telegram

Як продовжити навчання в Україні після повернення з-за кордону?

Повернення в Україну після довгого перебування за кордоном – це не лише приємні емоції, а й певні складнощі. У першу чергу, якщо йдеться про батьків з дітьми шкільного віку, адже відразу постає питання отримання або продовження здобуття освіти. Та все не так погано – зараз є багато можливостей, аби інтегруватися в освітній процес без бюрократичних перешкод.

Як продовжити освіту в Україні

За даними МОН на жовтень 2023 року, за кордоном опинилися приблизно 400 тисяч українських школярів. Значна частина з них рано чи пізно повернеться, дехто повертається і зараз. Наразі процес їхнього залучення до української шкільної освіти значно спрощений – так, ті, хто навчався в 1-2 класах в іншій країні, мають скласти атестацію з тих предметів, яких не вивчали (українська мова, література), після чого можуть перейти в 3 клас. Учні середніх та старших класів повинні скласти річне оцінювання, його форму обирає навчальний заклад.

Для того, щоб повернутися в українську школу (дистанційно або з відвідуванням закладу), батьки повинні мати на увазі наступне:

 • Для зарахування до школи потрібна заява одного з батьків або опікуна. Це можна зробити в письмовому або електронному вигляді;
 • Повернутися можна як в ту школу, яку довелося вимушено покинути, так і в будь-яку іншу;
 • При зарахуванні в українську школу варто зберегти підтвердження успішності в закордонному навчальному закладі;
 • Також потрібно мати інформаційну довідку з іноземної школи, в якій вказані дані про період навчання, предмети, що вивчались;
 • Якщо таких документів немає, дитина може скласти оцінювання до початку навчального року. В окремих випадках – протягом першого семестру;
 • У разі, якщо оцінювання було складено не успішно, учень чи учениця зараховується до того ж класу, який він (вона)  закінчив (закінчила) за кордоном;
 • Школа не має права відмовити у зарахуванні.Як продовжити навчання в Україні після повернення з-за кордону? Школа 977

Що робити, якщо дитина не мала змоги навчатися

Чимало випадків, коли дитина з певних причин не могла навчатися в школі – ні в Україні, ні за кордоном – півроку і більше. У такому разі батьки повинні також подати заяву на зарахування, після чого є два варіанти здобуття освіти:

 • Навчання за індивідуальною програмою, оцінювання й переведення до наступного класу;
 • За згодою батьків дитина продовжує навчання в тому ж класі, у якому навчалася до переміщення.

Дитина повернулась з-за кордону: як швидко відновити навчання?

“ОНЛАЙН ШКОЛА 977” пропонує увазі батьків та дітей спеціальний освітній пакет для таких випадків – “Ми з України”. Що це:

 • Документи державного зразка.
 • Зарахування предметів із закордонної школи.
 • Навчання онлайн у зручний час.
 • Щотижневі консультації.
 • Гнучка система оцінювання.

Ми набираємо учнів та учениць 1-11 класу, пропонуємо навчання в декілька змін, тож якщо ви повернулися з-за кордону, і бажаєте здобути українську освіту – ласкаво просимо до “ОНЛАЙН ШКОЛИ 977”!

У нас на сайті ви можете записатися на пробний урок та оцінити методику викладання, компетентність вчителів та зручність навчально процесу. Більше інформації за номерами телефонів +38(099) 1500-977, +38(067) 1500-977 та +38(063) 1500-977.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також