telegram

Чи можуть залишити на другий рік в Україні

Є окремі ситуації, коли дітей можна залишити на другий рік навчання в одному і тому ж класі. Більшість лякається цього та вважає, що дитина буде відірвана від друзів. Чи навіть гірше: зазнаватиме образ від інших дітей, а то й учителів. Та час руйнувати стереотипи. Це не покарання, а шанс підтягнути рівень знань і заповнити прогалини. Причини незнання і негативних оцінок можуть бути не пов’язані зі здібностями дитини. Наприклад, якщ вона часто хворіла та пропускала уроки. Деколи дитина надто юна і просто не готова засвоювати ту масу інформації, яку пропонує школа. В наступному класі буде тільки складніше.

Які підстави залишити на другий  рік в Україні та що значить бажання батьків у цій ситуації?

1 і 2 класи

Результати учнів й учениць першого й другого класів не оцінюють, дітям не ставлять в журнал бали. Але в окремих випадках батьки розуміють, що дитина не здатна впоратися з потоком нової інформації чи опанувати потрібні навички. На вимогу когось із них чи інших законних представників учня чи ученицю можуть залишити на другий рік. Тільки не більше одного разу упродовж здобуття початкової освіти. Тобто залишити двічі не можна.

Обов’язково потрібно написати звернення до закладу загальної середньої освіти.

38 класи

Можуть бути переведені або залишитися на другий рік учні 38 класів, що за результатами річного оцінювання мають початковий рівень у вивченні одного з предметів: українська мова, математика, алгебра, геометрія. Це у випадку, коли отримали 1, 2, 3 бали.

Учні класів з навчанням мовами корінних народів чи національних меншин також можуть залишитися чи бути переведеними, якщо показали результат початкового рівня з мови навчання.

То коли ж переведуть, а коли ні?

Рішення прийматиме педагогічна рада відповідного закладу загальної середньої освіти та один чи одна із батьків або інших законних представників.

Варіанти такі:

 1. Дитина буде переведена до наступного класу, продовжить навчання за індивідуальним планом з предметів чи предмету, з яких показала негативні результати. Керівник закладу загальної середньої освіти повинен затвердити. 

 2. Учень чи учениця залишиться і повторно пройде навчання у тому ж класі. Це можливо лише один раз. Надалі, незалежно від результатів дитину переведуть в наступний.

9 клас.

Випускники середньої школи (9 клас) можуть бути переведені:

1) до 10 цього самого закладу загальної середньої освіти без поглибленого вивчення окремих предметів. Потрібна заява самих учня чи учениці, які досягли повноліття або одного з батьків, інших законних представників, якщо дитина неповнолітня;

2) до 10 класу цього самого закладу загальної середньої освіти з поглибленим вивченням окремих предметів. Якщо в школі проводять конкурс, то  за умови його проходження. Учнів та учениць, що за результатами конкурсу не переведені до 10 класу з поглибленим вивченням окремих предметів можуть перейти до  10 класу без поглибленого вивчення окремих предметів за власною заявою (у разі досягнення повноліття) чи заявою одного з батьків.

Випускників 9-х класів, що завершили здобуття базової середньої освіти (незалежно від форми здобуття) переводять до наступного класу чи випускають. Їм видають свідоцтво про базову середню освіту.

Навчання, ОНЛАЙН ШКОЛА 977

Річне оцінювання

4 і 9 класи

Учні 4 і 9 класів, які не мають результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або державної підсумкової атестації, також мусять пройти річне оцінювання в закладі загальної середньої освіти, у якому продовжують навчатися, та/або державну підсумкову атестацію, визначену Порядком проведення державної підсумкової атестації, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України.

Якщо дитина навчається у закладі освіти, який не забезпечує здобуття базової середньої освіти, то для отримання документа про відповідний рівень потрібно пройти річне оцінювання у вечірній або екстернатній формі. Можна звернутися в ШКОЛУ 977.

Залишити на другий рік навчання в тому ж класі можна тільки за згодою батьків.

Після 4 класу дитина складає ДПА й переходить до 5-го, навіть, якщо результати незадовільні. Виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко наголосив: “Ми ж не можемо лишити дитину на повторний курс навчання”. Немає системи.

Учні, які  не пройшли оцінювання, бо не відвідували школу понад шість останніх місяців навчального року поспіль, якщо про місце проживання чи місце перебування невідомо, вибувають. Вони не переходять до наступного класу.

11 клас

Учні 11 класів, які не мають результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або державної підсумкової атестації, можуть продовжити навчання за екстернатною формою.

Бувають ситуації, коли батьків не влаштовує рішення педагогічної ради. Для його оскарження чи коригування підсумкових результатів потрібно подати відповідне звернення до закладу загальної середньої освіти. Його буде розглядати спеціально скликана і затверджена керівником комісія. Рішення можуть скасувати чи змінити або ні. 

Реальним за таких умов буде коригування річного оцінювання. Хоча таке трапляється не дуже часто. Доведеться перескладати семестрове оцінювання.

Отже, те, чи можуть залишити дитину на другий рік, залежить від декількох умов. Наймолодші будуть навчатися додатковий рік тільки, якщо цього захочуть батьки. Починаючи з третього класу, рішення прийматиме педагогічна рада, та навіть за умови, що дитина має оцінки 1, 2, 3 б. може перейти в наступний клас та навчатися за індивідуальним планом.

Залишити учнів на другий рік навчання в тому ж класі можна тільки за згодою батьків чи законних представників дитини.

Повторно навчатись в одному і тому самому класі початкової або базової школи можна лише один раз.

На сьогодні така практика простежується не часто, та можуть бути об’єктивні причини, щоб не поспішати та засвоїти програму краще.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо
2 Комментариев к “Чи можуть залишити на другий рік в Україні”
 1. Катерина :

  Добрий день.Хочу повторно пройти курс 10 класу, та 10 і 11 клас закінчити екстерном за один рік.Чи можливо таке ?

  1. ШКОЛА 977 :

   Доброго дня
   Так. Ми надаємо можливість за один рік пройти програму двох класів Екстерном. Більш детально про особливості вступу та навчання можна дізнатись у наших Менеджерів за номером 099-1500-977 або в наших Месенжерах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також