telegram

НУШ 1 та 2 класи: граємось чи навчаємось?

Зараз українська система освіти перебуває на стадії реформування. Уже третій рік початкова школа працює за оновленою концепцією НУШ. Дистанційні школи також працюють за цією програмою та мають вже певний досвід роботи. Ми розкажемо про враження дистанційної Онлайн Школи 977, де вчителя проводять заняття з учнями онлайн-класах.

Як НУШ впливає на навчання в 1 та 2 класі?

НУШ — Нова українська школа — це ключова реформа Міністерства освіти й науки. Головна мета — створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

НУШ пропонує учням цікаву і збалансовану у плані навантажень програму навчання, яка розрахована на поступове й ґрунтовне засвоєння таких доволі складних навичок, як читання та письмо. Онлайн Школа 977 з 2018 року працює за програмою НУШ та отримує різні відгуки від батьків та вчителів. Деяким учням підходить таке навчання, іншим — більше подобається навчання на екстернаті за прискореною програмою два класи за один рік. Все це працює і у дистанційній школі.

Одним із позитивних відгуків як від вчителів шкіл, так і тих, хто йде за програмою НУШ вже зараз, є збереження в учнів інтересу до навчання, що є серйозним викликом, адже не секрет, що діти сьогодні сприймають школу не дуже позитивно.

Такі тенденції тішать, та на ділі все виявляється дещо складніше.

Картинка НУШ навчання дитина Онлайн Школа 977

Що не так з НУШ для 1 та 2 класу?

Річ у тім, що підходи НУШ дещо не збігаються із тими освітніми тенденціями у навчанні, які панують серед українських батьків і тих, хто займається дошкільною освітою.

У нас є звичною практика підготовки дитини до школи. В результаті якої більшість першокласників уже вміють непогано рахувати, багато хто з них не лише знає букви, а й потроху читає. А от програма НУШ передбачає навчання для учнів, які ці навички тільки починають опановувати.

Та справа не лише в тому, що батьки «поспішають». Доволі часто дитина на свій вік розвивається швидко і може випереджати своїх однолітків. Таким діткам навчання в НУШ буде видаватися занадто повільним і простим. В результаті, дитина уже в 1 класі за програмою НУШ починає нудитися, втрачає інтерес до навчання.

Проблемі можна запобігти. Що ми рекомендуємо в Онлайн Школі 977:

 • Діагностику психолога щодо підготовки до школи.
  Спробувати навчання на екстернаті 1 та 2 клас за рік. В Онлайн Школі 977 є два варіанти навчання: в онлайн-класі з вчителем або самостійно за навчальними матеріалами для батьків.
 • Рекомендуємо прочитати статтю на тему “Як зрозуміти чи готова моя дитина до школи?”

Будемо відверті, для одних дистанційних учнів підходить звичайний темп по програмі НУШ, а для інших — навчання по програмі екстернату 1+2 клас з рік. Головне, щоб дитині було зручно та цікаво навчатися, чи у звичайній школі, чи в дистанційній.

Дистанційне навчання НУШ дитина Онлайн Школа 977

Історія з досвіду Онлайн Школи 977

У нас був випадок, коли батьки привели 4-річну дитину на консультативну діагностику до психолога. Адміністрація дистанційної школи досить скептично очікували результатів тестування, але психолог пояснив, що деякі діти в такому віці вже готові йти до школи. Пізніше підтвердилась готовність дитини до навчання за сімома з восьми пунктів, що включають емоційний, інтелектуальний та фізичний розвиток. У свої 5 років дитина пішла навчатися в 1 клас у приватну школу.

Просте рішення

Як свідчить наш досвід, для підготовлених першачків онлайн-навчання в екстернаті 1 та 2 класи за один рік може бути оптимальним і дає змогу зберегти зацікавленість. На таку екстернатну форму можуть перейти в середині року (десь до січня місяця) як першокласники зі звичайної школи, які нудяться від повільного темпу НУШевского 1-го класу, так і діти, які ще не почали шкільне навчання, але пройшли дошкільну підготовку. Після проходження програми 1+2 клас екстерном, дитина отримає відповідні документи та піде у 3-й клас або у дистанційній школі або до звичайної школи.

Якщо у батьків є сумніви стосовно переходу на екстернат та навчання за програмою 1+2 клас, Онлайн Школа 977 пропонуємо спочатку пройти пробні онлайн-уроки або пробний тиждень дистанційного навчання. Та як ми вище писали — проконсультуватися у психолога. Це допоможе зрозуміти, чи підходить дитині ця програма.

Виникає й інша ситуація. Коли дитині з часом стає важко навчатися за програмою екстерну два класи за рік, тоді кращим рішенням буде перехід до звичайного 1 класу.  Знову, це можна зробити або у дистанційній школі так і піти до звичайної школи. Тут важливий психологічний аспект, щоб маленькому учневі було цікаво та комфортно навчатись у школі.

Наприкінці

Ми наголошуємо на тому, що діти розвиваються по різному. Комусь ідеально підходить темп програми НУШ, а комусь — ні. Головне, звертати увагу на навички дитини та обирати відповідне навчання.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]
Автор: Проект 977
Ми не любимо гучних слів, але з самого початку і до цього дня Школа 977 є першим навчальним закладом в Україні, який проводить онлайн-уроки в режимі реального часу.
2 Комментариев к “НУШ 1 та 2 класи: граємось чи навчаємось?”
 1. Олена :

  Добрий день,чи є у Вас такий напрямок ,як підготовка дитини до школи? Дитині 6 років.

  1. Адміністратор :

   Добрий день.
   Послуга 1 + 2 клас зараз активна, дітки працюють. Під’єднатися можна упродовж року. Детальну інформацію Адміністратор надіслав Вам на пошту. Детальніше про оплату та підключення можна дізнатися за номером 099-1500-977 або в нашому Телеграмі.
   Дякуємо за звернення. Будемо раді співпраці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також