telegram

Ви ризикуєте: вашу дитину виженуть із закордонної школи / ВНЗ (ч.1)

Хочу для своєї дитини всього найкращого! Зрозуміло.
Вкладемося всією сім’єю, щоб він відучився закордоном і залишився там працювати! Теж зрозуміло.


Чому він повчився півроку / два роки / відучився і повернувся без роботи сюди ?!


Ця стаття для тих батьків і дітей, які не хочуть наштовхнутися на таку проблему.

Чому варто прочитати і повірити свої шанси

Тому що у мене, автора, є свій досвід навчання з різними іноземцями та їх висновки і спостереження, а наш бізнес зовсім не в тому, щоб ви поїхали куди-небудь.


Абсолютно нормально мати мету навчатися, а потім жити і працювати в іншій країні. Коли хтось з дитинства займається підготовкою і реалізацією такого завдання, то така людина, якщо Бог дасть, отримує бажане.

Що варто враховувати, коли ви готуєтеся до навчання і роботи за кордоном.

Треба підготуватися і прийняти різницю в системах освіти. Мова не про комісій із соціального страхування або системі оцінювання, хоча і це теж варто вивчити заздалегідь. Головне, все ж, уникнути наступного:

ПОМИЛКА 1

Багато хто говорить, що навчання за кордоном простіше, програма – нісенітниця, нашої і в підметки не годиться. Майбутні учні слухають і налаштовуються, що головне вступити, а там все піде як по маслу і без особливих зусиль.

Це помилкова думка. Подивіться уважно на реальність, люди в цих країнах працюють за фахом, ведуть всесвітньо відомі бізнеси і створюють цікаві продукти і послуги. Кожен погодиться, що зовсім не українці з росіянами стоять на чолі кожного такого бізнесу. Тобто зарубіжна освіта готує дітей та молодь до успішного старту кар’єри.

Навчання за кордоном – інше.

Визнаємо реальність. Навчання за кордоном – інше. Воно інше, і щоб його отримати – теж треба докладати зусиль … щоб закінчити і бути затребуваним місцевими роботодавцями.

ПОМИЛКА 2

У нас прекрасна система освіти, радянська підготовка відома на весь світ, наші знання – дуже глибокі, у мене все буде ОК, головне вступити. Дивимося пункт 1 і додаємо наступну реальність.

Вчитися в західному світі – це отримувати практичні знання. Ви можете дивуватися на початку, що там на уроках така проста математика, або говорити, що взагалі нічого не дають, але правда в тому, що там не дають загальні теоретичні знання, на які наші вузи витрачають по 2-3 роки. На заході вчать більш спеціалізоване. Програми враховують багато самостійного навчання, і орієнтуються на існуючі вже є інструменти. Студентам дадуть теорії на максимум (!) 30 хвилин і потім навчать користуватися інструментами. У нас – дадуть теорію на 3 заняття і не скажуть про інструменти, тому що:

а) не знають,

б) тому що інструменти платні і т.д.

Ваші знання, привезені з дому не перекриють необхідності працювати, багато вчитися самостійно і слідувати правилам.

Разом, тим, кого цікавить наукова сторона освіти, – вибирайте великі ВУЗи з науковою діяльністю і ім’ям, там є глибока і цікава наука. Всі, хто хоче бути практиком, – налаштовуйтесь, потрудившись вийти з набором і знань і інструментів для теперішнього часу, ваші глибокі знання з математики можуть так і не знадобитися, але відпрацьована в наших школах математична кмітливість однозначно буде потрібна.

ПОМИЛКА 3

Нас зі школи вчать збирати інформацію з інтернету, копіюючи шматки в свої реферати, курсові та дипломи. Не хочу говорити про ГДЗ (готові домашні завдання). Діти копіюють і не особливо переживають, тому що ніхто все це і не читає.

Там не так.

По-перше, ваші роботи будуть читати. По-друге, однозначно автоматично перевірять на плагіат і «чужого тексту» там має бути, ну, максимум 15%, і оформлений він повинен бути як цитати.

Рішення: треба навчити дітей поняттю плагіат і підготувати як треба працювати.
Непоодинокими є випадки відрахування з ВИШів студентів, приготували завдання по системі Копі-паст. Ніхто про це відкрито не говорить, багато домовляються і надходять на друге коло, навчені на особистому досвіді працюють за правилами. Але небезпека існує.

Уже зараз починай тренуватися висловлювати думки на папері. Пиши сам, будеш говорити те, що прочитав. Вчися робити свої висновки.

В нашій школі ми запустили проект онлайн навчання в американській школі. Я вам скажу, що спочатку нашим 7-класникам не дуже подобаються вимоги американців. Треба час, щоб і навик прийшов писати, а не копіювати. Але це – інша тема.

Багато вже вийшло написати, хоча і далі є що сказати. Великий ефект надасть і на навчання і на працевлаштування знання місцевої мови. Позначиться ментальність і виховання, вони – непомітні субстанції, але, повірте, ефект роблять колосальний. Думаю, в наступний трохи про це поговорити.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Проект 977
Ми не любимо гучних слів, але з самого початку і до цього дня Школа 977 є першим навчальним закладом в Україні, який проводить онлайн-уроки в режимі реального часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також