым, умственно, опережая сверстников, малыш может быть не готов физиологически или социально.

И мы с вами, как любящие родители, заинтересованы в том, чтоб наш малыш развивался гармонично. Хотим, чтоб в дальнейшем ему было комфортно общаться с учителем, соблюдать принятую в обществе субординацию, дружить с ровесниками.
Чем раньше мы озадачимся этой темой и начнем ее исследовать, тем продуктивнее будет наш труд.

И здесь, у меня для вас хорошая новость – вы, родитель читающий эту статью начали вовремя!

Если вы – родитель дошкольника, то у вас впереди есть лето, чтоб обогатить ребенка сенсорным опытом и знаниями.

Если у вас младший школьник, то при правильном подходе можно достаточно быстро и точечно ему помочь, если есть трудности.

Детская психика, очень подвижна и податлива, Слава Богу за такой подарок, малыш 5-7 лет и даже младший школьник поддается коррекции заначительно быстрее и результативнее, чем в 7 или 9-м классе, главное обратить на это внимание. Так что у вас все получится, а мы будем рады вам в этом помочь.

Мария Рыбалко,
Педагог раннего развития,
Веселая добрая мама 3х детей.

Что еще почитать:
готовим статью по схеме проверки готовности ребенка
Для тех, кто рассматривает домашнее обучение https://www.977.com.ua/blog/distanciyne-navchannya-ne-krashche-ne-girshe-inakshe

#подготовкакшколе #подготовишки #підготовишки #Вшколу #1вересня #1сентября

Такой вопрос задает себе каждая заботливая мама: «Не рано ли нам в школу?», «Не долго ли мы задержались?», «Готов ли мой ребенок к школе?» В один прекрасный день, сидя на детской площадке, мы начинаем сравнивать знания своего ребенка со сверстниками. В ходе сравнения приходим к каким-то выводам (обычно не утешительным) и скорее заказываем прописи. Срочно Читать статью полностью…

Боротьба за дитину. Хто виграє?

Таких історій на інтернетних та й освітніх просторах – по гривні відро. Конфлікт “батьки – школа” міцно займає друге місце після класичного Тургенєвського протистояння батьків і дітей. Інколи стосунки з’ясовують роками. Стоси списаного паперу, кілометри висотаних нервів і літри заспокійливого з обох боків. З чого все почалось, бува, вже ніхто не пригадає. От, як у нашій історії.

на фото: Репортаж зі стандартної Американської школи, про те як дітей вчать розв’язувати конфліктні ситуації між собою. Чомусь термін “конфлікт батьки-школа” не є таким популярним, як на теренах славянських мереж інтернету ,

Щоб все було справедливо

У молодших класах дуже #загальноосвітньої школи поконфліктували вчителька та мама одного з учнів. Чи то дитина не прийшлась вчителеві до серця, чи мама запідозрила неадекватне ставлення, – толком ніхто згадати не може. Але сварка вихлюпнулась за межі класу і перемістилась спочатку у кабінет завуча, потім – директора. Керівництво закладу, замість залагодити стосунки, чи, як у боксі скомандувати “брек!”, стало цілком на бік колеги.

Мама пішла по інстанціях – міський відділ освіти, міністерство, суд. Вона так захопилась боротьбою з учителем і адміністрацією школи, що навіть поступила у громадську раду по нагляду за шкільною освітою. Кілька років знадобилось, аби директора злощасної школи – ні, не звільнили, – а перевели в інший навчальний заклад.

Кілька років знадобилось, аби директора злощасної школи – ні, не звільнили, – а перевели в інший навчальний заклад.
Увесь цей час син борчині ходив в той ненависний йому клас, де від початку отримав тавро проблемної дитини із проблемної сім’ї й став жертвою булінгу (цькування).
Протягом років бойових дій хлопчик потерпав від упередженості вчителів і збиткування однокласників. Про гарні оцінки не йшлося. Діагноз “педагогічна запущеність” наблизився впритул, коли мама визнала свою поразку і забрала сина.
“Не варто витрачати час, здоров’я, ресурси на боротьбу зі школою, – каже ця мама, – краще витрати все на власну дитину”.

З острахом обоє пішли до гімназії. І – о, диво! Дитина розцвіла. Хлопчик віднайшов радість дружби з однолітками, інтерес до навчання. Так, багато було пропущено, але проста відсутність щоденного стресового фактору нормальне ставлення вчителів, допомога мами та дали свої плоди.

Які в мене є варіанти

У такій боротьбі батьків з системою завжди програє дитина, хто б ситуаційно не переміг. Якщо школа, клас, навчання не приносять користі, радості відкриттів, задоволення, – треба йти геть.

Просто змінити клас – це прийнятне і правильне рішення на початку конфлікту. Війна ніколи не налагодить стосунки дитини з учителем та однолітками, вона тільки поглибить прірву.

Змінити місце навчання доведеться, якщо суперечності тривають довго та з класу в клас передались подробиці, плітки. В такому випадку перехід у межах одного закладу проблему не вирішить.

Піти в альтернативну приватну школу на рік-два, щоб потім повернутися до іншого вчителя. Такий вихід теж можливий тоді, коли дитина побула у зоні “бойових дій” не дуже тривалий час. Якщо конфлікт затягнувся довше, ніж на рік, перехід навіть в елітну школу з очною формою навчання не гарантує психологічного комфорту, оскільки сам стан дитини вже може провокувати булінг.

Найкраща реабілітація після тривалого цькування дитини – #альтернативна школа. Дистанційне навчання дасть передишку дитині, відновить втрачену самооцінку, подарує можливість і час зайнятись спортом, музикою, взяти участь у всіляких конкурсах та олімпіадах.

Новий варіант: піти на весь час на #дистанційне #навчання і вступати у ВИШ вже як зріла людина без психологічних травм. Для нашого суспільства дистанційна, та й альтернативна школа – це нове явище, і прикладів випускників небагато.

В онлайн школі “Проект977” ми маємо дітей, що:
дійшли на дистанційному навчанні до 6 і 7 класу,

або таких, що перейшли в онлайн-школу в 2-5-6-9 класу,

є такі, що закінчили навчання, здали ЗНО і вступили у ВИШі.

Однак, закордонний досвід того, що дає дітям дистанційна школа у плані результатів, розвитку та реабілітації – досить значний.

“Проект 977” почався саме з вивчення такого досвіду, знайомства з такими родинами, дітьми і вже дорослими людьми, що ні дня не ходили до звичайних шкіл. Спочатку, все це було дивно і занадто. Після звикання, ми спробували директор спробувала на своїх дітях взяти один предмет онлайн, другий, і вже далі, отримавши власні результати стала детально спілкуватися із батьками та випускниками дистанційних шкіл США.

Великий здобуток сучасної шкільної реформи те, що батьки все сміливіше знаходять альтернативу дуже середній школі, будь то дистанційна школа, як “Проект 977”, хоумскулінг, чи інші альтернативні локальні починання.

Таких історій на інтернетних та й освітніх просторах – по гривні відро. Конфлікт “батьки – школа” міцно займає друге місце після класичного Тургенєвського протистояння батьків і дітей. Інколи стосунки з’ясовують роками. Стоси списаного паперу, кілометри висотаних нервів і літри заспокійливого з обох боків. З чого все почалось, бува, вже ніхто не пригадає. От, як у Читать статью полностью…

Ботаніки та заучки, або дивовижна школа для дивних дітей

То хто ж вони?

Ботаніки – найрозумніші діти в класі, які потрепають від свого розуму. От у кого “Горе от ума” – так це у них. Навчання, захоплення однієї чи купою наук забирає весь їх час. “Не від світу сього” – кажуть про них однолітки і цькують, збиткуються з них.

Насправді, зовсім не правда, що ботани тихенькі і зашугані. Гарні дівчата, що приваблюють однокласників, або великі хлопці, які серйозно можуть вмазати нападникам, але всі вони – діти, а особливо підлітки, примусово затиснені у вузькі рамки шкільного класу, колективу вчителів, що послідують стандарту навчальної програми.

Розкажу вам історію, для прикладу.

Школа – звичайна середня школа в центрі міста. Завуч цієї школи – мудра людина в літах. В школу приводять дітей, звичайних і нестандартних, таких, наприклад, що для забави старшокласникам вирішують логарифми в четвертому класі, хтось історію знає більше за викладачів інституту. Цього разу був прихильник програмування і логіки штучного інтелекту.

Новачок виявився вищим багатьох хлопців, спокійний і в окулярах. Як і кожній дитині, на перерві йому цікаво подивитися на мобільні ігри, на уроках швидко вирішити завдання, але не цікаво ганятися цькувати, дратися і принижувати з іншими слабих – виховання християнське було.

Дитина швидко стала відома після першого бою, він зміг постояти за себе і відправити нападників в лікарню. Хоч в результаті розслідувань, які зазвичай починають в школі після бійок, він був визнаний правим, але комфорту у відношеннях ні з однокашниками ні з вчителями це особливо не додало. В самісінькому кінці навчального року, школа обросла психологом. Проблемного учня одразу передали на розгляд і корекцію.

Протестувавши дитину, провівши декілька спостережень спеціаліст 25 травня просто доповів батькам, вчителям і керівництву про те, що ця дитина добра і розумна, просто за емоціональний розвиток, та за своїми інтелектуальними інтересам вона на пару років старша до однокашників. Це викликає неприйняття як в деяких дітей, так і в деяких вчителях.

Трохи повагавшись батьки перевели хлопця на дистанційне навчання, посиливши цікаву частину: точні науки та програмування. Хлопець розвивається, позбувшись пресингу від викладачів, що недолюблювали його став краще вчитися і по цих предметах. Родина спокійна, дитина Зустрічається з однокашниками без проблем, всі з цікавістю розмовляють разом без складнощів підліткового тиску. Шкільні проблеми в минулому.

* * *

Традиційна школа, що вже посивіла за часи свого існування, виробила в багатьох поколіннях стійкі негативні звички. Цькування найрозумніших – одна з них, при чому у деяких викладачів це теж не проходить.

Якщо дитина за мірками однолітків – заучка, ботанік, є шанс, що їй не заховатись від цькування у межах традиційної школи, як молодому солдату від дідівщини. Традиції сильніші за здоровий глузд та інстинкт самозбереження.

Рекомендації батькам розумників.

1. Відкрито проявляйте свою любов к дитині, нехай вона чи він добре це знають.
2. Діліться своїми науковими думками, демонструючи, що бути ботаніком – це нормально.
3. Щоденно запитуйте як справи в школі, виясняючи деталі за проблемних дітей і вчителів.
4. Запевніть дитину і бутьте готові прийти і відстоювати її (не криками, а розумною аргументованою бесідою) перед вчителями, бо ви ж впевнені, що вона нормальна і розвинена дитина.
5. Вирішіть разом, коли ви будете вважати, що потрібно міняти клас чи школу.
6. Розглядайте можливість переходу на дистанційне навчання на рік чи два, поки однокласники не підростуть і не дозріють. Якщо ви потім повернетесь в цей клас, можна очікувати повагу. Звістно, треба вчитися, поки будете на дистанційній формі, щоб повертаючись продемонструвати знання, а не слабкість.

#дистанційнашкола #історія #рекомендації

То хто ж вони? Ботаніки – найрозумніші діти в класі, які потрепають від свого розуму. От у кого “Горе от ума” – так це у них. Навчання, захоплення однієї чи купою наук забирає весь їх час. “Не від світу сього” – кажуть про них однолітки і цькують, збиткуються з них. Насправді, зовсім не правда, що Читать статью полностью…

Дистанційне навчання. Як обрати школу? З чого почати?

Дистанційна школа – не така вже й нова форма набуття знань, як може здатись на перший погляд. Прообразом сучасної онлайн-школи було так зване кореспондентське навчання, яке виникло з появою поштового зв’язку. Навчальні матеріали #дистанційна #школа надсилала поштою. Учні їх прочитували, виконували прикладені завдання і відсилали назад педагогам. Перший у світі університет, де основною формою було дистанційне навчання, відкритий у Великобританії в 1969 році. Заочна освіта у вишах – перша ластівка системного альтернативного навчання у нашій країні.

Домашнє чи дистанційне навчання також існувало для талановитих дітей: музикантів, спортсменів, учасників міжнародних олімпіад, дітей дипломатів чи бізнесменів.

Українські батьки, поїздивши за кордон, подумали: якщо в США та Європі домашнє навчання є нормою і закріплено законодавчо, чому б не застосувати наявну в світі систему для шкільної дистанційної освіти у нас, адже сучасні технології цілком це дозволяють.

Що потрібно для того, аби вчитись дистанційно?

Щоб отримати #онлайн-освіту, не витрачаючи час, засоби, кошти і нерви на традиційну школу, вас потрібно:
Знайти якісний освітній проект (наприклад, дистанційна школа “Проект 977”), який дасть вашій дитині початкову, базову та повну середню освіту.

Перевірити документи, які пропонує дистанційна школа по закінченню навчання. Це має бути атестат державного зразка.

Ознайомитись з навчальними програмами, за якими працює онлайн-школа та порівняти їх з вимогами МОН.

Вникнути у специфіку навчального процесу в альтернативній школі (відвідати онлайн-класи, освоїти пропоновані інструменти).

Почитати чи послухати відгуки батьків про особливості навчання в альтернативній школі та рівень освіти, який вона дає.

Поспілкуватись з директором онлайн-школи, відвідати відкриті онлайн-збори.

Поцікавитись “вишеньками на тортик”: послугами репетиторів, додатковими заняттями, участю у конкурсах, цікавими шкільними проектами тощо.

Хороша онлайн-школа запропонує вам масу переваг:
Нові інтерактивні форми, на яких будується дистанційне навчання,

Свободу від стандартного шкільного диктату і пресингу,

Істотне заощадження часу,

Інший рівень мотивації та самомотивації,

Персональне спілкування,

Тонке розуміння типу мислення і обдарування дитини.

Чого онлайн-освіта не зробить:
Не виховає Вашу дитину замість Вас,

Не вирішить проблем зі здоров’ям Вашої дитини,

Не замінить Вашої присутності і ролі в освіті.

Якщо Ви готові відповідально займатись дитиною, перехід на дистанційне навчання – хороший варіант. Особливо, коли дітки маленькі, відстають з якогось предмета, слабенькі і часто хворіють. Дистанційна #онлайн-школа дасть можливість підтягнути навчання, зміцніти.

Є ще така річ: учителі в #альтернативній школі – це гувернанти. Вони виявляють і розвивають таланти саме Вашої дитини, чого у традиційній школі дуже мало. альтернативна школа може бути й тимчасовим заходом, поки дитина подолає труднощі. І часто так буває, що у школу повертається вже зовсім інший учень – упевнений у своїх знаннях. Завоювати авторитет однолітків йому значно легше.

Дистанційна школа – не така вже й нова форма набуття знань, як може здатись на перший погляд. Прообразом сучасної онлайн-школи було так зване кореспондентське навчання, яке виникло з появою поштового зв’язку. Навчальні матеріали #дистанційна #школа надсилала поштою. Учні їх прочитували, виконували прикладені завдання і відсилали назад педагогам. Перший у світі університет, де основною формою було Читать статью полностью…

Кілька слів на делікатну тему

Через негаразди у суспільстві, конфлікти, війни більше всіх страждають діти. Зруйнована війною інфраструктура Донбасу, проблеми з навчанням на окупованих територіях, закриття українських шкіл в анексованому Криму – причина того, що батьки шукають можливості дати дітям прийнятну освіту.

Дистанційна школа та онлайн-школа найкраще рішення у таких випадках. Тут дитина може:
Отримати якісну освіту за бажаними напрямками.

Отримати освіту тією мовою, якою забажає і з якою пов’язує своє майбутнє.

Мати високий рівень конфіденціальності.

Дистанційна форма освіти передбачає отримання знань у рамках академічних програм МОН України. Дитина може вивчити програму в онлайн-школі “Проект 977” і потім, приїхавши на територію України, скласти ЗНО і вступити до українського ВИШу.

Дистанційна школа “Проект 977” дає можливість дітям з окупованих територій в загальних групах, разом з дітьми з інших теріторій України підготуватись до ЗНО, і побачити у порівнянні рівень своєї готовності. Відчути впевненність в знаннях. Побачити результати до самих тестів ЗНО.

Ми розміємо, що декому потрібно ходити до школи на теріторії свого міста, хтось потребує допомоги з певних предметів, тож “Проект 977” надає і послуги індивідуальних репетиторів.

Ми делікатно ставимось до своїх учнів і розуміємо, коли діти не виходять на відеозв’язок, захищаємо конфіденціальність. Нам важливо, щоб всі наші діти отримали якісну освіту, яка дасть їм право жити в тій країні, у якій вони бажають.

#Донецк #АТО #ЗНО #тимчасовоокуповні теріторії #Крим #Луганськ

Через негаразди у суспільстві, конфлікти, війни більше всіх страждають діти. Зруйнована війною інфраструктура Донбасу, проблеми з навчанням на окупованих територіях, закриття українських шкіл в анексованому Криму – причина того, що батьки шукають можливості дати дітям прийнятну освіту. Дистанційна школа та онлайн-школа найкраще рішення у таких випадках. Тут дитина може: Отримати якісну освіту за бажаними напрямками. Читать статью полностью…

Відповіді на питання, які Ви повинні задавати.

Досвід навчання в школі є у всіх. А хтось вираховував Коефіцієнт Корисної Дії шкільного навчання? Хтось колись підраховував об’єм непотрібного навчального матеріалу, який ніколи після школи вже не знадобиться?
Якщо підрахувати, очевидною буде відповідь на найпоширеніше батьківське питання до #онлайн-школи:
– Чи не шкодить знанням і навичкам моєї дитини менша кількість навчальних годин у класі?
Відповідь проста: беремо кількість годин, які дитина проводить у школі, віднімаємо дорогу, перерви, усі заплановані і спонтанні організаційні і виховничі моменти школи. Потім ділимо на кількість учнів у класі і вираховуємо: скільки часу витрачає вчитель на конкретно Вашу дитину.
Порівнюємо з дистанційним навчанням. І маємо море вільного часу у дитини, та сконцентровану увагу вчителя, яку #онлайншкола спрямовує на вашу дитину. Вільний час, що залишається батьки спрямовують на здоров’я, спорт, розвиток чи подорожі. В залежності від цілей ми знаєм таких, хто робить цікаві проекти, знімається в кіно, готується до конкурсів та олімпіад. І тих хто просто гарно живе.
– Чи є у дистанційній школі домашні завдання?
Обов’язково! Неможна закріпити навички, якщо не відпрацювати певну кількість повторень. Спортсмені це розуміють. Діти, що навчаються в #дистанційній школі багато займаються самостійно. Там, де знання можна опанувати самотужки, постійний нагляд вчителя не потрібен.
Школа “Проект 977” тут відрізняється тим від інших дистанційних шкіл тим, що в нас навчання побудоване, як і в звичайних школах, на базі щоденних уроків в режиміі реального часу, просто уроки проводяться онлайн,
– А як бути з тим, що діти не завжди виконують домашку?
Ми впроваджуємо такий підхід, що роблять і сучасні загальні школи. По-перше, потрібно признати на рівні вчителів, що домашку винокують не всі діти. По-друге, вчителям дається установка перебудувати уроки так, щоб домашка була цікава, де тільки можна це зробити. По-трете, контролювати постійно, На відміну від процесів в звичайній школі, де зошит учня буде переглянуто вчителем пару разів за семестр, в онлайн-школі “Проект 977” вчитель перевіряє #домашнєзавдання щотижднево.
– Чи потрібно батькам більше займатись з дітьми?
Усім батькам, які відповідальні за долю і майбутнє дітей, потрібно займатись їх навчанням та вихованням. Батькам, які звикли в усьому покладатись тільки на вчителя, буде некомфортно в дистанційній школі.
Що до нашої системи, ми намагаємося максимально разгузити батьків, Двічі на місяць, або по запиту частіше, батьки отримують звіти на власний емаіл про стан справ учня: на яких уроках був відсутній, на скільки відсотків виконав домашнє завдання, як працював на уроці, на скільки балів поки виходить в семестр. Якщо у батьків виникають питання, чи сумніви, зв’язок завди відкритий і з вчителями і з адміністраторами, а токож записи уроків до їх послуг.
Сама організація робочого процесу, часу дитини, контроль за виконанням завдань – все це в онлайн-школі “Проект 977” вбудовано в систему роботи адміністраторів школи з дітьми, але ми постійно інформуємо батьків про результати іх дітей, радимося що до навантаження чи якихось виховничих моментів. А за тим, що дитина читає, чим захоплюється – все це покладається на батьків, як і в звичайному навчальному закладі.
– З чого починати навчання у дистанційній школі?
Дистанційна школа – це звичайна школа, тож для початку потрібно перейти з вашої школи, в якій ви навчаєтеся зараз, до дистанційної школи. Дистанціна освіта є цілком легальна система навчання і регулюється в Україні Положенням про дистанційне навчання.
Важлива деталь: Деякі дистанційнй школи пропонують і перехід і паралельне навчання як в звичайній так і в дистанційній школі. Онлайн школа “Проект 977” (сайт 977.com.ua977.com.ua) не потребує переводу документів. В нас можна навчатися навіть, якзо ви вже зареєстровані в іншій дистанційній школі України і вас приваюлює те, що ваша дитина тут будет мати постійну увагу викладача, навчатися з однокласниками в онлайн-класі в режимі реального часу.
Сучасну програму школи, за дослідженнями, можливо пройти за 7 навчальних років, а не 11 чи 12.
Найпростіше тим родинам, чиї діти починають навчання вже з першого класа не в загальній школі, а в альтернативнії системі. Додам, не можна казати, що всі державні школи – пагані. У таких дітей немає шкільного досвіду, Дітям і батькам, що прийшли із загальноосвітньої системи, спочатку буде дивно, що на навчання у дистанційній школі витрачається менше часу. Це правило і гарно відстроєного процесу і відсутності затрат часу на специфічні предмети, таки як, наприклад, малювання, основи здоров’я, музика чи креслення.
– А якщо є сумніви, чи варто переходити на онлайн-навчання?
Ми радимо спочатку спробувати. Завжди існує можливість обрати Пробний урок, або Пробні два тижні занять у відповідному онлайн-класі. Ми орієнтуємося на високу якість сервісу і зацікавлені, щоб і дитина і батьки приходячи до нас могли сказати будь кому, що їм до вподоби така дистанційна школа і такє відношення до них.
Якщо Ваш особистий шкільний досвід не відпускає, а ви бачете, що дитині треба переходити на альтернативне навчання: вашу дитину ображають, цькують, є затяжний конфлікт з однолітками чи вчителем, або рівень школи не відповідає вашим стандартам – все одно залишається кілька варіантів.
 • неічого не міняти;

 • перейти в іншу школу;

 • спробувати дистанційне навчання на протязі 2 тижднів;

 • перейти на дистанційне навчання на якийсь час і потім вирішити, як бути далі;

 • скористатись онлайн-репетитором з певних предметів і приміряти, чи готова Ваша дитина працювати в такому режимі.

Досвід навчання в школі є у всіх. А хтось вираховував Коефіцієнт Корисної Дії шкільного навчання? Хтось колись підраховував об’єм непотрібного навчального матеріалу, який ніколи після школи вже не знадобиться? Якщо підрахувати, очевидною буде відповідь на найпоширеніше батьківське питання до #онлайн-школи: – Чи не шкодить знанням і навичкам моєї дитини менша кількість навчальних годин у класі? Читать статью полностью…