Як облаштувати робоче місце при навчанні вдома?
З дистанційним навчанням школярі звільняються від колосальних фізичних навантажень (як недавній школяр, можу запевнити вас, це складно). Не потрібно більше носити важкий рюкзак набитий книгами та іграшками, до того ж ніякого змінного взуття і спортивного одягу. Радує, так? Але потрібно організувати дитині робоче місце.
Але дистанційна школа ніяк не звільняє від сидіння за столом і навантажень на спину. І якщо в звичайній школі за поставою “стежать” вчителі, то для занять вдома вибір правильного місця – завдання батьків. Дорослі рідко приділяють належну увагу облаштуванню робочого місця, часто діти виконують домашку на ліжку, кухні, догори ногами і ночами. А все це істотно впливає не тільки на здоров’я школяра, але і на його емоційний стан: і школа вже не подобається, і уроки нудні, і навчання більше не приваблює.
4 рекомендації для батьків, чиї діти вибрали дистанційне навчання і про те, як організувати робоче місце.
Важливими складовими якісного та спокійного навчання є:
1. Гарні меблі.
Варто запам’ятати, що Стіл і Стілець – не просто предмет інтер’єру, а життєвий простір для дітей. Особливо важливо для домашнього навчання, адже саме сидячи там, онлайн-школярі проводять багато часу.
При виборі меблів слід приділити увагу комфортності і практичності. Враховуйте такі чинники:
- Висота столу.
- Ширина і нахил стільниці.
- Висота стільця.
Зручні меблі повинні відповідати зросту дитини, а в ідеалі – висота ніжок столу і стільця регулюється, щоб не оновлювати їх щороку.
2.Робоче місце та його дизайн.
Для емоційних школярів дуже важливим буде те, як виглядає їх кімната. Діти і підлітки звертають увагу на стиль і красу речей поруч з ними. Від цього залежить успішність і настрій на навчання. Так що при виборі тих же меблів, дайте дитині самостійно вибрати стіл, який їй подобається.
3. Освітлення.
Кандидат медичних наук, офтальмолог вищої категорії Оксана Рудковська відзначає: «Щоб зберегти гарний зір, школяреві краще робити уроки при денному світлі. Що ж стосується електроосвітлення, то краще вибрати звичайну лампу з жовтим м’яким світлом (3000 люмен мінімум, а краще 4000. Обов’язково уточніть), а не денну, адже вона найбільш наближена до натурального сонячного спектру. »
До вибору настільної лампи слід ставитися відповідально, адже від неї також залежить здоров’я дитини. Робоче місце має краще освітлення – це поєднання природного і штучного світла.
4. Система зберігання і канцелярія.
Також слід перевірити такий пункт як місце зберігання матеріалів. Де і як буде стояти комп’ютер, книги, зошити. Для зручності продумайте разом з дитиною все заздалегідь.
Можете підібрати незвичні ручки і олівці, а додати більше незвичайних форм і кольорів, це допоможе відволіктися і налаштуватися на більш продуктивну роботу. Завжди цікавіше створювати щось нове, писати твори і вирішувати завдання химерними ручками та у гарних блокнотах.
При дистанційному і не дистанційному навчанні важливо бути зосередженим на навчанні. Відвернути увагу дитини може що завгодно, так що правильний інтер’єр зможе поборотися за психологічні стимули навчатися.