telegram

Вибір онлайн-школи: як визначити накращу?

Онлайн-школи – відмінне рішення для тих, хто хоче завершити навчання, не виходячи з дому. Вибір онлайн-школи має багато переваг, зокрема гнучкість уроків і доступність їх дітей в різних часових поясах. Учні можуть вибирати з великої кількості курсів те, що їм потрібно чи подобається. Вони не прив’язані до місця й не думають про те, що доведеться рано вставати й далеко добиратися до школи. Можна зосередитися на якості, варіантах послуг, престижності. Водночас вибір надзвичайно великий. Саме тому знайти найкращу онлайн-школу для вас може бути важко.

На що варто звернути увагу при виборі онлайн-школи?

Топ проблем, які варто врахувати

Вчитель розповідає, а батьки потім пояснюють

Коли уроки неповноцінні, консультації нерегулярні, то спілкування з учителями недостатньо. Часто школи пропонують запис уроків, такі, як від “Всеукраїнської школи онлайн”. Тобто коротке пояснення, розбір завдання для прикладу. Далі дитина повинна розібратися самостійно. Зробити це без допомоги дорослих можуть та хочуть далеко не всі.

Якщо уроки не за графіком, то школа може пропонувати консультації, та будьте уважні, деколи вони відбуваються лише за умови попередньої реєстрації певної кількості учасників. Тобто, якщо хочете лише ви, то заняття не буде.

Запитуєш дитину потім, а вона не може й двох слів сказати, не пам’ятає героїв твору чи забула рішення прикладів. Знайте, це нормально, знання деяких понять потрібні для загального розвитку й в житті не завжди потрібно знати який 

Батькам доведеться сидіти за зошитами чи шукати репетиторів. Якщо простіші предмети можна почитати, то деякі варто розбирати саме з учителем. Важливо не пропустити момент, бо деякі теми важливі для подальшого навчання настільки, що без їх розуміння наступні просто немає сенсу розглядати. Ви не вчителі, у вас є власні справи, тож школа має давати те, чого потребує дитина. 

Звісно, можна знайти заклад з уроками за розкладом навіть у дві зміни, щоб обрати навчання в той час, коли комфортно дитині. Також з консультаціями, що відбуваються навіть тоді, коли приходить тільки одна дитина, навіть якщо займається не весь урок, а лише слухає відповідь на своє запитання і відключається. Такі є в “Онлайн Школі 977”, вчитель буде чекати усе заняття. Коли дитина приєднається в останні десять хвилин консультації, то не проґавить можливість отримати відповідь.

Навчання стоїть, уроків немає, записи завантажують довго

Якщо школа пропоную уроки, а потім завантажує їх для вас. Уявімо, коли урок триває, не можете підключатися. Є поважна причина: відвідуєте іншу школу чи різниця в часі настільки велика, що мучити дитину не хочете. Для вас оптимальне рішення —  переглянути відео з уроку й слухати пояснення так. Якщо школа виставляє не всі записи, не щоразу, то це проблема. Для вас цих уроків немає.

Тоді краще обрати онлайн-школу, де записи будуть точно, зроблені заздалегідь та зредаговані. Це значить, що в них буде лише потрібне. Максимально корисно.

Ще один варіант, якщо додають тогорічні записи, вони повніші, з відповідями дітей, здається, що це зайве, особливо, коли хочете швиденько завершити, але для дитини таке навчання — досвід і можливість почути думку однолітків, побачити, що вони деколи помиляються, але це нормально. Допомагає долати власний страх відповідати на публіці.

Хлопець, книги, Онлайн Школа 977

Роботи не перевіряють, або не роблять це відразу

Практичні завдання повинні перевіряти вчителі, інакше дитина не розуміє ні власного рівня, ні того, як правильно. Швидкість перевірки робіт учнів важлива. Дитина вивчила тему, написала письмову роботу, надіслала на перевірку:

— Що далі?

— Чекаємо…

— Скільки? 

— Як де. 

Часто відповіді на тестові завдання можна побачити відразу. Якщо є письмова частина, то складніше. Її може перевірити лише вчитель. 

Якщо в завданні після того, як учні й учениці його виконують є коротка орієнтована відповідь, то можна зрозуміти, чи правильно думали, чи додадуться бали, що приблизно має вийти в результаті. Вважаємо, що це навіть краще, аніж чекати відповідей. Відразу запам’ятаєте відповідь, правило, поки це ще в голові й важливо. 

Результати перевірки можуть прийти через два тижні, через місяць. Про яку роботу над помилками говорити? Можна забути, про що там йдеться чи взагалі не помітити, коли роботу повернули.

У звичайній школі теж перевірка не завжди до наступного уроку, але вчителеві простіше проконтролювати, що діти побачили помилки.

Варто обрати школу, де перевірки є, де звіти з оцінками регулярні. Де на консультаціях можна обговорити помилки й розібратися, який розв’язок правильний.

Дитина скромна й не любить говорити, невідомо, чи на онлайн уроках не буде “відсиджуватися”

Ми помітили, що в дистанційній школі скромні та замкнені діти почуваються комфортніше, спершу більше спостерігають і говорять лише, якщо запитують, але досить швидко розуміють, що їх слухатимуть, що ніхто не буде насміхатися з помилок чи акценту. Тож досить швидко починають відповідати з власної ініціативи, вмикати камеру й почуваються при цьому добре.

Поганий контроль

Потрібно повторювати пройдені раніше теми й закріплювати матеріал, щоб вивчене не забувати. Ніхто не каже про постійні самостійні, та деякі види перевірки бути повинні систематично. Дитина повинна відстежувати відгуки вчителів та оцінки, щоб орієнтуватися: потрібно повчити ще, достатньо повторити, можна просто переглянути пізніше, щоб пригадати.

Суцільні технічні проблеми

Чи не найважливіше для дистанційного навчання, щоб був доступ до інтернету, щоб була електрика. Мікрофон та камера налаштовані, якщо відвідуєте онлайн-уроки, а не просто переглядаєте записи.

Коли з підключенням бувають серйозні проблеми, варто задуматися про навчання за відеозаписами, як правило, “виграєте” в оплаті. Та запис, звісно, не замінить повноцінного уроку, коли вчитель пояснює, запитує, оцінює.

Всегда есть школа, которая подойдет вам

Багато онлайн-шкіл пропонують плани уроків для учнів з різними стилями навчання. Зазвичай це стандартні заклади освіти, де просто багато наочності, яка допомагає у вивченні матеріалу. Є й школи, що передбачають надання зображень, відео та іншого доступного вмісту для людей із вадами зору чи слуху.

В деяких онлайн-школах також є кваліфіковані репетитори, які працюють цілодобово чи допізна та деколи без вихідних – ідеально підходить для тих, хто має конкретні запитання, що не можуть чекати, щоб отримати відповідь. Незалежно від ваших потреб, існує онлайн-школа, яка задовольнить ваші потреби!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також