Хто краде мій час: 5 способів його повернути
Хто краде наш час? Як устигнути все? Що допоможе боротися з лінню? Як зорганізувати навчання? Кілька порад школярам і не тільки!
Хто краде мій час?
По собі знаю, спершу здається: “Де там, ще весь рік попереду, встигну. Не перший день вчуся”. А там і не встигнеш озирнутися, як пів року за плечима. І внутрішній монстрик шепоче на вухо: “Контрольні, іспити…” – І ті три злощасні літери, якими лякають випускників: ДПА, ЗНО. – “Все в останню ніч не варіант”. Ну, ми трохи панікуємо, а тоді переконуємо себе, що це ще нічого. Стільки ж часу попереду. От тільки й кліпнути не встигнеш, як уже остання ніч перед важливою роботою чи екзаменом.
Купа книжок, усе ще треба прочитати, але “треба” плавно перетікає в “О Боже, як усе устигнути”. Каша в голові. І злобний внутрішній голосок: “А я ж казав… Треба було вчитися!”
Тільки коли? І без того стільки предметів, що розриваєшся. Домашні завдання. Мені що, взагалі не спати? Готуватися – це ж коли? Не їсти, не гуляти, собі часу не приділяти. А як же друзі, хобі та все таке? Чи це елементарна лінь?
Здається, що хтось краде мій час! Безсовісно і нахабно. Аж доки не розумію, що можна було інакше.
Як встигнути все?
1. Правильно розпоряджатися часом
Не спішіть казати: “Ой, Америку мені відкрили!” Час – це наш основний ресурс, але проблема в тому, що летить зі швидкість світла.
Що робила я? Насамперед, відкидала неважливе. Що це значить? Ні, не відмовитися від сну чи прогулянок. Хіба що постійно спите до обіду, а гуляєте – до ночі.
Менше сидіти в соцмережах. Зараз ми реєструємося в усіх підряд і не помічаємо, як проводимо там весь вільний час. Видалити зайві додатки. Ага, не просто! І мені теж. Але можна засікти час, який проводимо з телефоном в руках. “Ой, та скільки я там сиджу!” – так думаєте. А оце бачили:
Перевірте й ви. Шок? А це лише один додаток!
2. Уроки, які мені найбільше потрібні
Любите сидіти в інтернеті? А як щодо дистанційного онлайн-навчання?
Кожні вчитель і вчителька думають, що їхній предмет найбільш потрібний. Та оцінка не основне. Я визначилася, що мені цікаво й знадобиться в майбутньому. Цьому й приділяю час. Знаю, куди планую вступати, які іспити буду складати. Тому розумію, що деякі уроки для мене дуже важливі, а інші повинні займати менше часу.
У сучасній дистанційній Онлайн Школі 977 це розуміють. 3 – 4 уроки на день стали реальністю. Пропустили – не проблема, бо є відео й презентація – дистанційно вчитися можна коли завгодно.
3. Домашні завдання
Те ж саме. Робити потрібно, а чи знадобиться все це потім у житті? Може, краще вчити те, що важче дається, що часто є на іспитах. А насамперед те, що реально буде корисно! Дистанційне навчання полегшить життя!
Ретельніше виконувати математику, українську мову й літературу, та інші, що знадобляться потім на екзаменах. У дистанційній Школі 977 на них звертають більше уваги.
Цікаві й потрібні конкретно мені готувати буду із задоволенням. На інші відведу менше часу, особливо, якщо розумію тему.
У традиційній школі від домашніх завдань не заховатися, а під час карантину не скажеш, що зошит удома.
В дистанційній Школі 977 їх немає. Ще одна мрія здійснилася! Є практика, щоб краще запам’ятати, вивчити те, що не вдалося раніше або попрацювати поглиблено. Її перевірять і прокоментують. Не зробиш – двійки не буде!
Дистанційне навчання в Школі 977 дає можливість випускникам звільнити кілька місяців перед ЗНО для підготовки.
4 . Навчальний скрапбукінг
“Страшне” слово поясню. Це своєрідна “книга з вирізок”. Та ми поняття розширимо. Не обов’язкови вирізки, можна й короткі замальовки, а хочете, то беріть блокнот, записник і робіть ще й записи. Формули, правила та картинки зрозумілі вам. Мені таке подобається: потім усе під рукою. Не лише навчання, а й розвага. Це не зошит, де тільки класна робота, домашня робота, самостійна контрольна. Скрапбукінг може бути й віртуальним (як електронний документ з картинками, схемами). І зможете будь-де повторити й будь-коли поділитися ним.
Дистанційна школа пропонує чітку систему подання матеріалу з кожного предмета. Зошити узагалі не потрібні постійно! Хіба що так вам зручніше. Це інтенсивна робота й економія часу.
Якщо не робили записи, але хочете повторити тему, то дистанційне навчання передбачає доступ 24/7 до всіх матеріалів.
5. Активність
Займайтеся спортом (навіть кілька присідань на день – уже добре), відпочивати на свіжому повітрі, коли є вільний час, а ще правильно харчуватися.
Така порада здається дивною? Коли знайти час ще й на це і як себе змусити? Але логіка є! Активність долає лінь.
Кілька фізичних вправ на день покращать загальний стан організму, роботу мозку, підвищать настрій. З’явиться додаткова енергія, заряд бадьорості. Наче хтось вклав батарейки. Дистанційна школа взагалі заохочує до занять спортом, танцями, бо надає час та зменшує й оптимізує навантаження.
Правильне харчування і здоровий сон допоможу прокидатися легко й відчувати, що є сили на все. А в дистанційній Школі 977 ранніх підйомів узагалі ніхто не вимагає. Хоча, якщо ти вчишся на онлайн-уроках, за режимом слідкувати тобі допоможуть і покличуть на заняття.
Ми самі можемо зберегти час, який марнуємо. Активність, правильний розподіл занять, творчій підхід зроблять навчання комфортним. Дистанційна Школа 977 – для тих, хто цінує якість і сучасний підхід.