telegram

Як написати заяву в 1 клас? Процес зарахування в школу та зразок заяви

Закон “Про освіту” забороняє проводити конкурс у 1 клас. Для дитини така перевірка стає стресом. До того ж несправедливо визначати рівень знань, бо не всі діти навчалися читати, писати й рахувати до школи. Також це допомагає уникнути корупції. Усі діти в рівних умовах, тому до школи потраплять не лише ті, що із більш заможних родин. Як правильно написати заяву в 1 клас, про черговість і жеребкування читайте далі.

Як будуть зараховані діти до 1 класу визначає “Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти”, затверджений наказом МОН від 16.04.2018 № 367.

Документ допомагає зрозуміти, за яким же принципом тепер зараховують дітей у школи. Є конкретний алгоритм. За законом кожна дитина має гарантоване місце в школі за місцем проживання. Проте можна навчатися в іншій.

Порядок не поширюється на заклади спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямування, спеціальні заклади загальної середньої освіти (спеціальні школи, санаторні школи, навчально-реабілітаційні центри та школи соціальної реабілітації).

Щоб дитину зарахувати, потрібнонаписати заяву й подати відповідні документи.

Які документи потрібно мати

  • заяву на вступ до 1 класу (дивіться далі)
  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника (одного з батьків, або осіб, які їх замінюють);
  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;
  • оригінал або копію медичної довідки за формою №086-1/о;
  • документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків. Цей документ потрібен, якщо дитина претендує на зарахування в заклад, що обслуговує її територію проживання. Якщо дитина претендує на вільні місця, то можна й без нього.

Якщо в дитини особливі потреби, можна подати відповідний документ.

Якщо приносили копії документів, то оригінали медичної довідки й висновку потрібно принести до того, як директор видасть наказ про зарахування.

Як правильно написати заяву в 1 клас

Зразок заяви про прийняття в 1 клас:

Заява у 1 клас, ШКОЛА 977Заява у 1 клас, ШКОЛА 977

Зразок заяви є за посиланням.

Коли приймають документи?

Дату початку приймання документів місцева влада визначає самостійно. Це час не менше місяця. Закінчується термін 31 травня. З 1 до 15 червня заяви не приймають, але потім батьки мають право подати їх.

Черговість приймання в 1 клас

Якщо на 31 травня кількість заяв не перевищить кількість місць, то до 1 червня директор має видати наказ про зарахування всіх.

Якщо дітей більше, то до 1 червня зарахують тих, хто проживає на території обслуговування.

До 15 жеребкуванням зараховують інших.

Також у цей час зараховують тих, хто не проживає на території обслуговування, але хоче навчатися за нетиповою освітньою програмою. Це можливо, якщо є місця і створено спеціальні класи. Якщо охочих багато, то теж відбувається жеребкування.

Першочергове право на зарахування мають представники корінного народу чи національної меншини, якщо навчання в класі відбувається їхніми рідними мовами поряд з державною. Якщо в класі є вільні місця, то до 15 червня учнів туди мають зараховувати так само – за жеребкуванням. Після 15 червня – у порядку надходження заяв.

Далі до початку навчального року на вільні місця братимуть дітей, які мають право на першочергове зарахування, а впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

Територія обслуговування

За школою закріплена певна територія. Якщо дитина проживає на ній, то саме в цю школу має право першочергового зарахування.

Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання.

Кого першочергово зараховують до 1 класу?

Підстави для першочергового зарахування: 

  • дитина проживає на території обслуговування закладу освіти; 
  • рідні брати та сестри дітей вже навчаються у цьому закладі освіти;
  • діти співробітників цього закладу освіти;
  • вступники є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти.

Якщо у школі залишаються вільні місця, після першої хвилі за результатами жеребкування зараховують тих, хто не проживає на території обслуговування цього закладу. 

Як дізнатися, за якою школою закріплено будинок?

Інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, кількість учнів є в школі та на її сайті або сайті управління освіти, якщо школа не має власного.

На додаток, рішення про закріплення території обслуговування за школами рекомендовано публікувати не пізніше 6 місяців до початку вступної кампанії.

 Жеребкування

Проходить у період з 5 до 10 червня. Публічне й прозоре. Батьки дітей, які претендують на вільні місця, можуть бути учасниками жеребкування.

Процес відбору – випадковий. У прозорий барабан, скриньку чи інший пристрій завантажують жеребки. Наприклад, аркуші чи кулі. Усі однакові. Не видно написів.

Конкурсна комісія складається з трьох осіб, які затверджує директор.

Кожен може оглянути жеребки до їх поміщення в пристрій.

Їх кількість така ж, як і учнів, що претендують на зарахування. Кількість жеребків, які дають право на зарахування, відповідає кількості місць.

Кожен учасник дістає жеребок для однієї дитини, розпаковує його, демонструє і оголошує результат. Список дітей формується в алфавітному порядку. Якщо на заході немає одного з батьків дитини чи уповноваженої ними особи, жеребок дістає хтось із членів комісії.

Для того, щоб дитину зарахували до 1 класу, хтось із батьків до 31 травня повинен подати керівнику закладу, який обслуговує територію проживання дитини, заяву про зарахування.

 Важливо знати

Якщо дитина вступатиме в школу не за місцем проживання, але в ту, що розташована в тому ж населеному пункті, батькам потрібно взяти довідку про незарахування дитини в школу за місцем проживання і принести її в іншу до видання наказу про зарахування. Її повинні видати впродовж одного робочого дня.

До 31 травня можна подати необмежену кількість заяв до інших закладів, не на території обслуговування. Це дозволить претендувати на вільні місця.

Дитину брати із собою не потрібно.

Кількість учнів та учениць в одному класі визначається особливостями школи. У класі не більше 30 учнів. Не забувайте про альтернативні дистанційні заклади. Наприклад, у ШКОЛІ 977 може бути не більше 15 дітей на онлайн-уроці. Можна вступити у 1 клас чи 1+2 (перший і другий за один рік). Впродовж року просто перейти.

Впродовж двох робочих днів після зарахування дітей школа оприлюднює інформацію.

Ситуацію розподілу територій аналізують щорічно, щоб контролювати раціональність.

Якщо вважаєте, що вам відмовили неправомірно, то впродовж двох днів у районному управлінні освіти письмово можете оскаржити рішення.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Автор: Софія
Навчайтеся онлайн самостійно або з учителем у реальному часі за матеріалами нашої школи комфортно, доступно, творчо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також