telegram

Покоління Z: чим воно особливе? Як навчати зумерів?

Покоління Z або зумери – так називають людей, що народилися в першому десятиліття 2000-х, вони є дітьми переважно покоління X. Особливість зумерів у тому, що вони народилися й виросли в час буму технологій. Те, що їхні батьки мали в дорослому віці, вони мали з дитинства – смартфони, планшети та інше. Зумери не уявляють свого життя без цієї техніки, що впливає на всі сфери життя, і тим паче – на навчання. Адже як вчити дитину, яка більшість часу проводить в телефоні, як вчителеві заволодіти її увагою? Про це – далі в нашому матеріалі.

Що потрібно знати про покоління Z

Потрібно розуміти, що зумери – це люди, які не уявляють своє життя без гаджетів, і досить швидко освоюють технологічні новинки. Інтернет для них усе – і розвага, і робота, і спілкування. Вони постійно в інформаційному потоці, вміють шукати те, що необхідне, у мережі, обирають передові професії (переважно в IT). Дещо самовпевнені.

Психологія покоління Z:

 • Значно рідше, ніж попередні покоління, прислухаються до порад старших, не визнають авторитетів.
 • Вчаться на власних помилках.
 • Досить вільні у прояві емоцій, як позитивних, так і негативних.
  Не бояться самовиражатися.
 • Відносно довго шукають себе у житті, тому не поспішають з сім’єю.
 • Вимогливі до комфорту.
 • Цікавляться подорожами та шукають нових вражень.
 • Погано інтегруються в групову роботу, переважає індивідуалізм.
 • Багатозадачні, але їм може заважати апатичність і пасивність.
 • Швидко засвоюють нову інформацію.
 • Прагнуть фінансової незалежності.

Як навчати зумерів?

Якщо брати до уваги все вище назване, то очевидно, що у навчанні покоління Z потрібно робити акцент на інтерактивних методах з залученням технологій. Приблизно 60% зумерів шукають нову інформацію в Youtube, тобто краще сприймають візуалізацію (дослідження Pearson). Це, до речі, знають і маркетологи, тому відеореклама зараз найпопулярніша в порівнянні з рекламою інших типів. Таким чином, відео – найефективніший спосіб навчання людей 1998-2010 років народження.

Отже, як за досвідом “ШКОЛИ 977” навчати своїх зумерів:

 • Використовуйте особисті гаджети – зумери надають перевагу використанню відеочатів з власних пристроїв, а не спільному вивченню матеріалів, наприклад, в бібліотеці чи в кафе. Відеочат – це свого роду класна кімната представника покоління Z.

  Погляд із середини: Як відбуваються уроки в дистанційних школах

 • Перемикайте увагу з одного виду діяльності на інший – один урок повинен містити не менше 7 різних форм роботи. Подавати теорію по 20-25 хвилин – це вже не ефективно. Інформація повинна подаватися невеликими порціями, доступно та інтерактивно.
 • Наочність, як продовження попереднього пункту: для донесення нової інформації потрібно використовувати відео, онлайн-симуляції та навіть ігри;
 • Гейміфікація – це процес додавання ігрових елементів або механіки гри до навчального процесу. Вікторини, квізи, квести – є чимало форм, які допоможуть швидше освоїти програму, а також використовувати знання на практиці.
 • Більше практичних робіт – до 90% усіх завдань. Можна застосовувати так зване перевернене навчання, коли з теоретичним матеріалом школярство знайомиться вдома, а під час уроків та виконання практичних завдань обговорює його разом з іншими учнями.
 • Важливо! Пояснюйте, навіщо вивчати конкретну тему – для зумерів важлива актуальність того, що викладаєте. Перш ніж вчити чомусь, аргументуйте доцільність нових знань та їхнє практичне застосування.

Загалом, вище сказане не означає, що потрібно відмовлятися від традиційних методів навчання. Достатньо їх модернізувати, зробити більш сучасними. Не потрібно “ламати” старе, а от вдосконалити – цілком слушно.

Ну що, готові віддати свого зумера нам у “ШКОЛУ 977”? Отримайте безкоштовне заняття в обмін на номер телефону:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Автор: ШКОЛА 977
Назва з’явилася в США, там є національний номер служби порятунку 911, а службою порятунку в навчанні стало онлайн навчання 977. Все що робимо в Школі 977 – перевірено на власному досвіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також