Альтернативна дистанційна школа VS традиційна
Традиційна і альтернативна дистанційна школи мають власні плюси та мінуси. Розповімо, у чому різниця, а також про офіційне навчатися в онлайн-школі.
У чому різниця: плюси та мінуси
Традиційна та дистанційна школи мають власні переваги й недоліки. Не варто думати, що онлайн-школа “програє” звичайній, бо насправді це геть не так. Не хочу сказати, що немає гарних офлайн-шкіл, але моє завдання розповісти про те, чим вигідне навчання у дистанційній альтернативній.
Традиційна школа
- Поширення коронавірусу впливає на спосіб навчання.
- Прив’язка до місця проживання. Не завжли зручно.
- Дорога до школи й назад. Можливість розвіятися, але займає час.
- Може бути булінг (за статистикою Unicef 67% дітей зіткнулося зі цькуванням за останні декілька місяців, 24% вважають себе жертвами й 44% ігнорують його, бо бояться). Але є система заходів для протидії.
- Переповнені класи.
- 7–8 занять на день у деяких учнів.
- Позитивним є те, що приміщення спеціально обладнані. От тільки не можете відрегулювати висоту стільця. А ще ці задирки на одязі через старі парти…
- Живе спілкування – незаперечна перевага.
- Безліч зошитів і важкий портфель. Домашні завдання.
- Навіть у звичайній школі є комп’ютерні класи для занять на інформатиці, проєктори чи телевізори для демонстрації наочних матеріалів. Але навчання в традиційній школі не залежить від технічного обладнання напряму.
- Якщо пропустили урок, то доведеться усе опрацьовувати без вчительських пояснень.
- Традиційні школи надають офіційні документи, що важливо.
Альтернативна дистанійна школа
- Навчання в звичному режимі незалежно від епідеміологічної ситуації.
- Не важливо, де ви живете, хоч би й за межами України. Це можливість не переривати навчання, коли подорожуєте.
- Щойно прокинулися? Не біда, навіть за декілька хвилин встигнете до уроку.
- Можливість уникати знущань, не піддаватися стресу. Діє система заходів боротьби з кібербулінгом та порушеннями порядку під час уроків, щоб кожна дитина почувалася у безпеці.
- Кількість учнів і ученицьу класах альтернативної дистанційної школи обмежена. Це важливо для оптимізації навчання.
- Більшість дистанційних шкіл не пропонує уроків у режимі реального часу. Це, звісно, мінус. В Україні лише одна альтернативна Онлайн Школа 977 дозволяє відвідувати онлайн-уроки за розкладом. 3–4 на день. Учням 1–11 класів. Це – плюс.
- Для дистанційного навчання важливо, щоб у вас був доступ до інтернету. Необхідно мати ноутбук чи комп’ютер, навушники з мікрофоном та камеру. Якщо пропустити урок у дистанційній школі з технічних причин, то на оцінку це не вплине, а відео зможете переглянути.
- В альтернативній школі не тратите часу на те, щоб писати в зошитах, бо і так будете мати все в гугл класах. І спина не болітиме від рюкзака. Домашні завдання в Онлайн Школі 977 тільки в 1–4 класах. Надалі лише практика за бажанням.
- Спілкування за допомогою технічних засобів, але на уроках в альтернативній дистанційній Онлайн Школі 977 можна дійсно бачити й чути вчителів та вчительок, однокласників і однокласниць.
- Займаєтеся там де вам зручно. Вдома чи в будь-якому іншому місці. Самі визначаєте, як організувати власний простір. Рекомендації теж отримуєте.
- Є записи уроків, навіть якщо вам не вдалося на них прийти.
- Є альтернативні дистанційні школи, що мають ліцензії, як Онлайн Школа 977. Вони можуть надавати офіційні табелі та свідоцтва, як і традиційні школи.
Що вважаєте плюсом, а що мінусом, залежить від вас. Але сподіваємося, що змогли переконати: навчання в альтернативній дистанційній школі може бути анітрохи не гіршим, ніж у традиційній. Деколи навіть більше спрощує ваше життя. А якщо хочете онлайн-уроків у режимі реального часу, то альтернативна дистанційна Онлайн Школа 977 для вас.