telegram

Як навчити дитину вчитися й самостійно виконувати домашнє завдання? 5 порад батькам

Батьки знають, що примусити дитину робити домашнє завдання – це ще ті нерви. Погрози і обіцянки, залякування та заохочення – все йде в хід. А учень чи учениця зі свого боку усіляко намагається уникнути виконання ДЗ, це всім знайоме, всі ми були школярами. Закономірне питання: що ж робити?

Єдиного рецепту немає – всі діти різні – але декілька корисних порад щодо того, як зацікавити дитину виконувати уроки, ми все ж дамо.

1. Створіть комфортні умови

Цілком ймовірно, що небажання виконувати домашнє завдання пов’язане з фізіологічними причинами. Окрім того, що дитина може бути голодною чи втомленою, у неї можливо ще й незручне робоче місце. Зверніть на це увагу: приберіть усе зайве, якщо потрібно навіть придбайте нове крісло або стіл, адже дитина проводитиме за навчанням досить багато часу, і комфорт ігнорувати не варто.

2. Мінімум спокуси

Більше того – спокус (якщо це можливо) взагалі не має бути. Ніякого телевізора, телефона, ігрових приставок в час, коли потрібно робити завдання додому. Це стосується і батьків – показуйте своїм дітям, що й самі поважаєте створені вами правила, тому, поки дитина працює, ніяких розваг, телефонів та іншого подібного.

3. Не виконуйте завдання замість дитини

Іноді втомлені після роботи батьки самі сідають за ДЗ, аби швидше його виконати. Це помилка – через це в дитини знижується мотивація робити що-небудь самостійно. Навіщо, якщо мама чи тато все зроблять самі? Ви повинні саме допомагати, а не робити виконання завдання власним обов’язком в очах школяра чи школярки.

4. Ваша дитина має право на помилку

Буває, що батьки дуже зациклені на ДЗ, вони пам’ятають власне дитинство й думають: “З моїм сином / дочкою все буде не так!”. Тому й примушують вчитися більш інтенсивно, ніж дозволяють здібності. А будь-яка помилка – то взагалі неприпустимо. Очевидно, що це не так. Дозвольте дитині навчатися й робити помилки – щоб вона сама бачила наслідки. А погрози, що в разі невиконання ДЗ дитина виросте і стане двірником чи працюватиме на заводі, давно вже нікого не лякають, та й не дуже толерантні.

5. Говоріть те, що важливе дитині, а не вам

Це частково перетинається з попереднім. Фрази, що “не будеш добре вчитися, то будеш як…”, не діють, бо ще щось абстрактне. А от сказати, що домашнє завдання є репетицією до контрольної або самостійної роботи в школі – це інша справа. Або можна запевнити: “Ти будеш єдиним / єдиною в класі, хто не виконав ДЗ”. Якщо дитина має лідерські якості чи займається спортом, то можна аргументувати необхідність робити “домашку” фразами про змагання чи конкуренцію, що це те, в чому ти можеш бути кращим за інших. Не кажіть, що дитина гірша за них.

Висновок

Є багато способів, щоб заохотити дитину виконуввати домашні завдання, але усі індивідуально, тож зважайте на характер та інтереси вашої.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також