telegram

Перспективи домашнього навчання: хоумскулінг в Україні та у світі

Дослідження домашнього навчання: порівняльне дослідження між Українською та загальносвітовою практикою

Домашнє навчання, також відоме як хоумскулінг, — це форма освіти, за якої батьки або опікуни навчають своїх дітей удома замість того, щоб водити їх до традиційної школи. У такій ситуації діти працюють з батьками або репетиторами чи самостійно, але не з вчителями, не в традиційній шкільній атмосфері. 

Останнім часом така практика стає все більш популярною. В українських реаліях багато батьків обирають її як альтернативу традиційному.  Якщо хочете перевести дитину на дистанційне навчання, то варто зрозуміти, які його особливості в Україні. Для створення повної картини варто порівняти зі світовою практикою. 

 Домашня освіта стала надзвичайно актуальною. Це популярна альтернатива традиційній освіті в багатьох країнах, включно з Україною. 

Попри те, що упродовж багатьох років ця тема була суперечливою, зараз є багато причин, щоб перейти на домашнє чи дистанційне навчання. Саме тому кількість сімей, які вирішують навчати своїх дітей удома, зростає. 

Порівняльний аналіз домашнього навчання в Україні та інших країнах

Розгляньмо законодавчу базу для домашнього навчання, навчальну програму та методи навчання, які використовують, а також соціалізацію та академічну успішність учнів, які навчаються вдома.

Правова база для домашнього навчання значно відрізняється між країнами. Зверніть увагу, що не всюди воно можливе з погляду закону, це пов’язано з тим, що батьки зобов’язані забезпечити дитині можливість здобувати знання. У школі легко перевірити, який рівень знань, а що ж робити, коли дитина не відвідує навчальний заклад. Як гарантувати, що вона має потрібні знання?

Домашнє навчання може бути належним та навіть краще пристосованим до потреб конкретної особистості. Тільки не можна забувати, що в домашніх умовах доводити державі, що дитина засвоїла програму конкретного класу, досить важко. Тож перевірка рівня потрібна навіть тут. 

Часто батьки самостійно формують навчальні програми, враховують власні інтереси чи вірування, плани на майбутнє дітей. Попри це дитині все ж потрібен документ, що підтвердить знання бази, визначеної Міністерством освіти. Інакше хтось дійсно засвоїть матеріал, хтось навіть матиме кращий рівень, але будуть і ті, що серйозно відстають чи навчаються односторонньо. Уже такого допускати не можна, повинен бути мінімум.

Перспективи домашнього навчання хоумскулінг в Україні та в світі, ОНЛАЙН ШКОЛА 977

Яке рішення оптимальне?

Є вихід: у сучасних школах України, наприклад, можна пройти перевірку рівня знань. Тобто дитина в школі не навчається, але маючи доступ до програми МОН, раз в рік отримує контрольну. Завдання на рівні, що вимагає загально програма, тож не буде несподіванок, якщо працювати за нею.

Рекомендуємо “ОНЛАЙН ШКОЛУ 977”. Тут можна скласти контрольну не виходячи з дому. Зручно, бо дитина не відчуває такого стресу як при поході в нове незнайоме місце. Ще це вигідно тим, хто не живе в Україні. Можна отримати документи про освіту державного зразка і ще на рік забути про школу й працювати вдома. 

Якщо ж домашня освіта була неякісною або дитина часто хворіла й багато пропустила, рівень невідповідний, то батькам варто замислитися над доцільністю такого методу й, можливо замислитися принаймні про дистанційне навчання з учителями за готовими програмами, але з урахуванням індивідуальних потреб. Така система роботи дистанційно можлива в тій же Школі 977.

Якщо ж домашня система навчання справді якісна й більш продуктивна, то дитина з легкістю доведе це, коли складе іспит, напише контрольну чи пройде іншу перевірку знань. 

Саме тому в різних куточках світу ставлення до навчання вдома залежить від багатьох чинників. Може бути невизнаним, дозволеним чи ж навіть популярним.

В Україні домашнє навчання легалізовано, але процес жорстко регламентований. Батьки повинні отримати дозвіл Міністерства освіти й дотримуватися конкретної навчальної програми.

Є країни, наприклад Сполучені Штати, де більш м’які закони, що дозволяє батькам обирати власну навчальну програму та методи навчання.  Тобто менше обмежень. Не такі жорсткі рамки впливають не лише на рівень знань, а й на стиль життя.

Законодавча база може значно вплинути на розвиток домашнього навчання. Наприклад, суворі правила здатні стримувати сім’ї від вибору домашнього навчання, тоді як пом’якшені закони ймовірно призведуть до збільшення кількості таких учнів.

Підйом домашнього навчання: досліджуючи Україну та світові тенденції. Причини перейти на хоумскулінг

На сьогодні в Україні, як і в усьому світі, батьки все частіше обирають навчання своїх дітей вдома.

Домашня освіта в Україні є відносно новим явищем, яке було юридично визнано лише з 2017 року. До цього батьки, які вирішили навчати своїх дітей вдома, ризикували отримати правові наслідки. 

Закон 2017 року заклав законодавчу основу для домашньої освіти в Україні, дозволивши батькам реєструвати своїх дітей на домашнє навчання. 

Існують різні причини, чому батьки обирають домашнє навчання своїх дітей в Україні

  • Деякі батьки чи опікуни можуть мати релігійні або філософські заперечення проти загальної системи освіти.
  • Бувають скарги на булінг у традиційних навчальних закладах.
  • Проблеми з дорогою до школи.
  • Фізичні можливості учнів та учениць.
  • Інші батьки чи опікуни можуть відчувати, що їхні чада не отримують належної освіти в традиційних школах.
  • Деколи діти рано визначаються з планами на майбутнє й втрачають інтерес до окремих уроків, а в інших відчувають дефіцит.
  • Часом шкільна система з традиційним стандартизованим підходом просто не здатна зацікавити й викликати жагу до знань. Тому уроки перетворюються в “протирання штанів” і майже безрезультатний процес, що радше можна прирівняти до гаяння часу.

Домашнє навчання підходить не всім, але може забезпечити різносторонній збалансований розвиток. Домашники здатні ставати успішними в майбутньому. Тільки не забувайте, що багато що залежить від правильної організації процесу, підтримки дитини та контролю. Якщо певні, що зможете самостійно забезпечити це й приділяти багато власного часу й зусиль, то ніщо вас не зупиняє від переходу на домашнє навчання. Тільки пам’ятайте, що завжди можна довіритися професіоналам і зняти такий тягар з власних пліч.

Висновки

Отже,  дослідивши правовий статус та регулювання домашнього навчання в Україні та інших країна, робимо висновок, що хоумскулінг стає популярнішим, ніж раніше, в усьому світі.

Україна дає можливість навчатися вдома, але за чітко визначеною програмою.

Зрештою, практика домашнього навчання в Україні та інших країнах доводить потребу в ньому та ефективність цього методу в сприянні академічному успіху та соціальному розвитку, але потребує контролю.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також