telegram

Як допомогти дитині вивчити напам’ять? Як цьому допоможе психолог?

Вивчення напам’ять – це спосіб запам’ятовування, в основу якого покладено механічне повторення. Якщо ви добре знаєте таблицю множення або який-небудь вірш – це саме результат механічного “зубріння” напам’ять. Тобто, воно допомагає нам не витрачати умовно оперативну пам’ять мозку на такі процеси, а немовби діставати їх з архівів. Окрім того, це поповнює лексичний запас. І зараз ми розуміємо, що такий процес доволі корисний, але школярство під час вивчення напам’ять віршів чи інших матеріалів швидко втомлюється та втрачає концентрацію. У цьому матеріалі ми дамо кілька корисних порад, як зацікавити дитину під час механічного вивчення та зробити його  менш виснажливим для неї.

Запам'ятовування, Школа 977

Зубріння напам’ять: як спростити цей процес для дитини?

  1. Перед тим, як що-небудь вчити, потрібно визначити, чи матеріал зрозумілий дитині. Якщо ні – провести роз’яснення. Без цього вивчення напам’ять не дасть ніяких результатів, школяр чи школярка повинні мати розуміння того, що вони вивчають.
  2. Використовуйте асоціації та вже відомі дитині факти. Наприклад, номер вашої квартири, рік народження та інші цифри, які знайомі школярству змалечку, можна використовувати для вивчення номерів телефонів, історичних дат та інших знань, де фігурують цифри.
  3. Науково доведено, що мозок обробляє інформацію, отриману протягом дня, під час сну. Тому є сенс “пройтись” за матеріалом безпосередньо перед сном, це допоможе закріпити знання.
  4. Використовуйте метафори, вони допомагають на все життя запам’ятати ті чи ті факти. Найпопулярніший приклад – те, що Італія має вигляд черевика. І так, ми знаємо це з дитинства.
  5. Коли ви з дитиною вчите вірш напам’ять, то обов’язково уточніть у неї, чи розуміє вона значення всіх слів. Ймовірно, що в літературних творах шкільної програми буде чимало застарілих маловживаних слів, і школяру чи школярці потрібно пояснити, що вони означають, які є синоніми до них.
  6. Спробуйте читати вголос, це дуже допомагає вивченню дітям з хорошою слуховою пам’яттю. Прочитайте вірш з інтонацією, аби вона асоціювалась зі словами твору, щоб учень чи учениця в школі змогли б відтворити це.
  7. І не менш важливе – не примушуйте, не погрожуйте. Це не допоможе процесу, а скоріше викличе протилежний ефект. 

Як розвивати в дитини навички вивчення напам’ять

Якщо ми говоримо про дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку, то це ті діти, яким потрібно навчитися вчитися. Цим займається спеціальний психолог, серед завдань якого знизити активність дитини під час уроків та напрацювати навичку слухати, а також мати повагу до прийнятих правил у колективі (шкільному класі). При цьому на заняттях, як правило, передбачені інтелектуальні ігри, які розвивають пам’ять, концентрацію. Це відповідно позитивно впливає на вміння дитини механічно вчити напам’ять матеріали, передбачені шкільною програмою. 

У нас на сайті ви можете записатися на тренінг психолога для школярів та дошкільнят, який допоможе покращити пам’ять, концентрацію та сприятиме кращій комунікації дитини в колективі. Щоб отримати більше інформації про курси дитячого психолога в “ОНЛАЙН ШКОЛІ 977”, ви можете замовити дзвінок у відповідь і ми вам зателефонуємо найближчим часом.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також